Komunikaty PR

JF Hillebrand obchodzi 175-lecie działalności!

2019-05-14  |  11:00
Biuro prasowe

Grupa JF Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, obchodzi w tym roku 175-lecie działalności. Firma rozpoczyna właśnie globalne świętowanie swojego jubileuszu pod hasłem

 „175 years&Beyond” – 175 lat i więcej.

A wszystko zaczęło się od…

Johanna Friedricha Hillebranda w 1844 roku, który (jako 25-latek) założył firmę zajmującą się transportem, załadunkiem i rozładunkiem oraz odprawą celną towarów. Kupił wówczas barki rzeczne, aby podążać za tradycją ojca i dziadka, którzy pływając po Renie łączyli rynek niemiecki z holenderskim. W połowie XIX wieku rozkwitał szybko handel winem, w czym interes dostrzegł JF Hillebrand, kierując już swoje usługi w stronę transportu alkoholi i poszerzając je o dostawy koleją aż do Europy Wschodniej. W roku 1875 roku do biznesu dołączyli jego synowie, którzy wprowadzili firmę na rynek amerykański. Tak rozpoczął się podbój rynku globalnego. JF Hillebrand dostarczał alkohole już nie tylko na terenie Niemiec i Holandii, ale też z / do różnych zakątków Europy i świata. Największy rozkwit nastąpił w połowie XX wieku, kiedy to po okresie niepokojów i wojen, JF Hillebrand tworzył sieć własnych oddziałów na świecie, korzystając już na masową skalę z kontenerów morskich i zwiększając tym samym swoje międzynarodowe możliwości przewozowe. W kolejnych latach, firma nie tylko rozwijała usługi logistyczne i zasięg działalności, tworzyła również własne rozwiązania technologiczne tj. opakowania, wzmocnienia i inne, usprawniające proces transportu alkoholi. W 2002 roku wdrożyła pierwsze autorskie rozwiązanie informatyczne – system IT do zarządzania łańcuchem dostaw napojów.   

Przejęcia i powstanie Grupy JF Hillebrand

W roku 2007 JF Hillebrand przejął Trans Ocean Distribution Limited, wiodącego dostawcę rozwiązań w transporcie płynów luzem. Tak powstała Grupa JF Hillebrand. W tym czasie dział technologiczny firmy wdrożył też kolejne innowacje - wykładzinę izolacyjną do kontenerów i narzędzia do monitorowania temperatury wewnątrz kontenera. W roku 2013 do Grupy dołączyła następna spółka – Satellite Logistics Group, specjalizująca się w obsłudze rynku piwa. Obecnie JF Hillebrand jest wiodącym na świecie dostawcą usług logistycznych dla branży winiarskiej, piwowarskiej i spirytusowej, posiadającym globalną sieć zarówno własnych biur, jak i agentów obecnych na każdym ważnym rynku wina i innych alkoholi. Sieć Grupy obejmuje ponad 90 krajów, a własne biura firma posiada w 65 krajach. JF Hillebrand osiąga roczne przychody powyżej 1,2 mld EUR i należy do nielicznego grona operatorów na świecie o tak wąskiej specjalności w zarządzaniu łańcuchami dostaw, będąc liderem tego rynku (firma ma 27 proc. udział w obsłudze logistycznej globalnego przemysłu winiarskiego). Pięć pokoleń jednej rodziny włożyło swoje serce oraz duszę w ten biznes i do dzisiaj firmą zarządzają potomkowie Johanna Friedricha Hillebranda.

- To wspaniała historia, a dzieło jej twórców jest kontynuowane do dzisiaj. JF Hillebrand nadal tworzy „globalną rodzinę”, której filozofią jest i będzie dzielenie się, wspieranie i uczenie się od siebie. Większość pracowników w JF Hillebrand Group na świecie może pochwalić się ponad 20-letnim stażem. Sekretem tak długiej współpracy jest to, że jesteśmy korporacją, dającą duże możliwości rozwoju, ale mentalnie pozostajemy firmą rodzinną – mówi Ellina Lolis, country manager JF Hillebrand Poland.

JF Hillebrand w Polsce

Polski oddział JF Hillebrand działa od 2013 roku, mając obecnie w portfolio największych graczy rynku alkoholowego i odgrywając strategiczną rolę w globalnej strukturze Grupy JF Hillebrand. Firma ma swoją siedzibę w Gdyni, a do grona jej klientów należą zarówno producenci globalni jak i dostawcy lokalni napojów oraz różnych rodzajów alkoholi od piwa, wina aż po wysokoprocentowe trunki, m.in. takie spółki jak: Diageo (producent Smirnoffa, Baileysa, Guinessa), Bacardi, Beam Santory (producent Jim Beam), Pernod Ricard, Kompania Piwowarska czy Brown-Forman (producent Jack Daniel’s) in.

- Działamy wszędzie tam, gdzie napoje są wytwarzane lub spożywane. Kontenery, palety, butelki, skrzynki – dostarczymy każdą ilość, jakiej potrzebuje klient z każdego miejsca na świecie. Wykonujemy pełen zakres obsługi logistycznej, od magazynowania, transportu i spedycji, aż po obsługę celną i doradczą. Klienci JF Hillebrand korzystają też chętnie z narzędzi informatycznych i rozwiązań technologicznych, które firma tworzy dla usprawniania procesów logistyczno – transportowych – podkreśla Ellina Lolis.

Plany na przyszłość
Zgodnie z przyjętą strategią do 2023 roku, JF Hillebrand zamierza zwiększyć przychody ze sprzedaży usług logistycznych o 22 proc., a volumen obsłużonych towarów o 33 proc.

Operator planuje też kilka przejęć (od 3 do 5 firm), które pozwolą poszerzyć wachlarz usług i portfolio klientów. Celem firmy pozostanie, tak jak i było do tej pory, doskonalenie procesów logistyki napojów oraz dostarczanie produktów w niezawodny sposób, z najwyższą starannością i w możliwie najkrótszym czasie. W związku z tym, JF Hillebrand poszerza zakres swoich usług, m.in. o dostawy komponentów do produkcji alkoholi tj. słód czy chmiel. Stale też rozwija usługi premium tj. White Glove Delivery - dostawy luksusowych win (z udziałem sommeliera) i innych alkoholi do klientów indywidualnych (np. na jachty, VIP-eventy, itp.). Operator jest również znaczącym partnerem logistycznym dla branży turystycznej w zakresie enoturystyki. JF Hillebrand nie zapomina też o ekologii, stale monitorując redukcję emisji CO2 poprzez rozwój systemów do jej wyliczeń (np. aplikacja myHillebrand), kontroling recyclingu folii termoizolacyjnych VinLinerów oraz FlexiTanków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport RYANAIR URUCHAMIA PROGRAM SZKOLENIA PILOTÓW W EUROPIE ŚRODKOWEJ Biuro prasowe
2019-07-19 | 13:00

RYANAIR URUCHAMIA PROGRAM SZKOLENIA PILOTÓW W EUROPIE ŚRODKOWEJ

Dzięki współpracy irlandzki przewoźnik lotniczy powiększy swoją kadrę o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej
Transport BRAK ZDJĘCIA
2019-07-19 | 12:30

Dachser Polska rozwija biznes i oddziały

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała
Transport Grupa ID Logistics stawia na certyfikaty jakości
2019-07-18 | 15:30

Grupa ID Logistics stawia na certyfikaty jakości

ID Logistics, jeden z europejskich liderów dedykowanej logistyki kontraktowej, przykłada dużą wagę do wdrażania certyfikatów wspierających procesy zarządzania operacyjnego w

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Firma

Prywatna opieka zdrowotna stawia na stomatologię. Rynek jest już wart ponad 10 mld zł

W kolejnych latach dynamiczny wzrost rynku usług stomatologicznych będzie napędzany m.in. przez rosnącą świadomość Polaków dotyczącą stanu zdrowia i wyglądu uzębienia. Pacjenci w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych gabinetów i mają coraz większe oczekiwania. Aby na nie lepiej odpowiadać, polski rynek stomatologiczny musi się konsolidować. Duże sieci szukają innowacyjnych gabinetów, które chcą do nich dołączyć, z korzyścią dla siebie i pacjentów. Po konsolidacji są w stanie zwiększyć przychody o ok. 30 proc. – wynika z obserwacji Medicover Stomatologia.

Finanse

Organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne mają problem z pozyskaniem finansowania z banków komercyjnych. Wsparcie BGK pozwoliło im stworzyć już tysiąc miejsc pracy

Blisko 900 beneficjentów, 1,1 tys. pożyczek o wartości ok. 100 mln zł, prawie tysiąc nowych i 1,5 tys. utrzymanych istniejących miejsc pracy – to dotychczasowy bilans realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu wsparcia Ekonomii Społecznej, dzięki któremu organizacje pozarządowe, spółdzielnie i spółki non profit mogą aplikować o tanie pożyczki i gwarancje do kredytów. Takie podmioty mają dużą potrzebę finansowania, ale mocno ograniczoną możliwość skorzystania z oferty banków komercyjnych. Dla wielu z nich program BGK to jedyna możliwość pozyskania finansowego wsparcia.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Pracownicze plany kapitałowe mogą pomóc polskiej giełdzie. Spodziewany jest znaczący wzrost obrotów i większa liczba debiutów

Warszawska giełda liczy na duży zastrzyk kapitału w związku z wejściem nowego inwestora instytucjonalnego, jakim będą pracownicze plany kapitałowe. Na polski parkiet napłynie dodatkowych kilka miliardów złotych rocznie, co może pobudzić obroty, zniechęcić spółki do wycofywania się z notowań, za to zachęcić nowe podmioty do debiutów. – Dodatkowy kapitał z kraju powinien także zachęcić zagranicznych inwestorów. Tym bardziej że na rynku nie brakuje taniego pieniądza – mówi Tomasz Prusek, prezes Fundacji Przyjazny Kraj.

IFA 2019 Berlin

Telekomunikacja

M. Boni: Budowa 5G wymaga odpowiednich regulacji i zachęt do inwestycji. Polskie firmy na razie są mało zaawansowane cyfrowo

Co trzecia firma w Polsce należy do cyfrowych „naśladowców" i „spóźnialskich” z ograniczonymi inwestycjami lub bez żadnych planów związanych z cyfryzacją biznesu. Jedynie 5 proc. to liderzy transformacji. Dzięki przyjęciu przez Sejm megaustawy, cyfryzacja polskich firm może znacznie przyspieszyć. Konieczne są jednak decyzje rządu i regulatorów, aby Polska dogoniła liderów. Niezbędne też są zachęty dla firm do inwestowania – podkreśla Michał Boni, były minister cyfryzacji.

Złote Spinacze 2019