Komunikaty PR

GLS ze srebrem w prestiżowym rankingu EcoVadis

2023-06-06  |  15:25
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Grupa GLS wśród 8 proc. najlepszych firm w branży logistycznej pod względem zrównoważonego rozwoju. GLS otrzymał Srebrny Medal i został wysoko oceniony m.in. za ekologiczny i etyczny aspekt działalności.

 

Grupa GLS zdobyła Srebrny Medal w prestiżowym rankingu EcoVadis, który pod względem zrównoważonego rozwoju ocenia 90 tys. firm z różnych branż z blisko 150 krajów z całego świata. Każdy podmiot zostaje poddany weryfikacji w czterech kategoriach w skali od 0 do 100. Następnie punkty przeliczane są na wartości procentowe. W rankingu oceniane są następujące  obszary działalności: ekologiczny (biorący pod uwagę takie aspekty jak gospodarka odpadami, korzystanie z energii i wody, poziom zanieczyszczeń, różnorodność biologiczną), społeczny (odnoszący się do szkoleń, przestrzegania praw człowieka i praw pracowników, warunków pracy czy dialogu), etyczny (uwzględniający m.in. aspekt odpowiedzialnego zarządzania informacjami i praktyk antykonkurencyjnych), a także łańcuch dostaw i jego społeczne oraz środowiskowe aspekty.

Srebrny Medal w tak prestiżowym rankingu oznacza, że nasza strategia CSR przynosi efekty i jest bardzo dobrze oceniana przez grono międzynarodowych ekspertów. Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z priorytetów GLS, który pozwala nam uczestniczyć w dążeniu do bardziej zrównoważonego świata, zarówno w skali mikro jak i makro – mówi Monika Drozd, project management office manager, krajowy koordynator ESG.

 

Wysoko w rankingach

Grupa GLS została oceniona wysoko we wszystkich czterech kategoriach rankingu EcoVadis. Najwyższe noty uzyskała za aspekt środowiskowy i etyczny. W pierwszym obszarze została zakwalifikowana do 7 proc. najwyżej ocenianych firm, a w drugim - uplasowała się wśród 9 proc. najlepszych firm z branży.

Ocenie podlegał również charakter łańcucha dostaw – tu GLS jest wśród 26 proc. najlepszych firm oraz aspekt społeczny działalności – GLS znalazła się wśród 29 proc. najwyżej notowanych podmiotów.

Wysoki wynik Grupy GLS jest efektem strategii wdrażanej we wszystkich 40 krajach, w których prowadzi działalność – w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ambicją Grupy jest  zerowa emisja CO2 do 2045 roku, najpierw jednak do 2025 roku firma chce znacząco zredukować poziom CO2 na każdej transportowanej paczce.

W Polsce takie działania już mają miejsce. GLS Poland w swoich lokalizacjach w 85 proc. korzysta z odnawialnych źródeł energii takich jak biomasa, źródła wodne i energia słoneczna. Firma wspomaga również swoich partnerów transportowych w rozwoju nisko-i zeroemisyjnej floty takiej jak e-vany czy niskoemisyjne samochody dostawcze. Od 2020 roku paczki GLS rozwożone są również rowerami kurierskimi. Obecnie jeżdżą one już m.in. po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Gdańsku, Władysławowie, Łodzi, Gliwicach i Oświęcimiu.

Inwestujemy zarówno w ekologiczne rozwiązania, jak i stale poszerzamy naszą ofertę, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb klientów, m.in. poprzez rozwój sieci Szybkiej Paczki czy budowę nowych lokalizacji. Dbamy też o nasz zespół, oferując pracownikom przyjazną atmosferę, szkolenia oraz jasną i klarowną ścieżkę kariery – mówi Monika Drozd. Efektem tych działań są prestiżowe certyfikaty takie jak Great Place To Work czy wysoki wynik NPS - na poziomie 76,5, uzyskany w badaniu Operatora Logistycznego Roku 2022.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.