Grupa Fracht wchodzi do Meksyku i Indii
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, realizując długofalową strategię rozwoju, stale poszerza swoją sieć logistyczną na kluczowych rynkach światowej gospodarki. W marcu, poprzez przejęcia lokalnych firm, Fracht uruchomił dwa nowe oddziały - Fracht Indie i Fracht Logistics Mexico.
Fracht otwiera własne biuro w Meksyku
Siedziba pierwszego meksykańskiego oddziału Fracht mieści się w stolicy kraju – Mexico City, jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych, przemysłowych i finansowych. Uruchomienie nowego oddziału związane było z przejęciem Valmik Logistics Mexico, start-upu działającego w branży logistycznej. Tworzący go specjaliści i menedżerowie weszli w skład zespołu Fracht Logistics Mexico. Dzięki ich doświadczeniu i świetnej znajomości meksykańskiego rynku TSL, nowy oddział Frachtu będzie wspierać klientów w zakresie usług logistycznych (4PL), spedycyjnych (fracht morski, lotniczy i drogowy) oraz organizacji transportów niestandardowych i realizacji project cargo.
Meksyk jest drugą największą gospodarką w Ameryce Łacińskiej po Brazylii i 15. największą gospodarką na świecie z nominalnym PKB w wysokości 1,22 bln USD. Co warto też podkreślić, Meksyk ma podpisanych 14 umów handlowych, w tym USMCA (umowa o wolnym handlu między USA, Meksykiem i Kanadą). Łączna wartość eksportu i importu towarów i usług wynosi ok. 80 proc. PKB.
Fracht goes to India – początek samodzielnej działalności i dalsze inwestycje
Pierwszy oddział Grupy Fracht w Indiach został otwarty w Bombaju (Mumbaj), nie tylko w jednej z największych aglomeracji kraju, ale też ważnym, z punktu widzenia globalnej logistyki, węźle komunikacyjnym i kolejowym. Znajduje się tam drugi co do wielkości międzynarodowy port lotniczy i jeden z największych morskich portów przeładunkowych na świecie, zwany też „bramą do Indii”. Uruchomienie tutaj oddziału wiąże się z systematycznie rosnącą aktywnością Grupy Fracht na lokalnym rynku. Spółka Fracht Indie jest już gotowa do rozpoczęcia pełnej działalności operacyjnej, co wiąże się z posiadaniem niezbędnych licencji (IATA, FIATA, DGM, FFI) wymaganych przy obsłudze frachtu morskiego, lotniczego, drogowego i obsługi przeładunków w transporcie śródlądowych, a także odpraw celnych na terenie całych Indii. 11-osobowy zespół Fracht Indie zarządzany jest przez menedżerów z dużym doświadczeniem w branży spedycyjnej, szczególnie w zakresie organizacji transportów ponadgabarytowych. Grupa Fracht, ze względu na wielkość rynku indyjskiego, już teraz zapowiada dalszą rozbudowę sieci logistycznej w tym kraju.
Indie, należące do jednych z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, są 5. co do wielkości gospodarką na świecie pod względem nominalnego PKB i 3. pod względem parytetu siły nabywczej. W 2019 roku były 9. co do wielkości importerem i 12. eksporterem na świecie. Indie są jednym z największych na świecie producentów leków generycznych, węgla, cementu i stali oraz energii elektrycznej i automotive.
- Dzięki uruchomieniu nowych oddziałów Grupy Fracht na dwóch tak ważnych gospodarczo rynkach, także Fracht FWO Polska znacząco wzmacnia swoją ofertę. Przedsiębiorcy, którzy z nami współpracują, teraz będą mieli lepszy dostęp do łańcuchów dostaw w tych regionach świata - podkreśla Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
Rozwój sieci Fracht na rynkach międzynarodowych
Uruchomienie nowych oddziałów i rozpoczęcie działalności w Indiach i Meksyku to efekt realizacji długoterminowej strategii globalnego rozwoju Grupy Fracht. W ubiegłym roku operator otworzył pierwszy oddział Fracht Middle East Shipping Services LLC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Dhabi oraz drugi w Kanadzie. Natomiast w 2019 rozpoczęły działalność nowe biura Grupy Fracht w Brazylii oraz Afryce - w Burkina Faso, Egipcie, Senegalu, Kamerunie, Ugandzie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Grupa Fracht działa na 6 kontynentach (w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce) i posiada w sumie 114 oddziałów, realizując dostawy do wszystkich krajów na świecie.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.