Grupa Fracht otrzymała certyfikat GDP
Grupa Fracht, operator logistyczny dla przemysłu, otrzymała jeden z najważniejszych międzynarodowych certyfikatów dla firm logistycznych realizujących dostawy dla farmacji – GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej). Rozwój usług w tym obszarze jest szczególnie ważny w dobie globalnej walki z pandemią koronawirusa i odpowiedzią na potrzeby rynku w tym zakresie.
Przyznanie certyfikatu GDP (Good Distribution Practice - Pharma) poświadcza zgodność systemów zarządzania jakością Grupy Fracht w Bazylei z restrykcyjnymi wytycznymi Komisji Europejskiej (2013/C 343/01). Jego zakres obejmuje międzynarodowy transport i usługi logistyczne dla branży farmaceutycznej, w tym przewozy w temperaturze kontrolowanej. Otrzymanie certyfikatu potwierdza pełną gotowość i przygotowanie zespołu Grupy Fracht do obsługi firm tego sektora, z zagwarantowaniem najwyższej jakości usług i pełnego bezpieczeństwa łańcuchów dostaw produktów leczniczych.
Certyfikat GDP dla Grupy Fracht w Bazylei, ważny przez okres 3 lat, został przyznany przez niezależną, międzynarodową firmę certyfikującą Bureau Veritas.
Fracht dla farmacji i health care
Grupa Fracht ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami z branży farmaceutycznej i health&care. Dzięki potencjałowi sieci logistycznej obejmującej ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach, know-how lokalnych zespołów i wsparciu sprawdzonych partnerów, Fracht realizuje międzynarodowe i krajowe dostawy morskie, lotnicze i drogowe, z wykorzystaniem różnych środków transportu.
Oddziały Grupy Fracht na całym świecie, w ramach akcji #together against COVID-19 aktywnie wspierają też działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19), organizując przewozy różnego rodzaju środków medycznych i ochrony osobistej. Wśród przykładów zrealizowanych zleceń wymienić można dedykowane transporty lotnicze ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych o łącznej wadze blisko 14 ton z Chin do Szwajcarii czy 53 mln testów na COVID-19 z Chin do Niemiec. Dostawy te wymagały od zespołów Fracht zorganizowania w ciągu niespełna dwóch miesięcy 43 lotów czarterowych na trasie Szanghaj - Dusseldorf/Frankfurt.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.