Komunikaty PR

GLS ze srebrem w prestiżowym rankingu EcoVadis

2023-06-06  |  15:25
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Grupa GLS wśród 8 proc. najlepszych firm w branży logistycznej pod względem zrównoważonego rozwoju. GLS otrzymał Srebrny Medal i został wysoko oceniony m.in. za ekologiczny i etyczny aspekt działalności.

 

Grupa GLS zdobyła Srebrny Medal w prestiżowym rankingu EcoVadis, który pod względem zrównoważonego rozwoju ocenia 90 tys. firm z różnych branż z blisko 150 krajów z całego świata. Każdy podmiot zostaje poddany weryfikacji w czterech kategoriach w skali od 0 do 100. Następnie punkty przeliczane są na wartości procentowe. W rankingu oceniane są następujące  obszary działalności: ekologiczny (biorący pod uwagę takie aspekty jak gospodarka odpadami, korzystanie z energii i wody, poziom zanieczyszczeń, różnorodność biologiczną), społeczny (odnoszący się do szkoleń, przestrzegania praw człowieka i praw pracowników, warunków pracy czy dialogu), etyczny (uwzględniający m.in. aspekt odpowiedzialnego zarządzania informacjami i praktyk antykonkurencyjnych), a także łańcuch dostaw i jego społeczne oraz środowiskowe aspekty.

Srebrny Medal w tak prestiżowym rankingu oznacza, że nasza strategia CSR przynosi efekty i jest bardzo dobrze oceniana przez grono międzynarodowych ekspertów. Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z priorytetów GLS, który pozwala nam uczestniczyć w dążeniu do bardziej zrównoważonego świata, zarówno w skali mikro jak i makro – mówi Monika Drozd, project management office manager, krajowy koordynator ESG.

 

Wysoko w rankingach

Grupa GLS została oceniona wysoko we wszystkich czterech kategoriach rankingu EcoVadis. Najwyższe noty uzyskała za aspekt środowiskowy i etyczny. W pierwszym obszarze została zakwalifikowana do 7 proc. najwyżej ocenianych firm, a w drugim - uplasowała się wśród 9 proc. najlepszych firm z branży.

Ocenie podlegał również charakter łańcucha dostaw – tu GLS jest wśród 26 proc. najlepszych firm oraz aspekt społeczny działalności – GLS znalazła się wśród 29 proc. najwyżej notowanych podmiotów.

Wysoki wynik Grupy GLS jest efektem strategii wdrażanej we wszystkich 40 krajach, w których prowadzi działalność – w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ambicją Grupy jest  zerowa emisja CO2 do 2045 roku, najpierw jednak do 2025 roku firma chce znacząco zredukować poziom CO2 na każdej transportowanej paczce.

W Polsce takie działania już mają miejsce. GLS Poland w swoich lokalizacjach w 85 proc. korzysta z odnawialnych źródeł energii takich jak biomasa, źródła wodne i energia słoneczna. Firma wspomaga również swoich partnerów transportowych w rozwoju nisko-i zeroemisyjnej floty takiej jak e-vany czy niskoemisyjne samochody dostawcze. Od 2020 roku paczki GLS rozwożone są również rowerami kurierskimi. Obecnie jeżdżą one już m.in. po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Gdańsku, Władysławowie, Łodzi, Gliwicach i Oświęcimiu.

Inwestujemy zarówno w ekologiczne rozwiązania, jak i stale poszerzamy naszą ofertę, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb klientów, m.in. poprzez rozwój sieci Szybkiej Paczki czy budowę nowych lokalizacji. Dbamy też o nasz zespół, oferując pracownikom przyjazną atmosferę, szkolenia oraz jasną i klarowną ścieżkę kariery – mówi Monika Drozd. Efektem tych działań są prestiżowe certyfikaty takie jak Great Place To Work czy wysoki wynik NPS - na poziomie 76,5, uzyskany w badaniu Operatora Logistycznego Roku 2022.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie Biuro prasowe
2024-04-29 | 15:00

Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie

Warszawa, 29 kwietnia 2024 roku PepsiCo zaopatruje punkty sprzedaży w ścisłym centrum Warszawy rozwożąc napoje i przekąski w bezemisyjnych ciężarówkach. Działanie to wpisuje
Transport Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?
2024-04-29 | 09:00

Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?

Podczas rutynowej kontroli drogowej na terenie Słowenii jeden z kierowców firmy Adecon został ukarany mandatem za rzekome nieprawidłowości w działaniu nowoczesnego tachografu. Pomimo
Transport Ile zarabiają kierowcy zawodowi C+E? Co wpływa na ich wynagrodzenia
2024-04-27 | 22:46

Ile zarabiają kierowcy zawodowi C+E? Co wpływa na ich wynagrodzenia

W 2023 r. w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.