Komunikaty PR

Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem

2020-04-14  |  13:00
Biuro prasowe

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wspiera działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19). W pierwszych dniach kwietnia firma zorganizowała dedykowany transport lotniczy z Chin ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych dla szpitala uniwersyteckiego w Szwajcarii.

Fracht, chcąc zapewnić jak najszybszą dostawę środków medycznych, zorganizował specjalny czarter samolotu cargo Boeing B737-800BCF. Na jego pokład załadowano 1250 kartonów z maseczkami ochronnymi i innymi artykułami, o łącznej wadze blisko 14 ton. Z lotniska w Xi’an – Xianyang samolot wystartował o godzinie 3:43 czasu lokalnego i jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 czasu lokalnego wylądował w Genewie. Tu spedytorzy Frachtu wspierali załatwienie formalności celnych i zapewnili transport artykułów medycznych już bezpośrednio do szpitala. 

Transport specjalny środków medycznych został zorganizowany przez dwa oddziały Grupy Fracht. Za koordynację i przygotowanie operacji w Chinach odpowiadał zespół Fracht (Shanghai) a w Szwajcarii Fracht AG Genewa.

W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji na rynku, Fracht stara się też wspierać swoich klientów. Operator przygotowuje różne alternatywne rozwiązania logistyczne, z wykorzystaniem transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego i multimodalnego. Na przykład w marcu, po zawieszeniu lotów pasażerskich między USA a Europą, Fracht uruchomił bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze cargo na trasie Liege (Belgia) – Miami (USA). Będą one realizowane samolotem Boeing 767 Freighter aż do odwołania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Taksówki a Strefa Czystego transportu – komentarze Biuro prasowe
2024-08-13 | 01:00

Taksówki a Strefa Czystego transportu – komentarze

Zmiany, jakie przyniosła funkcjonująca od lipca br. pierwsza w Polsce Strefa Czystego Transportu, przysparza problemów zarówno mieszkańcom Warszawy, jak i osobom
Transport BlaBlaCar: samochody elektryczne to nie jedyne rozwiązanie
2024-08-08 | 14:00

BlaBlaCar: samochody elektryczne to nie jedyne rozwiązanie

Średnie emisje z nowych samochodów osobowych w 2023 roku wynosiły 122,4 g/km, co oznacza minimalny spadek o 1,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według Komisji Europejskiej to
Transport CEVA Logistics rozwija przewozy intermodalne na trasie Polska-Czechy-Francja
2024-08-08 | 09:00

CEVA Logistics rozwija przewozy intermodalne na trasie Polska-Czechy-Francja

CEVA Logistics, angażując się w działania na rzecz CSR, inwestuje w innowacyjne rozwiązania dla optymalizacji efektywności operacyjnej i redukcji śladu węglowego. Jako część Grupy CMA

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.