Komunikaty PR

Jak skutecznie zmierzyć się z dzisiejszymi wyzwaniami w logistyce

2023-03-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Firmy, by skutecznie działać w logistyce, powinny umiejętnie łączyć technologicznie zaawansowane rozwiązania z klasycznymi i stale poszukiwać sposobów, by ekonomicznie, elastycznie i szybko obsługiwać klientów. Pomocnym narzędziem, które pozwoli iść w tym kierunku, jest pierwszy na rynku “Poradnik 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie” przygotowany przez ekspertów z Silny&Salamon. Materiał porządkuje wiedzę, pomaga dobrać odpowiednie zabezpieczenia łańcucha dostaw i wskazuje nowe możliwości.

Logistyka musi być efektywna, więc usprawnianie procesów, m.in. w zarządzaniu magazynem i dystrybucją produktów, w tym czasem dostawy, to niezbędna droga do optymalizacji biznesu. Od ciągłości łańcuchów dostaw zależy bezpieczeństwo i satysfakcja klienta końcowego, dlatego właściwy dobór zabezpieczeń wspomaga ten proces.

Dostrzegam trzy główne obszary, które pomagają osiągnąć sukces. To przede wszystkim otwartość na wdrażanie nowych technologii i umiejętność ich integrowania z klasycznymi rozwiązaniami. To również kompetencja w identyfikacji pól, które przyczyniają się do oszczędności, a także elastyczne i szybkie działanie – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Szeroki wachlarz dostępnych na rynku zabezpieczeń plombowych, sprawia, że łatwo się zgubić, dlatego eksperci z Silny&Salamon przygotowali nową bezpłatną wersję poradnika, który jest użytecznym narzędziem dla specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem i logistyką. Poznanie odpowiedzi na 5 kluczowych pytań, przez które prowadzi materiał, pozwoli świadomie przeanalizować potrzeby i dobrać optymalne dla firmy rozwiązanie.

Chcemy ułatwić specjalistom dobór dopasowanych do potrzeb zabezpieczeń. Te z pozoru drobne elementy odgrywają ważną rolę w łańcuchu dostaw, dlatego istotne jest rozumienie znaczenia ich charakterystyk i funkcjonalności. Opisany w materiale podział na branże, rodzaj produktu i zastosowanie, a także przykłady firm czy instytucji, pozwalają lepiej zorientować się w gąszczu modeli. Łatwiej wtedy zdecydować, jakie zabezpieczenie sprawdzi się najlepiej, a kiedy warto pomyśleć o indywidualnym rozwiązaniu. Chętnie też udostępniamy naszym klientom pulę plomb do przetestowania, by w realnych warunkach sprawdzili ich wytrzymałość – dodaje Katarzyna Bieńkowska.

Logistyczne niuanse

W przestrzeni magazynowej, sercu logistyki, zachodzą procesy wpływające na cały łańcuch dostaw. Eksperci branży logistycznej podkreślają, że wyzwaniem jest zapewnienie płynnej pracy na styku magazynu i transportu. Nieraz w magazynach przeładunkowych i wysokiego składowania dochodzi do spiętrzeń wysyłek. Dlatego właściwa komunikacja jest tam niezbędna, a niezaburzony dostęp do informacji o statusie towarów konieczny.

Na zwiększenie efektywności procesów logistycznych wpływa wiele czynników, wspierają je m.in. właściwie dobrane rozwiązania plombowe. Odpowiednie oznaczanie, pakowanie i przekazanie towarów do środka transportu zabezpieczonego plombą zapewnia, że nienaruszony ładunek dotrze do miejsca docelowego. Pomagają w tym zaawansowane zabezpieczenia, działające w ramach systemów RFID, które usprawniają też procesy zarządzania towarami w magazynie i są wsparciem dla procesu pickingu, ale także klasyczne plomby, jak i etykiety bazowe umieszczane na pojemnikach wielorazowego użytku.

Kilka wymiarów oszczędności

Identyfikowanie pól do oszczędności to dziś konieczność. To między innymi precyzyjnie zamodelowane powierzchnie magazynowe uwzględniające ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, ale też inwestycje w technologie, a więc automatyzację i cyfryzację procesów. Oszczędności można znaleźć też we wcześniejszym planowaniu zamówień, gdyż dłuższa perspektywa i większe ilości dadzą pewność dostępności produktów po dotychczasowych cenach i pozwolą otrzymać lepsze warunki handlowe.

Bliskie jest nam myślenie, że inwestycje w perspektywie czasowej to oszczędności. Inwestycje w technologie i zabezpieczenia plombowe pozwalają chronić towary i zawczasu zapobiec stratom i uszkodzeniom – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.

Trend same day delivery, coraz bardziej oczekiwany przez klientów, w kontekście logistyki oznacza  idealnie zarządzany łańcuch dostaw. By tak się działo, jego zabezpieczenia muszą być dostarczane producentom, sieciom handlowym czy firmom TSL zawsze na czas, a nawet od ręki. Rola zarządzania zapasami i stanami magazynowymi wzrasta. Coraz częściej budowane są też siatki alternatywnych kooperantów, lokalnych lub zlokalizowanych niedaleko, dostępnych różnymi środkami transportu. Takie podejście sprawia, że dostawy będą niezagrożone, realizowane szybko i elastycznie.

Sprawdzony partner, obok atrakcyjnej oferty cenowej, to w wymiarze długofalowym gwarancja braku dodatkowych kosztów i pewność dostaw na czas. Nasi klienci, którzy mogą polegać na nas w każdych warunkach, wiedzą o tym doskonale. Dla nas liczy się szybkość w działaniu, posiadamy niezbędną infrastrukturę i własną drukarnię, dzięki czemu możemy sprostać także pilnym zadaniom. Klientom, którzy zamawiają wcześniej i więcej, przechowujemy towar, a potem wysyłamy w partiach zgodnie z potrzebami – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.

Dobór efektywnych technologii, dobre zarządzanie kosztami i współpraca ze sprawdzonymi partnerami to droga do sprawnej i zwinnej logistyki. Warto więc wykonać pierwszy krok i skorzystać z ponad 30-letniego doświadczenia zespołu Silny&Salamon, które zebrane w najnowszej wersji bezpłatnego Poradnika 2023 - Jak dobrać  skuteczne zabezpieczenie jest dostępne od ręki.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag. By porozmawiać o doborze zabezpieczeń plombowych z zespołem Silny&Salamon (stoisko C317a), otrzymać próbki i wysłuchać prelekcji pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie w łańcuchu dostaw”, warto zaplanować wizytę na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.

* * *

O firmie

Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.  

 

Spółka znalazła się ponownie na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Bolt wprowadza do oferty przejazdy zieloną Teslą Biuro prasowe
2024-05-14 | 13:00

Bolt wprowadza do oferty przejazdy zieloną Teslą

Bolt we współpracy z partnerem flotowym Eternis wprowadza do floty taksówek w Warszawie nowe samochody elektryczne marki Tesla. Na stołeczne ulice wyjadą już jutro pierwsze
Transport Girteka podsumowuje pierwsze testy w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą
2024-05-14 | 12:00

Girteka podsumowuje pierwsze testy w pełni elektrycznego ciągnika z naczepą

W odpowiedzi na  wyzwania związane z ochroną środowiska branża logistyczna wciąż poszukuje zrównoważonych rozwiązań. Istotne jest tutaj wykorzystanie elektrycznych
Transport Trend, którego nie da się zatrzymać: e-mikromobilność podbija europejskie rynki
2024-05-13 | 13:30

Trend, którego nie da się zatrzymać: e-mikromobilność podbija europejskie rynki

Fundamentem ekologia, filarami komfort i radość Europa bacznie przygląda się zachowaniom konsumenckim dotyczącym mikromobilności. Badanie przeprowadzone przez niemiecki ADAC wskazuje, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.