Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wspiera działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19). W pierwszych dniach kwietnia firma zorganizowała dedykowany transport lotniczy z Chin ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych dla szpitala uniwersyteckiego w Szwajcarii.
Fracht, chcąc zapewnić jak najszybszą dostawę środków medycznych, zorganizował specjalny czarter samolotu cargo Boeing B737-800BCF. Na jego pokład załadowano 1250 kartonów z maseczkami ochronnymi i innymi artykułami, o łącznej wadze blisko 14 ton. Z lotniska w Xi’an – Xianyang samolot wystartował o godzinie 3:43 czasu lokalnego i jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 czasu lokalnego wylądował w Genewie. Tu spedytorzy Frachtu wspierali załatwienie formalności celnych i zapewnili transport artykułów medycznych już bezpośrednio do szpitala.
Transport specjalny środków medycznych został zorganizowany przez dwa oddziały Grupy Fracht. Za koordynację i przygotowanie operacji w Chinach odpowiadał zespół Fracht (Shanghai) a w Szwajcarii Fracht AG Genewa.
W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji na rynku, Fracht stara się też wspierać swoich klientów. Operator przygotowuje różne alternatywne rozwiązania logistyczne, z wykorzystaniem transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego i multimodalnego. Na przykład w marcu, po zawieszeniu lotów pasażerskich między USA a Europą, Fracht uruchomił bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze cargo na trasie Liege (Belgia) – Miami (USA). Będą one realizowane samolotem Boeing 767 Freighter aż do odwołania.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.