Jak skutecznie zmierzyć się z dzisiejszymi wyzwaniami w logistyce
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Firmy, by skutecznie działać w logistyce, powinny umiejętnie łączyć technologicznie zaawansowane rozwiązania z klasycznymi i stale poszukiwać sposobów, by ekonomicznie, elastycznie i szybko obsługiwać klientów. Pomocnym narzędziem, które pozwoli iść w tym kierunku, jest pierwszy na rynku “Poradnik 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie” przygotowany przez ekspertów z Silny&Salamon. Materiał porządkuje wiedzę, pomaga dobrać odpowiednie zabezpieczenia łańcucha dostaw i wskazuje nowe możliwości.
Logistyka musi być efektywna, więc usprawnianie procesów, m.in. w zarządzaniu magazynem i dystrybucją produktów, w tym czasem dostawy, to niezbędna droga do optymalizacji biznesu. Od ciągłości łańcuchów dostaw zależy bezpieczeństwo i satysfakcja klienta końcowego, dlatego właściwy dobór zabezpieczeń wspomaga ten proces.
– Dostrzegam trzy główne obszary, które pomagają osiągnąć sukces. To przede wszystkim otwartość na wdrażanie nowych technologii i umiejętność ich integrowania z klasycznymi rozwiązaniami. To również kompetencja w identyfikacji pól, które przyczyniają się do oszczędności, a także elastyczne i szybkie działanie – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Szeroki wachlarz dostępnych na rynku zabezpieczeń plombowych, sprawia, że łatwo się zgubić, dlatego eksperci z Silny&Salamon przygotowali nową bezpłatną wersję poradnika, który jest użytecznym narzędziem dla specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem i logistyką. Poznanie odpowiedzi na 5 kluczowych pytań, przez które prowadzi materiał, pozwoli świadomie przeanalizować potrzeby i dobrać optymalne dla firmy rozwiązanie.
– Chcemy ułatwić specjalistom dobór dopasowanych do potrzeb zabezpieczeń. Te z pozoru drobne elementy odgrywają ważną rolę w łańcuchu dostaw, dlatego istotne jest rozumienie znaczenia ich charakterystyk i funkcjonalności. Opisany w materiale podział na branże, rodzaj produktu i zastosowanie, a także przykłady firm czy instytucji, pozwalają lepiej zorientować się w gąszczu modeli. Łatwiej wtedy zdecydować, jakie zabezpieczenie sprawdzi się najlepiej, a kiedy warto pomyśleć o indywidualnym rozwiązaniu. Chętnie też udostępniamy naszym klientom pulę plomb do przetestowania, by w realnych warunkach sprawdzili ich wytrzymałość – dodaje Katarzyna Bieńkowska.
Logistyczne niuanse
W przestrzeni magazynowej, sercu logistyki, zachodzą procesy wpływające na cały łańcuch dostaw. Eksperci branży logistycznej podkreślają, że wyzwaniem jest zapewnienie płynnej pracy na styku magazynu i transportu. Nieraz w magazynach przeładunkowych i wysokiego składowania dochodzi do spiętrzeń wysyłek. Dlatego właściwa komunikacja jest tam niezbędna, a niezaburzony dostęp do informacji o statusie towarów konieczny.
Na zwiększenie efektywności procesów logistycznych wpływa wiele czynników, wspierają je m.in. właściwie dobrane rozwiązania plombowe. Odpowiednie oznaczanie, pakowanie i przekazanie towarów do środka transportu zabezpieczonego plombą zapewnia, że nienaruszony ładunek dotrze do miejsca docelowego. Pomagają w tym zaawansowane zabezpieczenia, działające w ramach systemów RFID, które usprawniają też procesy zarządzania towarami w magazynie i są wsparciem dla procesu pickingu, ale także klasyczne plomby, jak i etykiety bazowe umieszczane na pojemnikach wielorazowego użytku.
Kilka wymiarów oszczędności
Identyfikowanie pól do oszczędności to dziś konieczność. To między innymi precyzyjnie zamodelowane powierzchnie magazynowe uwzględniające ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, ale też inwestycje w technologie, a więc automatyzację i cyfryzację procesów. Oszczędności można znaleźć też we wcześniejszym planowaniu zamówień, gdyż dłuższa perspektywa i większe ilości dadzą pewność dostępności produktów po dotychczasowych cenach i pozwolą otrzymać lepsze warunki handlowe.
– Bliskie jest nam myślenie, że inwestycje w perspektywie czasowej to oszczędności. Inwestycje w technologie i zabezpieczenia plombowe pozwalają chronić towary i zawczasu zapobiec stratom i uszkodzeniom – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.
Trend same day delivery, coraz bardziej oczekiwany przez klientów, w kontekście logistyki oznacza idealnie zarządzany łańcuch dostaw. By tak się działo, jego zabezpieczenia muszą być dostarczane producentom, sieciom handlowym czy firmom TSL zawsze na czas, a nawet od ręki. Rola zarządzania zapasami i stanami magazynowymi wzrasta. Coraz częściej budowane są też siatki alternatywnych kooperantów, lokalnych lub zlokalizowanych niedaleko, dostępnych różnymi środkami transportu. Takie podejście sprawia, że dostawy będą niezagrożone, realizowane szybko i elastycznie.
– Sprawdzony partner, obok atrakcyjnej oferty cenowej, to w wymiarze długofalowym gwarancja braku dodatkowych kosztów i pewność dostaw na czas. Nasi klienci, którzy mogą polegać na nas w każdych warunkach, wiedzą o tym doskonale. Dla nas liczy się szybkość w działaniu, posiadamy niezbędną infrastrukturę i własną drukarnię, dzięki czemu możemy sprostać także pilnym zadaniom. Klientom, którzy zamawiają wcześniej i więcej, przechowujemy towar, a potem wysyłamy w partiach zgodnie z potrzebami – podkreśla Katarzyna Bieńkowska.
Dobór efektywnych technologii, dobre zarządzanie kosztami i współpraca ze sprawdzonymi partnerami to droga do sprawnej i zwinnej logistyki. Warto więc wykonać pierwszy krok i skorzystać z ponad 30-letniego doświadczenia zespołu Silny&Salamon, które zebrane w najnowszej wersji bezpłatnego Poradnika 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie jest dostępne od ręki.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag. By porozmawiać o doborze zabezpieczeń plombowych z zespołem Silny&Salamon (stoisko C317a), otrzymać próbki i wysłuchać prelekcji pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie w łańcuchu dostaw”, warto zaplanować wizytę na Międzynarodowych Targach Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.
* * *
O firmie
Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.
Spółka znalazła się ponownie na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.