GLS ze srebrem w prestiżowym rankingu EcoVadis
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Grupa GLS wśród 8 proc. najlepszych firm w branży logistycznej pod względem zrównoważonego rozwoju. GLS otrzymał Srebrny Medal i został wysoko oceniony m.in. za ekologiczny i etyczny aspekt działalności.
Grupa GLS zdobyła Srebrny Medal w prestiżowym rankingu EcoVadis, który pod względem zrównoważonego rozwoju ocenia 90 tys. firm z różnych branż z blisko 150 krajów z całego świata. Każdy podmiot zostaje poddany weryfikacji w czterech kategoriach w skali od 0 do 100. Następnie punkty przeliczane są na wartości procentowe. W rankingu oceniane są następujące obszary działalności: ekologiczny (biorący pod uwagę takie aspekty jak gospodarka odpadami, korzystanie z energii i wody, poziom zanieczyszczeń, różnorodność biologiczną), społeczny (odnoszący się do szkoleń, przestrzegania praw człowieka i praw pracowników, warunków pracy czy dialogu), etyczny (uwzględniający m.in. aspekt odpowiedzialnego zarządzania informacjami i praktyk antykonkurencyjnych), a także łańcuch dostaw i jego społeczne oraz środowiskowe aspekty.
– Srebrny Medal w tak prestiżowym rankingu oznacza, że nasza strategia CSR przynosi efekty i jest bardzo dobrze oceniana przez grono międzynarodowych ekspertów. Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z priorytetów GLS, który pozwala nam uczestniczyć w dążeniu do bardziej zrównoważonego świata, zarówno w skali mikro jak i makro – mówi Monika Drozd, project management office manager, krajowy koordynator ESG.
Wysoko w rankingach
Grupa GLS została oceniona wysoko we wszystkich czterech kategoriach rankingu EcoVadis. Najwyższe noty uzyskała za aspekt środowiskowy i etyczny. W pierwszym obszarze została zakwalifikowana do 7 proc. najwyżej ocenianych firm, a w drugim - uplasowała się wśród 9 proc. najlepszych firm z branży.
Ocenie podlegał również charakter łańcucha dostaw – tu GLS jest wśród 26 proc. najlepszych firm oraz aspekt społeczny działalności – GLS znalazła się wśród 29 proc. najwyżej notowanych podmiotów.
Wysoki wynik Grupy GLS jest efektem strategii wdrażanej we wszystkich 40 krajach, w których prowadzi działalność – w Europie oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ambicją Grupy jest zerowa emisja CO2 do 2045 roku, najpierw jednak do 2025 roku firma chce znacząco zredukować poziom CO2 na każdej transportowanej paczce.
W Polsce takie działania już mają miejsce. GLS Poland w swoich lokalizacjach w 85 proc. korzysta z odnawialnych źródeł energii takich jak biomasa, źródła wodne i energia słoneczna. Firma wspomaga również swoich partnerów transportowych w rozwoju nisko-i zeroemisyjnej floty takiej jak e-vany czy niskoemisyjne samochody dostawcze. Od 2020 roku paczki GLS rozwożone są również rowerami kurierskimi. Obecnie jeżdżą one już m.in. po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Gdańsku, Władysławowie, Łodzi, Gliwicach i Oświęcimiu.
– Inwestujemy zarówno w ekologiczne rozwiązania, jak i stale poszerzamy naszą ofertę, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb klientów, m.in. poprzez rozwój sieci Szybkiej Paczki czy budowę nowych lokalizacji. Dbamy też o nasz zespół, oferując pracownikom przyjazną atmosferę, szkolenia oraz jasną i klarowną ścieżkę kariery – mówi Monika Drozd. Efektem tych działań są prestiżowe certyfikaty takie jak Great Place To Work czy wysoki wynik NPS - na poziomie 76,5, uzyskany w badaniu Operatora Logistycznego Roku 2022.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.