Jak pakować i transportować pomoc humanitarną?
19 sierpnia obchodziliśmy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Z tej okazji Rohlig SUUS Logistics oraz Bank Żywności SOS w Warszawie przygotowali materiał edukacyjny wspierający darczyńców w procesie odpowiedniego przygotowywania i transportowania pomocy humanitarnej.
Pomoc humanitarna zazwyczaj potrzebna jest nagle, dlatego kluczową rolę w całym procesie odgrywa czas jej dostarczenia. Minione doświadczenie pokazały nam, że odpowiedni podział produktów,
ich właściwe zapakowanie i opisanie znacznie przyśpieszają pracę w magazynach przeładunkowych, a tym samym sprawną pomocy tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.
Analizując wyzwania w procesie transportowym, nie sposób nie wspomnieć o odprawie celnej, która wymaga przestrzegania ścisłych procedur oraz wypełnienia niezbędnej dokumentacji. W POMOCOWNIKU krok po kroku opisano proces przygotowania przesyłek, wyboru środku transportu oraz zebrania dokumentów do bezproblemowej odprawy celnej.
Opracowując materiał, zespół opierał się o doświadczenie oddziału ROHLIG SUUS Logistics w Rzeszowie, który od początku rosyjskiej agresji wspiera transporty do Ukrainy.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.