Komunikaty PR

Jadąc taksówką FREE NOW w Dzień Kobiet wspierasz Fundację UNAWEZA

2021-03-08  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
FREE NOW
FREE NOW

Warszawa
01-205 Warszawa
press|free-now.com| |press|free-now.com
+48 530 121 652
www.free-now.com/pl

Misją UNAWEZA, której założycielką jest Martyna Wojciechowska, jest wspieranie kobiet w Polsce i na świecie, przez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Środki z kursów FREE NOW zostaną przekazane na wsparcie podopiecznych fundacji, a także aktualne projekty przez nią koordynowane m.in. rozpoczęcie budowy Domu dla Nastoletnich Matek i Ich Dzieci w Warszawie. 

Przekazując pięcioprocentowy udział wartości wszystkich swoich przejazdów 8 marca, platforma FREE NOW pragnie zaangażować swoich pasażerów w pomoc potrzebującym i samotnym kobietom w dniu, w którym zwykle skupiamy się na docenianiu tylko swoich bliskich. Zebrana kwota pochodzić będzie z budżetu FREE NOW. Kierowcy otrzymują pełną zapłatę za każdy kurs. 

Misja “uskrzydlania kobiet” Fundacji UNAWEZA jest bliska wartościom FREE NOW. Jedną z naszych zasad jest promowanie różnorodności, równości i równouprawnienia. Wspierając Fundację UNAWEZA w Dzień Kobiet, chcemy pokazać, że docenianie kobiet tego dnia nie musi ograniczać się do wręczenia kwiatów bliskiej osobie. Pomaganie może przybierać różne formy, a tak codzienna czynność jak przemieszczanie się po mieście może być jedną z nich. Dlatego 8 marca we FREE NOW wszyscy jeździmy dla kobiet - mówi Agnieszka Ciesek, rzecznik prasowy FREE NOW w Polsce.

Tą inicjatywą FREE NOW wraz z UNAWEZA, planuje także zwrócić uwagę na potrzeby kobiet adresowane przez aktualne działania fundacji. To między innymi pomoc kobietom, które doświadczają wczesnego i samodzielnego macierzyństwa. Nastoletnie matki nierzadko potrzebują oferty wychowawczej przygotowującej je do roli macierzyństwa i zapewnienia miejsca, w którym nie zostaną rozdzielone ze swoim dzieckiem. Otrzymają ją w Domu dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Matek, którego budowa, dzięki działaniom UNAWEZY, rozpoczyna się już wkrótce.

Z radością przyjęłam propozycję wsparcia Podopiecznych stworzonej przeze mnie Fundacji UNAWEZA przez FREE NOW. Idea zmieniania świata przez pojedyncze, codzienne czynności jest bliska mojemu sercu. Bo przecież małe gesty wykonane przez wiele osób mają ogromną moc. Dlatego zachęcam z całego serca do skorzystania w dniu 8 marca (ale nie tylko!) z przejazdów FREE NOW. Dzięki temu zbierzemy więcej środków, żeby pomagać naszym Podopiecznym i żeby razem DAWAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! UNAWEZA w dokładnym tłumaczeniu znaczy „możesz”. A razem możemy więcej! mówi Martyna Wojciechowska. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: FREE NOW
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.