Jadąc taksówką FREE NOW w Dzień Kobiet wspierasz Fundację UNAWEZA
FREE NOW
Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl
Misją UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska, jest wspieranie kobiet w Polsce i na świecie, przez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Środki z kursów FREE NOW zostaną przekazane na wsparcie podopiecznych fundacji, a także aktualne projekty przez nią koordynowane m.in. rozpoczęcie budowy Domu dla Nastoletnich Matek i Ich Dzieci w Warszawie.
Przekazując pięcioprocentowy udział wartości wszystkich swoich przejazdów 8 marca, platforma FREE NOW pragnie zaangażować swoich pasażerów w pomoc potrzebującym i samotnym kobietom w dniu, w którym zwykle skupiamy się na docenianiu tylko swoich bliskich. Zebrana kwota pochodzić będzie z budżetu FREE NOW. Kierowcy otrzymują pełną zapłatę za każdy kurs.
Misja “uskrzydlania kobiet” Fundacji UNAWEZA jest bliska wartościom FREE NOW. Jedną z naszych zasad jest promowanie różnorodności, równości i równouprawnienia. Wspierając Fundację UNAWEZA w Dzień Kobiet, chcemy pokazać, że docenianie kobiet tego dnia nie musi ograniczać się do wręczenia kwiatów bliskiej osobie. Pomaganie może przybierać różne formy, a tak codzienna czynność jak przemieszczanie się po mieście może być jedną z nich. Dlatego 8 marca we FREE NOW wszyscy jeździmy dla kobiet - mówi Agnieszka Ciesek, rzecznik prasowy FREE NOW w Polsce.
Tą inicjatywą FREE NOW wraz z UNAWEZA, planuje także zwrócić uwagę na potrzeby kobiet adresowane przez aktualne działania fundacji. To między innymi pomoc kobietom, które doświadczają wczesnego i samodzielnego macierzyństwa. Nastoletnie matki nierzadko potrzebują oferty wychowawczej przygotowującej je do roli macierzyństwa i zapewnienia miejsca, w którym nie zostaną rozdzielone ze swoim dzieckiem. Otrzymają ją w Domu dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Matek, którego budowa, dzięki działaniom UNAWEZY, rozpoczyna się już wkrótce.
Z radością przyjęłam propozycję wsparcia Podopiecznych stworzonej przeze mnie Fundacji UNAWEZA przez FREE NOW. Idea zmieniania świata przez pojedyncze, codzienne czynności jest bliska mojemu sercu. Bo przecież małe gesty wykonane przez wiele osób mają ogromną moc. Dlatego zachęcam z całego serca do skorzystania w dniu 8 marca (ale nie tylko!) z przejazdów FREE NOW. Dzięki temu zbierzemy więcej środków, żeby pomagać naszym Podopiecznym i żeby razem DAWAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! UNAWEZA w dokładnym tłumaczeniu znaczy „możesz”. A razem możemy więcej! - mówi Martyna Wojciechowska.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.