Hillebrand wprowadza nowy flexitank XL o pojemności 27 tys. litrów
Największymi wyzwaniami dla łańcuchów dostaw płynnych towarów masowych są dziś zakłócenia w transporcie morskim, niedobór kontenerów, zmiany w rozkładach rejsów i przydział przestrzeni ładunkowych. W odpowiedzi Hillebrand, globalny operator logistyczny dla branży beverage, opracował i wprowadził innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na przetransportowanie w jednym kontenerze aż 27 tys. litrów płynów. To flexitank XL, jeden z największych elastycznych zbiorników typu flexitank dostępnych na rynku.
„Impulsem do opracowania koncepcji nowego rozwiązania były uwagi przekazywane nam przez klientów oczekujących zwiększonej ładowności” mówi Jacob Moe, dyrektor operacyjny ds. masowych dostaw płynów, Hillebrand. „Możliwość dostawy jeszcze większej ilości ładunku w jednym kontenerze pozwala zarówno na obniżenie kosztów jak i niższą emisję dwutlenku węgla w przeliczeniu na litr. I właśnie tego oczekują nasi klienci na całym świecie”.
Nowe rozwiązanie Hillebrand wykorzystywane jest w masowych dostawach różnego rodzaju substancji płynnych. Flexitank XL ma pojemność 27 tys. litrów, mieści się w kontenerze 20’ i jednorazowo można przetransportować w nim o 15% więcej płynów. Elastyczny zbiornik został specjalnie zaprojektowany tak, aby wyeliminować ryzyko wybrzuszania się kontenera, posiada też odrębny system zaworów do załadunku i rozładunku. Zastosowanie specjalnej, opatentowanej technologii ułatwia jego szybkie opróżnianie. Tak jak w przypadku jednowarstwowych flexitanków, montaż flexitanka XL w kontenerze oraz załadunek i rozładunek towaru jest bardzo prosty.
Co warto też podkreślić, opracowując koncepcję nowego flexitanka, specjaliści Hillebrand uwzględnili możliwość dostosowania go do przewożenia różnego rodzajów substancji płynnych, tak aby zachować ich jakość i świeżość. Do transportu płynów szczególnie wrażliwych na wpływ warunków zewnętrznych może być wykorzystany flexitank XL z opatentowaną i unikalną technologią ochronną Hillebrand, zbudowaną z polietylenu oraz wzmocnionego dodatkową powłoką poliestru. Ma ona chronić je przed utlenianiem, a także zanieczyszczeniami i przenikaniem pary wodnej. Flexitanki XL dostępne są także w wersji dwukomorowej. Zastosowanie tej opcji pozwala na przetransportowanie w jednym kontenerze dwóch różnych rodzajów substancji płynnych.
W 100% do recyklingu
Podobnie jak w przypadku wszystkich zbiorników elastycznych Hillebrand, nowe flexitanki XL są jednorazowego użytku i w 100% nadają się do recyklingu. Znacznie niższa jest także emisja CO2 w przeliczeniu na litr, zarówno w porównaniu do transportów w standardowych flexitankach o pojemności 24 tys. litrów jak i towarów przewożonych w opakowaniach. Na przykład w kontenerze można przetransportować jedynie ok. 9 tys. litrów płynów butelkowanych. Flexitanki XL montowane są w kontenerze z wykorzystaniem tylko jednej grodzi (przegroda stalowa) wielokrotnego użytku. Tak jak wszystkie grodzie stosowane przez Hillebrand, po każdym użyciu jest ona odnawiana i przeznaczana do ponownego wykorzystania.
Flexitanki dla beverage
Hillebrand jest dziś liderem w stosowaniu nowoczesnych systemów w transporcie masowym dla branży beverage i napojów alkoholowych. Ceniony jest za innowacyjność i stosowanie opatentowanych i unikalnych na rynku rozwiązań, które gwarantują bezpieczne dostawy substancji płynnych. Należą do nich flexitanki, jedno i wielowarstwowe, o różnej wielkości i przeznaczeniu. Na przykład flexitank Pulse dedykowany jest przewozom płynów o dużej gęstości lub z tendencją do krzepnięcia. Zastosowana tu technologia umożliwia szybkie zmieszanie gęstych cieczy i zapobiega osadzaniu się osadów na dnie. Do transportu płynów o wysokiej lepkości wykorzystywany jest flexitank Heat. Wyposażony w grzewczą wkładkę pozwala na załadunek i rozładunek w temperaturze do 90°C. Flexitank do kontenerów 40’ służy do masowego transportu substancji płynnych, tj. produkty mleczne, soki owocowe czy piwo, w warunkach chłodniczych i temperaturze otoczenia (-30°C/+30°C). Zastosowane tu rozwiązanie zapobiega nadmiernym ruchom płynu. Flexitank I-Shield, z wewnętrzną warstwą ochronną wykonaną z alkoholu etylowinylowego (EVOH), stosowany jest do przewozu np. białych olejów. Ciekawymi rozwiązaniami są też flexitank E-Shield do transportu masowego płynów, które łatwo się utleniają, jak oliwa z oliwek czy Vinbulk dla dostaw wina. Wykorzystane w nich technologie chronią przed utlenianiem, zanieczyszczeniem i przenikaniem pary wodnej.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.