Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety, które będą nie lada gratką do miłośników kolei oraz fanów podróży po Dolnym Śląsku.
Szkolenie w najnowocześniejszym stymulatorze kolejowym
Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowaniem pociągiem. Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację nie jedną a dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mieć możliwość zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus.
Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.
Dla miłośników sztuki i kolei
Legendarne już ENdolino, czyli zmodernizowany pociąg EN57-1703 jeżdżący w barwach Kolei Dolnośląskich przyciągnie uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Szanse na jego wylicytowanie będą aż do 10 lutego.
Obraz pociągu ENdolino Kolei Dolnośląskich – link do aukcji.
Nie lada gratką dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych będą zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich wśród, których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.
Wycieczka do Drezna
Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia leżącego tuż przy granicy z Polską Drezna, które od lat przyciąga turystów swoją historią, wspaniałymi zabytkami czy bogatymi zbiorami sztuki. Zwycięzca oprócz biletu na wyjątkową podróż otrzyma zestaw gadżetów dolnośląskiego przewoźnika
Tegoroczna zbiórka 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.