Komunikaty PR

Grupa Fracht otrzymała certyfikat GDP

2021-03-01  |  14:00
Biuro prasowe

Grupa Fracht, operator logistyczny dla przemysłu, otrzymała jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów dla firm logistycznych realizujących dostawy dla farmacji – GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej). Rozwój usług w tym obszarze jest szczególnie ważny w dobie globalnej walki z pandemią koronawirusa i odpowiedzią na potrzeby rynku w tym zakresie.  

Przyznanie certyfikatu GDP (Good Distribution Practice - Pharma) poświadcza zgodność systemów zarządzania jakością Grupy Fracht w Bazylei z restrykcyjnymi wytycznymi Komisji Europejskiej (2013/C 343/01). Jego zakres obejmuje międzynarodowy transport i usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej, w tym przewozy w temperaturze kontrolowanej. Otrzymanie certyfikatu potwierdza pełną gotowość i przygotowanie zespołu Grupy Fracht do obsługi firm tego sektora, z zagwarantowaniem najwyższej jakości usług i pełnego bezpieczeństwa łańcuchów dostaw produktów leczniczych. 

Certyfikat GDP dla Grupy Fracht w Bazylei, ważny przez okres 3 lat, został przyznany przez niezależną, międzynarodową firmę certyfikującą Bureau Veritas.

Fracht dla farmacji i health care

Grupa Fracht ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami z branży farmaceutycznej i health&care. Dzięki potencjałowi sieci logistycznej obejmującej ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach, know-how lokalnych zespołów i wsparciu sprawdzonych partnerów, Fracht realizuje międzynarodowe i krajowe dostawy morskie, lotnicze i drogowe, z wykorzystaniem różnych środków transportu.

Oddziały Grupy Fracht na całym świecie, w ramach akcji #together against COVID-19 aktywnie wspierają też działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19), organizując przewozy różnego rodzaju środków medycznych i ochrony osobistej. Wśród przykładów zrealizowanych zleceń wymienić można dedykowane transporty lotnicze ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych o łącznej wadze blisko 14 ton z Chin do Szwajcarii czy 53 mln testów na COVID-19 z Chin do Niemiec. Dostawy te wymagały od zespołów Fracht zorganizowania w ciągu niespełna dwóch miesięcy 43 lotów czarterowych na trasie Szanghaj - Dusseldorf/Frankfurt.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw Biuro prasowe
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu

Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.