Joint venture CEVA Logistics i Fnac Darty dla logistyki e-commerce
CEVA Logistics i Fnac Darty podpisały umowę o utworzeniu joint-venture, z ambicją zdobycia pozycji głównego gracza na rynku logistyki e-commerce i marketplace SaaS w Europie.
Nowe joint venture, oparte na doświadczeniu Fnac Darty i CEVA Logistics, będzie nosić nazwę Weavenn. Ma oferować unikalną, w pełni zintegrowaną usługę łączącą najlepsze rozwiązania technologiczne dla platform typu marketplace i efektywną obsługę logistyczną dla dystrybucji wielokanałowej. Innowacyjna oferta będzie spełniać wszystkie potrzeby graczy e-commerce, w tym kompleksowe zarządzanie platformami marketplace, bezpośrednią sprzedaż do konsumentów czy dostawy omnichannel.
Dzięki połączeniu tych potencjałów i obu marek klienci odniosą większe korzyści. Grupa Fnac Darty ma sieć niemal 1 000 sklepów, zespół 6 200 pracowników sprzedaży i sprawdzony model omnichannel z 24 mln unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie jej stronę internetową. Z kolei CEVA Logistics to globalny lider logistyki 3PL, z siecią oddziałów w ponad 170 krajach i uznaną na całym świecie platformą realizacji zamówień, Shipwire.
„Z ponad miliardem zamówień do 2022 roku, e-commerce stał się integralną częścią naszej działalności logistycznej i wiedzy eksperckiej. Przy współpracy z liderem branży takim jak Fnac Darty, cenionym za jakość obsługi konsumentów, możemy stworzyć rozwiązanie fulfillment, które korzysta z najlepszych rozwiązań technologicznych i jest w stanie wspierać rozwój rynku, spełniając wymagania sprzedawców e-commerce w zakresie efektywności, dostępności, przejrzystości i widoczności" - mówi Mathieu Friedberg, CEO, CEVA Logistics.
Enrique Martinez, dyrektor generalny, Fnac Darty, dodaje: „Ponad 40 milionów Francuzów zaufało już grupie Fnac Darty, a nasze marki od ponad dekady z powodzeniem zmieniają oblicze e-commerce, oferując klientom wielokanałową obsługę, rozpoznawalną w całym świecie handlu detalicznego. Fnac, pionier w tej dziedzinie, uruchomił marketplace przy użyciu własnego rozwiązania technologicznego już w 2009 roku. Podobnie firma Darty słynie z wyjątkowej wiedzy eksperckiej w zakresie obsługi posprzedażowej, ostatnio została doceniona za jakość dostaw last mile, a także obsługę zwrotów i produktów second-hand. Połączenie sił z CEVA, światowym liderem w dziedzinie logistyki, oznacza dążenie do zapewnienia klientom usług o wysokiej wartości dodanej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie ustanowimy nowe standardy jakości i efektywności dla naszych partnerów handlowych oraz milionów klientów indywidualnych”.
Nowe partnerstwo pokazuje determinację obu firm w dążeniu do wzmocnienia ich pozycji na rynku europejskim, wycenianym na ok. 80 mld euro i szacowanym wzrostem na poziomie ponad 10% rocznie. W ciągu najbliższych 5 lat wspólne przedsięwzięcie może wygenerować sprzedaż przekraczającą 200 mln euro, przy dwucyfrowej marży operacyjnej. Planowana współpraca będzie miała formę spółki joint venture 50/50 między Fnac Darty i CEVA Logistics. Rozpoczęcie jej działalności operacyjnej zaplanowano na 2024 rok, po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.