Grupa Fracht otrzymała certyfikat GDP
Grupa Fracht, operator logistyczny dla przemysłu, otrzymała jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów dla firm logistycznych realizujących dostawy dla farmacji – GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej). Rozwój usług w tym obszarze jest szczególnie ważny w dobie globalnej walki z pandemią koronawirusa i odpowiedzią na potrzeby rynku w tym zakresie.
Przyznanie certyfikatu GDP (Good Distribution Practice - Pharma) poświadcza zgodność systemów zarządzania jakością Grupy Fracht w Bazylei z restrykcyjnymi wytycznymi Komisji Europejskiej (2013/C 343/01). Jego zakres obejmuje międzynarodowy transport i usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej, w tym przewozy w temperaturze kontrolowanej. Otrzymanie certyfikatu potwierdza pełną gotowość i przygotowanie zespołu Grupy Fracht do obsługi firm tego sektora, z zagwarantowaniem najwyższej jakości usług i pełnego bezpieczeństwa łańcuchów dostaw produktów leczniczych.
Certyfikat GDP dla Grupy Fracht w Bazylei, ważny przez okres 3 lat, został przyznany przez niezależną, międzynarodową firmę certyfikującą Bureau Veritas.
Fracht dla farmacji i health care
Grupa Fracht ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami z branży farmaceutycznej i health&care. Dzięki potencjałowi sieci logistycznej obejmującej ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach, know-how lokalnych zespołów i wsparciu sprawdzonych partnerów, Fracht realizuje międzynarodowe i krajowe dostawy morskie, lotnicze i drogowe, z wykorzystaniem różnych środków transportu.
Oddziały Grupy Fracht na całym świecie, w ramach akcji #together against COVID-19 aktywnie wspierają też działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19), organizując przewozy różnego rodzaju środków medycznych i ochrony osobistej. Wśród przykładów zrealizowanych zleceń wymienić można dedykowane transporty lotnicze ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych o łącznej wadze blisko 14 ton z Chin do Szwajcarii czy 53 mln testów na COVID-19 z Chin do Niemiec. Dostawy te wymagały od zespołów Fracht zorganizowania w ciągu niespełna dwóch miesięcy 43 lotów czarterowych na trasie Szanghaj - Dusseldorf/Frankfurt.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.