GLS poszerza zasięg poprzez przejęcie kanadyjskiego przewoźnika towarowego
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Przejęcie spółki Rosenau Transport otwiera przed GLS znaczące możliwości rozwoju w Ameryce Północnej.
Amsterdam, 14 października 2021 r. – Wiodący dostawca usług kurierskich Grupa General Logistics Systems (GLS) sfinalizowała uzgodnienia dotyczące przejęcia kanadyjskiej firmy logistycznej Mid-Nite Sun Transportation Ltd., działającej pod nazwą Rosenau Transport. Rosenau Transport, jeden z największych niezależnych przewoźników towarowych w zachodniej Kanadzie, oferuje usługi komplementarne w stosunku do działalności GLS w tym kraju. Połączenie obu firm otwiera przed GLS znaczące możliwości rozwoju z korzyścią dla nowych i obecnych klientów, zarówno na rynku kanadyjskim, jak i amerykańskim. Przejęcie uzależnione jest od spełnienia zwyczajowych warunków końcowych transakcji oraz uzyskania zgód regulacyjnych.
Założona w 1957 roku firma Rosenau Transport posiada 24 własne węzły logistyczne i magazyny w czterech prowincjach. W ciągu 12 miesięcy (do 31 sierpnia 2021 roku) wygenerowała przychód w wysokości 175 mln CAD (dane nierewidowane). Dzięki rozszerzeniu prowadzonej w Kanadzie działalności, usługi świadczone przez GLS będą dostępne dla większości mieszkańców kraju. Ekspansja oznacza również współdziałanie z oddziałami GLS położonymi wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA wskutek decyzji o przejściu sieci Rosenau Transport na realizowany przez GLS model, łączący usługi kurierskie i frachtowe. Całkowita wartość transakcji wynosi 360 mln CAD, czyli około 245 mln EUR, z założeniem, że GLS nie przejmuje zadłużenia ani zasobów gotówkowych Rosenau Transport.
Kanada jest dziewiątą co do wielkości gospodarką na świecie, a jej łączny rynek usług kurierskich i frachtowych wynosi około 25 miliardów CAD, odnotowując wzrost na poziomie około 5% rocznie. Firma GLS pojawiła się na tym rynku w 2018 roku za sprawą przejęcia spółki Dicom. Obecnie prowadzi sieć około 30 węzłów logistycznych i magazynów, zatrudniając 1400 pracowników. Od tamtego czasu firma odnotowuje wzrost przychodów na poziomie około 8% rocznie.
– Przyłączenie Rosenau Transport do GLS oznacza dopełnienie i wzmocnienie naszej strategii Accelerate. Dzięki przejęciu GLS znacząco wzmacnia swoje usługi w Kanadzie i zamierza odegrać ważną rolę jako krajowy dostawca usług logistycznych w sektorze dystrybucji paczek, przewozów LTL i FTL oraz liczący się pośrednik logistyczny działający na rynku amerykańskim – mówi Martin Seidenberg, dyrektor generalny GLS Group. – Silna pozycja Rosenau Transport w Kanadzie Zachodniej, wysoka jakość i przedsiębiorczość firmy, a także możliwości przewozowe i potencjał świadczonych przez nią usług kurierskich oznaczają, że model jej działalności jest zbliżony do charakteru naszego biznesu kanadyjskiego – doskonale do siebie pasujemy. Cieszę się, że mogę powitać Kena i zespół Rosenau Transport w GLS – przed nami duże możliwości – dodaje.
– Łącząc ze sobą dwie sieci przewoźników regionalnych oferujących bezpośrednią obsługę większości miast w kraju, stworzymy jeden z najbardziej zintegrowanych systemów transportowych w Kanadzie. Rozszerzony zasięg geograficzny zapewni 30 tys. naszych klientów nową alternatywę, odpowiadającą na ich wszystkie potrzeby w zakresie przesyłek krajowych i międzynarodowych – mówi Rick Barnes, prezes GLS Canada.
Po zamknięciu transakcji firma Rosenau Transport będzie nadal zarządzana przez jej prezesa, Kena Rosenau, działając w ramach pełnej konsolidacji z GLS dla celów sprawozdawczych. – Cieszymy się z dołączenia Rosenau Transport do rodziny GLS i perspektywy współpracy z wiodącą w branży firmą, która otworzy przed nami nowe możliwości i rynki w skali globalnej. Połączenie sieci transportowych GLS i Rosenau Transport pozwoli nam zaoferować kompleksowe rozwiązania w Kanadzie, które przełożą się na lepsze usługi dla naszych klientów. Cieszy nas również możliwość bliskiej współpracy z Rickiem Barnesem i GLS Group, aby nadal realizować dewizę naszej firmy, która brzmi: nasza działalność opiera się na tym, że służymy – naszym klientom, sobie nawzajem i naszym społecznościom – podsumowuje Ken Rosenau.
GLS Poland i GLS Group
GLS Poland to spółka-córka GLS Group. GLS Group świadczy wysokiej, jakości, niezawodne usługi przewozu paczek dla ponad 250 000 Klientów, uzupełnione o usługi frachtowe i ekspresowe. „Lider jakości w logistyce paczek” – tak brzmi myśl przewodnia GLS. Za pośrednictwem własnych spółek krajowych i przedsiębiorstw partnerskich, Grupa GLS zbudowała rozległą sieć pozwalającą na doręczanie przesyłek do Klientów w 41 krajach. Kompleksowa sieć połączeń drogowych GLS sprawia, że firma jest jednym z wiodących dostawców usług kurierskich i ekspresowych w Europie.
Grupa prowadzi również działalność poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS składa się z ok. 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz ok. 1 500 oddziałów, które są obsługiwane przez ok. 31 000 samochodów kurierskich oraz ok. 4 000 samochodów liniowych na długich dystansach. GLS zatrudnia ok. 21 000 osób. W roku obrotowym 2020/2021 Grupa GLS osiągnęła przychody
w wysokości 4,5 mld euro i dostarczyła 840 mln przesyłek.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.