Komunikaty PR

Hillebrand wprowadza innowacyjny flexitank Pulse

2020-12-10  |  16:00
Biuro prasowe

Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, stawia na rozwój transportów płynnych towarów masowych o dużej gęstości.  W tym roku Hillebrand przejął firmę Braid, czołowego gracza w logistyce towarów płynnych. Teraz wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie dla tej grupy ładunków, które ma usprawnić przewozy masowe gęstych płynów – flexitank Pulse, wykorzystywany w dostawach morskich i drogowych.

Hillebrand, od ponad 175 lat współpracujący z firmami z branży beverage i alkoholi, jest światowym liderem w stosowaniu nowoczesnych i zintegrowanych systemów logistycznych w transporcie masowym płynów. Firma znana jest na rynku beverage z innowacyjnego podejścia i opracowywania autorskich technologii gwarantujących bezpieczne i efektywne dostawy. Klienci, którzy wykorzystują flexitanki do transportu wina, często też importują lub eksportują inne substancje płynne, takie jak oleje roślinne. Do ich przewozu również stosowane są flexitanki. Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez ekspertów Hillebrand - Flexitank Pulse pozwala zwiększyć efektywność masowego transportu płynów o dużej gęstości lub z tendencją do krzepnięcia.

Flexitank Pulse utrzymuje stałą konsystencję płynów

W przypadku transportu i przeładunku (przepompowywania) gęstych cieczy częstym problemem jest osad pozostający na dnie zbiorników. Przed dostawą do finalnego dostawcy przewożony płyn trzeba więc wymieszać, co nie jest prostym zadaniem.

Nowe rozwiązanie Hillebrand - flexitank Pulse, który ma usprawnić ten proces, został tak skonstruowany, aby zapobiec tworzeniu się osadu wewnątrz zbiornika i zachować jednolitą konsystencję przewożonego płynu. Zastosowano w nim opatentowaną i innowacyjną technologię, która umożliwia szybkie zmieszanie gęstej cieczy. Opiera się ona na zamontowanych we flexitanku dwóch, wewnętrznych kanałów, do których wprowadzane jest albo stężone powietrze albo transportowany płyn. To wywołuje delikatny ruch, co ułatwia mieszanie się odseparowanych cząstek i przywrócenie właściwej gęstości cieczy w czasie krótszym niż jedna godzina. Utrzymanie właściwej do przepompowania gęstości cieczy umożliwia też specjalna budowa flexitanka, zapobiegająca przywieraniu osadów stałych do narożników. Przed zbyt dużym naciskiem zbiornika na drzwi kontenera chroni specjalnie skonstruowana gródź (przegroda stalowa w kontenerze), jednocześnie umożliwiająca ich otwarcie w trakcie procesu mieszania.

„Przy opracowywaniu koncepcji nowego flexitanka kluczowe znaczenie miała dla nas elastyczność rozwiązania i możliwość pełnego odzysku przewożonych płynów" mówi Kevin Fry, dyrektor ds. rozwoju technicznego transportu płynów masowych, Hillebrand. „Nasi klienci mają teraz możliwość bezpiecznego wyboru preferowanej metody napowietrzania lub mieszania bez konieczności wchodzenia do kontenera". Jak wynika z przeprowadzanych testów, w nowym flexitanku Pulse pozostaje dziesięć razy mniej osadów niż ma to miejsce w przypadku standardowych pojemników po wstrząśnięciu. „Możliwość rozładunku tak wymagającego rodzaju cieczy bez pozostawiania osadów we flexitanku daje nam satysfakcję z wprowadzenia rozwiązania, które w pełni odpowiada potrzebom zarówno klientów jak i dostawców usług logistycznych” podkreśla Kevin Fry.  

Flexitanki Pulse nie wymagają użycia dodatkowych urządzeń i dostępne są w różnych wersjach, w zależności od specyfiki przewożonych płynów i potrzeb transportowych klientów. Mogą być montowane wewnątrz kontenerów 20 - stopowych o pojemności do 24 tys. litrów. Ich wprowadzenie na rynek poprzedziły wielomiesięczne testy.

Hillbebrand ciągle rozwija technologię flexitanków

Flexitank Pulse jest kolejnym autorskim i innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez ekspertów Hillebrand do wykorzystania w transportach masowych towarów płynnych. W tym roku operator wprowadził na rynek flexitanki do masowego transportu w warunkach chłodniczych i temperaturze otoczenia, w których wykorzystano opatentowaną technologię zapobiegającej nadmiernym ruchom płynów wewnątrz zbiornika. Rok wcześniej firma wprowadziła na rynek flexitanki instalowane do kontenerów chłodniczych, które, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, zmniejszają koszty transportu soków i napojów drogą morską o 25 proc. Z innych rozwiązań stosowanych przez Hillebrand w przewozie masowym płynów warto wymienić też, stosowany we flexitankach, unikatowy system automatycznego odpowietrzania, który zapewnia bezpieczeństwo transportu płynów fermentujących i wydzielających gazy, jak wino czy koncentraty owocowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.