Komunikaty PR

GLS poszerza zasięg poprzez przejęcie kanadyjskiego przewoźnika towarowego

2021-10-14  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Przejęcie spółki Rosenau Transport otwiera przed GLS znaczące możliwości rozwoju w Ameryce Północnej.

Amsterdam, 14 października 2021 r. – Wiodący dostawca usług kurierskich Grupa General Logistics Systems (GLS) sfinalizowała uzgodnienia dotyczące przejęcia kanadyjskiej firmy logistycznej Mid-Nite Sun Transportation Ltd., działającej pod nazwą Rosenau Transport. Rosenau Transport, jeden z największych niezależnych przewoźników towarowych w zachodniej Kanadzie, oferuje usługi komplementarne w stosunku do działalności GLS w tym kraju. Połączenie obu firm otwiera przed GLS znaczące możliwości rozwoju z korzyścią dla nowych i obecnych klientów, zarówno na rynku kanadyjskim, jak i amerykańskim. Przejęcie uzależnione jest od spełnienia zwyczajowych warunków końcowych transakcji oraz uzyskania zgód regulacyjnych.

Założona w 1957 roku firma Rosenau Transport posiada 24 własne węzły logistyczne i magazyny w czterech prowincjach. W ciągu 12 miesięcy (do 31 sierpnia 2021 roku) wygenerowała przychód w wysokości 175 mln CAD (dane nierewidowane). Dzięki rozszerzeniu prowadzonej w Kanadzie działalności, usługi świadczone przez GLS będą dostępne dla większości mieszkańców kraju. Ekspansja oznacza również współdziałanie z oddziałami GLS położonymi wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA wskutek decyzji o przejściu sieci Rosenau Transport na realizowany przez GLS model, łączący usługi kurierskie i frachtowe. Całkowita wartość transakcji wynosi 360 mln CAD, czyli około 245 mln EUR, z założeniem, że GLS nie przejmuje zadłużenia ani zasobów gotówkowych Rosenau Transport.

Kanada jest dziewiątą co do wielkości gospodarką na świecie, a jej łączny rynek usług kurierskich i frachtowych wynosi około 25 miliardów CAD, odnotowując wzrost na poziomie około 5% rocznie. Firma GLS pojawiła się na tym rynku w 2018 roku za sprawą przejęcia spółki Dicom. Obecnie prowadzi sieć około 30 węzłów logistycznych i magazynów, zatrudniając 1400 pracowników. Od tamtego czasu firma odnotowuje wzrost przychodów na poziomie około 8% rocznie.

Przyłączenie Rosenau Transport do GLS oznacza dopełnienie i wzmocnienie naszej strategii Accelerate. Dzięki przejęciu GLS znacząco wzmacnia swoje usługi w Kanadzie i zamierza odegrać ważną rolę jako krajowy dostawca usług logistycznych w sektorze dystrybucji paczek, przewozów LTL i FTL oraz liczący się pośrednik logistyczny działający na rynku amerykańskim – mówi Martin Seidenberg, dyrektor generalny GLS Group. – Silna pozycja Rosenau Transport w Kanadzie Zachodniej, wysoka jakość i przedsiębiorczość firmy, a także możliwości przewozowe i potencjał świadczonych przez nią usług kurierskich oznaczają, że model jej działalności jest zbliżony do charakteru naszego biznesu kanadyjskiego – doskonale do siebie pasujemy. Cieszę się, że mogę powitać Kena i zespół Rosenau Transport w GLS – przed nami duże możliwości – dodaje.

Łącząc ze sobą dwie sieci przewoźników regionalnych oferujących bezpośrednią obsługę większości miast w kraju, stworzymy jeden z najbardziej zintegrowanych systemów transportowych w Kanadzie. Rozszerzony zasięg geograficzny zapewni 30 tys. naszych klientów nową alternatywę, odpowiadającą na ich wszystkie potrzeby w zakresie przesyłek krajowych i międzynarodowych – mówi Rick Barnes, prezes GLS Canada.

Po zamknięciu transakcji firma Rosenau Transport będzie nadal zarządzana przez jej prezesa, Kena Rosenau, działając w ramach pełnej konsolidacji z GLS dla celów sprawozdawczych. – Cieszymy się z dołączenia Rosenau Transport do rodziny GLS i perspektywy współpracy z wiodącą w branży firmą, która otworzy przed nami nowe możliwości i rynki w skali globalnej. Połączenie sieci transportowych GLS i Rosenau Transport pozwoli nam zaoferować kompleksowe rozwiązania w Kanadzie, które przełożą się na lepsze usługi dla naszych klientów. Cieszy nas również możliwość bliskiej współpracy z Rickiem Barnesem i GLS Group, aby nadal realizować dewizę naszej firmy, która brzmi: nasza działalność opiera się na tym, że służymy – naszym klientom, sobie nawzajem i naszym społecznościom – podsumowuje Ken Rosenau.

GLS Poland i GLS Group

GLS Poland to spółka-córka GLS Group. GLS Group świadczy wysokiej, jakości, niezawodne usługi przewozu paczek dla ponad 250 000 Klientów, uzupełnione o usługi frachtowe i ekspresowe. „Lider jakości w logistyce paczek” – tak brzmi myśl przewodnia GLS. Za pośrednictwem własnych spółek krajowych i przedsiębiorstw partnerskich, Grupa GLS zbudowała rozległą sieć pozwalającą na doręczanie przesyłek do Klientów w 41 krajach. Kompleksowa sieć połączeń drogowych GLS sprawia, że firma jest jednym z wiodących dostawców usług kurierskich i ekspresowych w Europie.

Grupa prowadzi również działalność poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS składa się z ok. 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz ok. 1 500 oddziałów, które są obsługiwane przez ok. 31 000 samochodów kurierskich oraz ok. 4 000 samochodów liniowych na długich dystansach. GLS zatrudnia ok. 21 000 osób. W roku obrotowym 2020/2021 Grupa GLS osiągnęła przychody
w wysokości 4,5 mld euro i dostarczyła 840 mln przesyłek.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.