Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie grają z WOŚP!
Koleje Dolnośląskie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zapraszają do udziału w charytatywnych aukcjach. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Koleje Dolnośląskie postanowiły wesprzeć 29. Finał WOŚP przeznaczając na licytacje zaproszenia, bilety i gadżety, które będą nie lada gratką do miłośników kolei oraz fanów podróży po Dolnym Śląsku.
Szkolenie w najnowocześniejszym stymulatorze kolejowym
Marzeniem wielu sympatyków kolei jest samodzielne kierowaniem pociągiem. Koleje Dolnośląskie postanowiły dać im taką możliwość. W tym roku przewoźnik wystawił na licytację nie jedną a dwie okazje do udziału w specjalnych szkoleniach w swoim Ośrodku Szkolenia Kadr Kolejowych w Legnicy. Zwycięzcy tych aukcji będą mieć możliwość zasiąść w fotelu maszynisty najnowocześniejszego w Polsce symulatora pociągu 45WE Implus.
Kolejowi entuzjaści nie tylko będą mogli szczegółowo zapoznać się z pulpitem sterowniczym Impulsa, lecz także – po odbyciu szkolenia pod okiem instruktora – samodzielnie poprowadzą pojazd po malowniczych trasach Dolnego Śląska. Wszystko to możliwe jest dzięki rzeczywistemu odwzorowaniu wszystkich linii, po których na co dzień wożą pasażerów pociągi Kolei Dolnośląskich.
Dla miłośników sztuki i kolei
Legendarne już ENdolino, czyli zmodernizowany pociąg EN57-1703 jeżdżący w barwach Kolei Dolnośląskich przyciągnie uwagę fanów sztuki. Obraz przedstawiający pociąg podczas jazd testowych to dzieło niepełnosprawnego artysty i miłośnika kolei – Michała Wędziny. Szanse na jego wylicytowanie będą aż do 10 lutego.
Obraz pociągu ENdolino Kolei Dolnośląskich – link do aukcji.
Nie lada gratką dla kolekcjonerów akcesoriów kolejowych będą zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich wśród, których można znaleźć m.in. parasolkę, czapeczkę czy powerbank.
Wycieczka do Drezna
Na miłośników podróży i kolejowej turystyki czeka podwójny voucher na przejazd pociągiem z Wrocławia leżącego tuż przy granicy z Polską Drezna, które od lat przyciąga turystów swoją historią, wspaniałymi zabytkami czy bogatymi zbiorami sztuki. Zwycięzca oprócz biletu na wyjątkową podróż otrzyma zestaw gadżetów dolnośląskiego przewoźnika
Tegoroczna zbiórka 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.