ID Logistics podpisuje nowy kontrakt z Nutrabolt
ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisał nowy kontrakt z Nutrabolt, producentem napojów energetycznych. W ramach współpracy partnerskiej operator odpowiada za zarządzanie operacjami logistycznymi i usługami co-packingu w centrum dystrybucji w stanie Nowy Jork (USA).
Nutrabolt to jedna z najszybciej rozwijających się firm produkujących napoje energetyczne w Stanach Zjednoczonych. ID Logistics został wybrany partnerem strategicznym, który ma wspierać jej rozwój na rynkach: krajowym i międzynarodowych. Nowe centrum dystrybucji, położone na wschodnim wybrzeżu USA, jest piątą operacją zarządzaną przez operatora logistycznego dla Nutrabolt. Magazyn o powierzchni 21 000 m² położony jest w Rotterdamie w stanie Nowy Jork, w odległości ok. 16 km od zakładu produkcyjnego.
USŁUGI ID LOGISTICS POD ZNAKIEM WYDAJNOŚCI
W ramach współpracy ID Logistics odpowiada za nadzór nad operacjami co-packingu, a także inne usługi logistyczne, w tym zarządzanie ofertą transportu dedykowanego między nowym centrum dystrybucji a zakładem produkcyjnym. To ma pozwolić fabryce na utrzymanie tempa produkcji na poziomie 20 godzin dziennie i tym samym wysyłkę blisko 5 500 ładunków rocznie.
Centrum dystrybucji posiada stację co-packingu, która usprawnia i konsoliduje sieć logistyczną Nutrabolt, jednocześnie zapewniając oszczędność kosztów, większą elastyczność w zarządzaniu zapasami i wzrost wydajności. Zastosowane rozwiązania mają ugruntować obecność Nutrabolt w szybko rozwijających się kanałach dystrybucji takich jak sklepy typu convenience czy e-commerce.
„ID Logistics jest dla nas wspaniałym partnerem już od ponad pięciu lat. Nasze potrzeby i profil produktu ewoluowały wraz z naszym rozwojem, a zespół ID Logistics udzielił nam pełnego wsparcia w określeniu pozycji i sposobu jej osiągnięcia z logistycznego punktu widzenia" - Tom Mallory, wiceprezes ds. globalnej logistyki, Nutrabolt.
Podpisując nowy kontrakt w zakresie obsługi produktów masowej konsumpcji, Grupa ID Logistics potwierdza swoje ambicje dynamicznego rozwoju w Stanach Zjednoczonych, w kilka miesięcy po przejęciu Kane Logistics i sfinalizowaniu jej integracji.
ID LOGISTICS STAWIA NA DYNAMICZNY ROZWÓJ W USA
Grupa ID Logistics rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku, po strategicznym przejęciu amerykańskiej firmy Jagged Peak, specjalizującej się w usługach logistycznych e-commerce, multi-channel oraz FMCG. W kwietniu br. Grupa zakończyła proces nabycia 100% udziałów kolejnej amerykańskiej firmy - Kane Logistics, wyspecjalizowanej w logistyce kontraktowej i usługach magazynowych z wartością dodaną. Do grona jej klientów należeli głównie producenci dóbr konsumpcyjnych, żywności i napojów oraz specjaliści handlu detalicznego. Nowa akwizycja nie tylko umocniła pozycję Grupy ID Logistics i jej oddziału, ID Logistics US, ale przede wszystkim zapewniła nowe możliwości szybkiego rozwoju na jednym z największych rynków na świecie.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.