Hillebrand wprowadza innowacyjny flexitank Pulse
Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze branży beverage, stawia na rozwój transportów płynnych towarów masowych o dużej gęstości. W tym roku Hillebrand przejął firmę Braid, czołowego gracza w logistyce towarów płynnych. Teraz wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie dla tej grupy ładunków, które ma usprawnić przewozy masowe gęstych płynów – flexitank Pulse, wykorzystywany w dostawach morskich i drogowych.
Hillebrand, od ponad 175 lat współpracujący z firmami z branży beverage i alkoholi, jest światowym liderem w stosowaniu nowoczesnych i zintegrowanych systemów logistycznych w transporcie masowym płynów. Firma znana jest na rynku beverage z innowacyjnego podejścia i opracowywania autorskich technologii gwarantujących bezpieczne i efektywne dostawy. Klienci, którzy wykorzystują flexitanki do transportu wina, często też importują lub eksportują inne substancje płynne, takie jak oleje roślinne. Do ich przewozu również stosowane są flexitanki. Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez ekspertów Hillebrand - Flexitank Pulse pozwala zwiększyć efektywność masowego transportu płynów o dużej gęstości lub z tendencją do krzepnięcia.
Flexitank Pulse utrzymuje stałą konsystencję płynów
W przypadku transportu i przeładunku (przepompowywania) gęstych cieczy częstym problemem jest osad pozostający na dnie zbiorników. Przed dostawą do finalnego dostawcy przewożony płyn trzeba więc wymieszać, co nie jest prostym zadaniem.
Nowe rozwiązanie Hillebrand - flexitank Pulse, który ma usprawnić ten proces, został tak skonstruowany, aby zapobiec tworzeniu się osadu wewnątrz zbiornika i zachować jednolitą konsystencję przewożonego płynu. Zastosowano w nim opatentowaną i innowacyjną technologię, która umożliwia szybkie zmieszanie gęstej cieczy. Opiera się ona na zamontowanych we flexitanku dwóch, wewnętrznych kanałów, do których wprowadzane jest albo stężone powietrze albo transportowany płyn. To wywołuje delikatny ruch, co ułatwia mieszanie się odseparowanych cząstek i przywrócenie właściwej gęstości cieczy w czasie krótszym niż jedna godzina. Utrzymanie właściwej do przepompowania gęstości cieczy umożliwia też specjalna budowa flexitanka, zapobiegająca przywieraniu osadów stałych do narożników. Przed zbyt dużym naciskiem zbiornika na drzwi kontenera chroni specjalnie skonstruowana gródź (przegroda stalowa w kontenerze), jednocześnie umożliwiająca ich otwarcie w trakcie procesu mieszania.
„Przy opracowywaniu koncepcji nowego flexitanka kluczowe znaczenie miała dla nas elastyczność rozwiązania i możliwość pełnego odzysku przewożonych płynów" mówi Kevin Fry, dyrektor ds. rozwoju technicznego transportu płynów masowych, Hillebrand. „Nasi klienci mają teraz możliwość bezpiecznego wyboru preferowanej metody napowietrzania lub mieszania bez konieczności wchodzenia do kontenera". Jak wynika z przeprowadzanych testów, w nowym flexitanku Pulse pozostaje dziesięć razy mniej osadów niż ma to miejsce w przypadku standardowych pojemników po wstrząśnięciu. „Możliwość rozładunku tak wymagającego rodzaju cieczy bez pozostawiania osadów we flexitanku daje nam satysfakcję z wprowadzenia rozwiązania, które w pełni odpowiada potrzebom zarówno klientów jak i dostawców usług logistycznych” podkreśla Kevin Fry.
Flexitanki Pulse nie wymagają użycia dodatkowych urządzeń i dostępne są w różnych wersjach, w zależności od specyfiki przewożonych płynów i potrzeb transportowych klientów. Mogą być montowane wewnątrz kontenerów 20 - stopowych o pojemności do 24 tys. litrów. Ich wprowadzenie na rynek poprzedziły wielomiesięczne testy.
Hillbebrand ciągle rozwija technologię flexitanków
Flexitank Pulse jest kolejnym autorskim i innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez ekspertów Hillebrand do wykorzystania w transportach masowych towarów płynnych. W tym roku operator wprowadził na rynek flexitanki do masowego transportu w warunkach chłodniczych i temperaturze otoczenia, w których wykorzystano opatentowaną technologię zapobiegającej nadmiernym ruchom płynów wewnątrz zbiornika. Rok wcześniej firma wprowadziła na rynek flexitanki instalowane do kontenerów chłodniczych, które, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, zmniejszają koszty transportu soków i napojów drogą morską o 25 proc. Z innych rozwiązań stosowanych przez Hillebrand w przewozie masowym płynów warto wymienić też, stosowany we flexitankach, unikatowy system automatycznego odpowietrzania, który zapewnia bezpieczeństwo transportu płynów fermentujących i wydzielających gazy, jak wino czy koncentraty owocowe.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.