Joint venture CEVA Logistics i Fnac Darty dla logistyki e-commerce
CEVA Logistics i Fnac Darty podpisały umowę o utworzeniu joint-venture, z ambicją zdobycia pozycji głównego gracza na rynku logistyki e-commerce i marketplace SaaS w Europie.
Nowe joint venture, oparte na doświadczeniu Fnac Darty i CEVA Logistics, będzie nosić nazwę Weavenn. Ma oferować unikalną, w pełni zintegrowaną usługę łączącą najlepsze rozwiązania technologiczne dla platform typu marketplace i efektywną obsługę logistyczną dla dystrybucji wielokanałowej. Innowacyjna oferta będzie spełniać wszystkie potrzeby graczy e-commerce, w tym kompleksowe zarządzanie platformami marketplace, bezpośrednią sprzedaż do konsumentów czy dostawy omnichannel.
Dzięki połączeniu tych potencjałów i obu marek klienci odniosą większe korzyści. Grupa Fnac Darty ma sieć niemal 1 000 sklepów, zespół 6 200 pracowników sprzedaży i sprawdzony model omnichannel z 24 mln unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie jej stronę internetową. Z kolei CEVA Logistics to globalny lider logistyki 3PL, z siecią oddziałów w ponad 170 krajach i uznaną na całym świecie platformą realizacji zamówień, Shipwire.
„Z ponad miliardem zamówień do 2022 roku, e-commerce stał się integralną częścią naszej działalności logistycznej i wiedzy eksperckiej. Przy współpracy z liderem branży takim jak Fnac Darty, cenionym za jakość obsługi konsumentów, możemy stworzyć rozwiązanie fulfillment, które korzysta z najlepszych rozwiązań technologicznych i jest w stanie wspierać rozwój rynku, spełniając wymagania sprzedawców e-commerce w zakresie efektywności, dostępności, przejrzystości i widoczności" - mówi Mathieu Friedberg, CEO, CEVA Logistics.
Enrique Martinez, dyrektor generalny, Fnac Darty, dodaje: „Ponad 40 milionów Francuzów zaufało już grupie Fnac Darty, a nasze marki od ponad dekady z powodzeniem zmieniają oblicze e-commerce, oferując klientom wielokanałową obsługę, rozpoznawalną w całym świecie handlu detalicznego. Fnac, pionier w tej dziedzinie, uruchomił marketplace przy użyciu własnego rozwiązania technologicznego już w 2009 roku. Podobnie firma Darty słynie z wyjątkowej wiedzy eksperckiej w zakresie obsługi posprzedażowej, ostatnio została doceniona za jakość dostaw last mile, a także obsługę zwrotów i produktów second-hand. Połączenie sił z CEVA, światowym liderem w dziedzinie logistyki, oznacza dążenie do zapewnienia klientom usług o wysokiej wartości dodanej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie ustanowimy nowe standardy jakości i efektywności dla naszych partnerów handlowych oraz milionów klientów indywidualnych”.
Nowe partnerstwo pokazuje determinację obu firm w dążeniu do wzmocnienia ich pozycji na rynku europejskim, wycenianym na ok. 80 mld euro i szacowanym wzrostem na poziomie ponad 10% rocznie. W ciągu najbliższych 5 lat wspólne przedsięwzięcie może wygenerować sprzedaż przekraczającą 200 mln euro, przy dwucyfrowej marży operacyjnej. Planowana współpraca będzie miała formę spółki joint venture 50/50 między Fnac Darty i CEVA Logistics. Rozpoczęcie jej działalności operacyjnej zaplanowano na 2024 rok, po zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.