Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety, które będą nie lada gratką do miłośników kolei oraz fanów podróży po Dolnym Śląsku.
Szkolenie w najnowocześniejszym stymulatorze kolejowym
Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowaniem pociągiem. Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację nie jedną a dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mieć możliwość zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus.
Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.
Dla miłośników sztuki i kolei
Legendarne już ENdolino, czyli zmodernizowany pociąg EN57-1703 jeżdżący w barwach Kolei Dolnośląskich przyciągnie uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Szanse na jego wylicytowanie będą aż do 10 lutego.
Obraz pociągu ENdolino Kolei Dolnośląskich – link do aukcji.
Nie lada gratką dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych będą zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich wśród, których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.
Wycieczka do Drezna
Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia leżącego tuż przy granicy z Polską Drezna, które od lat przyciąga turystów swoją historią, wspaniałymi zabytkami czy bogatymi zbiorami sztuki. Zwycięzca oprócz biletu na wyjątkową podróż otrzyma zestaw gadżetów dolnośląskiego przewoźnika
Tegoroczna zbiórka 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.