GLS ze srebrem w prestiżowym rankingu EcoVadis
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Grupa GLS wśród 8 proc. najlepszych firm w branży logistycznej pod względem zrównoważonego rozwoju. GLS otrzymał Srebrny Medal i został wysoko oceniony m.in. za ekologiczny i etyczny aspekt działalności.
Grupa GLS zdobyła Srebrny Medal w prestiżowym rankingu EcoVadis, który pod względem zrównoważonego rozwoju ocenia 90 tys. firm z różnych branż z blisko 150 krajów z całego świata. Każdy podmiot zostaje poddany weryfikacji w czterech kategoriach w skali od 0 do 100. Następnie punkty przeliczane są na wartości procentowe. W rankingu oceniane są następujące obszary działalności: ekologiczny (biorący pod uwagę takie aspekty jak gospodarka odpadami, korzystanie z energii i wody, poziom zanieczyszczeń, różnorodność biologiczną), społeczny (odnoszący się do szkoleń, przestrzegania praw człowieka i praw pracowników, warunków pracy czy dialogu), etyczny (uwzględniający m.in. aspekt odpowiedzialnego zarządzania informacjami i praktyk antykonkurencyjnych), a także łańcuch dostaw i jego społeczne oraz środowiskowe aspekty.
– Srebrny Medal w tak prestiżowym rankingu oznacza, że nasza strategia CSR przynosi efekty i jest bardzo dobrze oceniana przez grono międzynarodowych ekspertów. Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z priorytetów GLS, który pozwala nam uczestniczyć w dążeniu do bardziej zrównoważonego świata, zarówno w skali mikro jak i makro – mówi Monika Drozd, project management office manager, krajowy koordynator ESG.
Wysoko w rankingach
Grupa GLS została oceniona wysoko we wszystkich czterech kategoriach rankingu EcoVadis. Najwyższe noty uzyskała za aspekt środowiskowy i etyczny. W pierwszym obszarze została zakwalifikowana do 7 proc. najwyżej ocenianych firm, a w drugim - uplasowała się wśród 9 proc. najlepszych firm z branży.
Ocenie podlegał również charakter łańcucha dostaw – tu GLS jest wśród 26 proc. najlepszych firm oraz aspekt społeczny działalności – GLS znalazła się wśród 29 proc. najwyżej notowanych podmiotów.
Wysoki wynik Grupy GLS jest efektem strategii wdrażanej we wszystkich 40 krajach, w których prowadzi działalność – w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ambicją Grupy jest zerowa emisja CO2 do 2045 roku, najpierw jednak do 2025 roku firma chce znacząco zredukować poziom CO2 na każdej transportowanej paczce.
W Polsce takie działania już mają miejsce. GLS Poland w swoich lokalizacjach w 85 proc. korzysta z odnawialnych źródeł energii takich jak biomasa, źródła wodne i energia słoneczna. Firma wspomaga również swoich partnerów transportowych w rozwoju nisko-i zeroemisyjnej floty takiej jak e-vany czy niskoemisyjne samochody dostawcze. Od 2020 roku paczki GLS rozwożone są również rowerami kurierskimi. Obecnie jeżdżą one już m.in. po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Gdańsku, Władysławowie, Łodzi, Gliwicach i Oświęcimiu.
– Inwestujemy zarówno w ekologiczne rozwiązania, jak i stale poszerzamy naszą ofertę, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb klientów, m.in. poprzez rozwój sieci Szybkiej Paczki czy budowę nowych lokalizacji. Dbamy też o nasz zespół, oferując pracownikom przyjazną atmosferę, szkolenia oraz jasną i klarowną ścieżkę kariery – mówi Monika Drozd. Efektem tych działań są prestiżowe certyfikaty takie jak Great Place To Work czy wysoki wynik NPS - na poziomie 76,5, uzyskany w badaniu Operatora Logistycznego Roku 2022.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.