Jadąc taksówką FREE NOW w Dzień Kobiet wspierasz Fundację UNAWEZA
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Misją UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska, jest wspieranie kobiet w Polsce i na świecie, przez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Środki z kursów FREE NOW zostaną przekazane na wsparcie podopiecznych fundacji, a także aktualne projekty przez nią koordynowane m.in. rozpoczęcie budowy Domu dla Nastoletnich Matek i Ich Dzieci w Warszawie.
Przekazując pięcioprocentowy udział wartości wszystkich swoich przejazdów 8 marca, platforma FREE NOW pragnie zaangażować swoich pasażerów w pomoc potrzebującym i samotnym kobietom w dniu, w którym zwykle skupiamy się na docenianiu tylko swoich bliskich. Zebrana kwota pochodzić będzie z budżetu FREE NOW. Kierowcy otrzymują pełną zapłatę za każdy kurs.
Misja “uskrzydlania kobiet” Fundacji UNAWEZA jest bliska wartościom FREE NOW. Jedną z naszych zasad jest promowanie różnorodności, równości i równouprawnienia. Wspierając Fundację UNAWEZA w Dzień Kobiet, chcemy pokazać, że docenianie kobiet tego dnia nie musi ograniczać się do wręczenia kwiatów bliskiej osobie. Pomaganie może przybierać różne formy, a tak codzienna czynność jak przemieszczanie się po mieście może być jedną z nich. Dlatego 8 marca we FREE NOW wszyscy jeździmy dla kobiet - mówi Agnieszka Ciesek, rzecznik prasowy FREE NOW w Polsce.
Tą inicjatywą FREE NOW wraz z UNAWEZA, planuje także zwrócić uwagę na potrzeby kobiet adresowane przez aktualne działania fundacji. To między innymi pomoc kobietom, które doświadczają wczesnego i samodzielnego macierzyństwa. Nastoletnie matki nierzadko potrzebują oferty wychowawczej przygotowującej je do roli macierzyństwa i zapewnienia miejsca, w którym nie zostaną rozdzielone ze swoim dzieckiem. Otrzymają ją w Domu dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Matek, którego budowa, dzięki działaniom UNAWEZY, rozpoczyna się już wkrótce.
Z radością przyjęłam propozycję wsparcia Podopiecznych stworzonej przeze mnie Fundacji UNAWEZA przez FREE NOW. Idea zmieniania świata przez pojedyncze, codzienne czynności jest bliska mojemu sercu. Bo przecież małe gesty wykonane przez wiele osób mają ogromną moc. Dlatego zachęcam z całego serca do skorzystania w dniu 8 marca (ale nie tylko!) z przejazdów FREE NOW. Dzięki temu zbierzemy więcej środków, żeby pomagać naszym Podopiecznym i żeby razem DAWAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! UNAWEZA w dokładnym tłumaczeniu znaczy „możesz”. A razem możemy więcej! - mówi Martyna Wojciechowska.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.