Jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu?
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Zapewnienie bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw to jedno z głównych wyzwań, z którymi mierzą się firmy logistyczne i transportowe. Międzynarodowy i krajowy transport towarów narażony jest na kradzieże, co potwierdzają dane z najnowszego raportu stowarzyszenia TAPA (region EMEA), które wskazują na wzrost ich liczby o 10,3% rok do roku. Elementem, który podniesie bezpieczeństwo, jest elektroniczna plomba TrackLock 2.0 firmy Silny&Salamon, o której skuteczności przekonała się m.in. skandynawska firma kurierska PostNord. W najbliższych dniach będzie można bezpłatnie przetestować to zabezpieczenie wraz z dostępem do platformy online.
Cyfryzacja zwiększa wydajność, produktywność i bezpieczeństwo w transporcie towarowym i logistyce. Jak się okazuje, standardowe zabezpieczenia nie są wystarczające, by ochronić się przed kradzieżą produktów, często o wysokiej wartości, a zarazem łatwych do sprzedaży na rynku wtórnym. Jak wynika z raportu TAPA, aż do 70,1% strat dochodzi na terenie niestrzeżonych placów parkingowych, więc dzięki zabezpieczeniom nowego typu, zarządzający firmami transportowymi i kierowcy, mogą być spokojni o bezpieczeństwo ładunku. Dodatkową korzyścią stosowania inteligentnych rozwiązań do zabezpieczania transportu jest także zmniejszenie emisji spalin poprzez możliwość optymalizacji tras na podstawie zbieranych danych.
Inteligentne zabezpieczenia
– Do kontroli łańcucha dostaw na każdym etapie przydatne są plomby elektroniczne z wbudowanymi modułami GPS, GSM, RFID, BT, które zapewniają dokładny monitoring transportu. Naszym klientom oferujemy plombę elektroniczną TrackLock 2.0, która gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczania. Firmom, które najpierw chciałyby sprawdzić to rozwiązanie, proponujemy jego przetestowanie – mówi Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju w firmie Silny&Salamon.
System TrackLock 2.0 (plomba elektroniczna wraz z platformą) działa w koncepcji IoT, dostarczając natychmiastowo informacji o położeniu, przebiegu trasy i statusie w każdym punkcie drogi, tj. plomba otwarta, zamknięta, naruszona. Umożliwia przyznanie dostępu do towarów tylko osobom upoważnionym, dzięki uzbrajaniu plomby na kilka sposobów: przy użyciu kart RFID, platformy web, aplikacji mobilnej, SMS, BT lub kodu PIN. Co ważne, rozwiązanie można zintegrować z dowolnym systemem zarządzania, co stanowi doskonałą bazę do optymalizacji procesów, dzięki łatwemu dostępowi do statystyk i analiz w czasie rzeczywistym.
Sprawdzone w skandynawskich warunkach
Firma kurierska PostNord, która zastosowała w swojej flocie plomby TrackLock 2.0 zredukowała liczbę kradzieży na placu kontenerowym, a w razie próby włamania jest w stanie szybko reagować. Poza tym, posiada dokładną informację o lokalizacji pojedynczego kontenera pośród setek innych. Doświadczenie pokazuje, że elektroniczne plomby świetnie sprawdziły się w trudnych warunkach atmosferycznych.
Zabezpieczenia dobrane do potrzeb
Nowoczesne systemy oparte na rozwiązaniach IoT, pozwalające na skuteczne zabezpieczenie naczep i ładunków, usprawniają procesy firm logistycznych. Ich uzupełnieniem są plomby tradycyjne, wyposażone w mechanizmy zabezpieczające. Dagmara Puścikowska, menedżer ds. rozwoju w firmie Silny&Salamon, rekomenduje bezpłatną analizę przedwdrożeniową u klienta, która pozwala dobrać właściwe zabezpieczenia i zwiększyć stopień bezpieczeństwa towarów i miejsc.
– Choć dysponujemy szeroką ofertą, niejednokrotnie projektujemy i wdrażamy indywidualne rozwiązania po to, by spełnić specyficzne potrzeby klientów. Możemy to robić, dzięki 30-letniemu doświadczeniu, wieloletniej współpracy z renomowanymi producentami, własnej drukarni i dostępowi do światowych innowacji – podkreśla.
Kategorią plomb z oferty, które bardzo dobrze zabezpieczają środki transportu, magazyny, pojemniki, beczki czy szafy, są metalowe plomby linkowe typu LINK SAL G. Pozwalają one wprowadzić dodatkowe elementy, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i usprawniają procesy logistyczne, takie jak trwałe nadruki laserowe z numeracją, logotypami czy kodami kreskowymi.
Natomiast solidne plomby Plastic SIL 12G, sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie transportu produktów, umieszczonych w workach. Zwiększona liczba kolców zapobiega zsunięciu się z worka, a duża flaga umożliwi naniesienie dodatkowych informacji lub naklejanie etykiet.
Rozwiązania cyfrowe oparte o najnowocześniejsze technologie to najwyższy poziom zabezpieczeń, który dostarcza też informacji służących optymalizacji procesów w firmach. Ich dopełnieniem są też fizyczne zabezpieczenia, które dają klientom poczucie pewności, że towary i miejsca są zabezpieczone przed manipulacją, nieuprawnionym wejściem czy kradzieżą. By skutecznie podnieść bezpieczeństwo w transporcie, warto zapoznać się z szerokim wachlarzem rozwiązań, skorzystać z wiedzy i doświadczenia sprawdzonego partnera.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.