Grupa Fracht włącza się w światową walkę z koronawirusem
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wspiera działania na rzecz walki z pandemią koronawirusa (COVID-19). W pierwszych dniach kwietnia firma zorganizowała dedykowany transport lotniczy z Chin ponad 3 mln maseczek ochronnych i środków medycznych dla szpitala uniwersyteckiego w Szwajcarii.
Fracht, chcąc zapewnić jak najszybszą dostawę środków medycznych, zorganizował specjalny czarter samolotu cargo Boeing B737-800BCF. Na jego pokład załadowano 1250 kartonów z maseczkami ochronnymi i innymi artykułami, o łącznej wadze blisko 14 ton. Z lotniska w Xi’an – Xianyang samolot wystartował o godzinie 3:43 czasu lokalnego i jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:00 czasu lokalnego wylądował w Genewie. Tu spedytorzy Frachtu wspierali załatwienie formalności celnych i zapewnili transport artykułów medycznych już bezpośrednio do szpitala.
Transport specjalny środków medycznych został zorganizowany przez dwa oddziały Grupy Fracht. Za koordynację i przygotowanie operacji w Chinach odpowiadał zespół Fracht (Shanghai) a w Szwajcarii Fracht AG Genewa.
W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji na rynku, Fracht stara się też wspierać swoich klientów. Operator przygotowuje różne alternatywne rozwiązania logistyczne, z wykorzystaniem transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego i multimodalnego. Na przykład w marcu, po zawieszeniu lotów pasażerskich między USA a Europą, Fracht uruchomił bezpośrednie, regularne połączenia lotnicze cargo na trasie Liege (Belgia) – Miami (USA). Będą one realizowane samolotem Boeing 767 Freighter aż do odwołania.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.