Jeroen Eijsink powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy Girteka
Grupa Girteka, największa europejska firma transportowa oparta na aktywach, kontynuuje wzmacnianie zespołu zarządzającego, powołując Jeroena Eijsinka na stanowisko prezesa zarządu Grupy Girteka od 1 sierpnia 2023 roku.
Jeroen Eijsink wnosi bogate, międzynarodowe doświadczenie, nabyte w firmach Siemens i Deutsche Post DHL, a w szczególności C.H. Robinson, gdzie od 2015 r. Jeroen pełnił funkcję prezesa odpowiedzialnego za Europę. Założony w 1905 roku C.H. Robinson jest jedną z największych firm logistycznych na świecie.
- Cieszę się, że Jeroen Eijsink wybrał Girtekę, aby kontynuować swoją 25-letnią międzynarodową karierę i przyspieszy nasz rozwój jako odpowiedzialnej firmy logistycznej – mówi Edvardas Liachovičius, prezes zarządu Grupy Girteka - W 1997 roku, kiedy zostałem jednym z pierwszych pracowników Girteki, firma posiadała tylko 1 ciężarówkę, i tak właśnie zaczęło się moje życie zawodowe. W 2008 roku, gdy Girteka miała już 800 pracowników, 300 ciężarówek i sprzedaż na poziomie 50 mln euro rocznie, zostałem mianowany prezesem zarządu, co rozpoczęło drugi etap mojej kariery. Dziś, gdy Girteka ma 23 000 pracowników, blisko 10 000 ciężarówek i 2 mld euro rocznej sprzedaży, mam zaszczyt rozpocząć trzeci etap, zostając aktywnym członkiem zarządu Grupy – mówi Liachovičius.
Grupa Girteka jest spółką należącą w całości do Mindaugasa Raila (90%) i Edvardasa Liachovičiusa (10%).

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.