Liderki CEVA Logistics nagrodzone tytułem “Women in Supply Chain 2023”
CEVA Logistics z dumą informuje, że Alejandra Lopez Orantes, dyrektorka ds. sprzedaży w Meksyku, oraz Maja Konrad, dyrektorka ds. doskonalenia transportu i operacji, zostały laureatkami nagrody Women in Supply Chain 2023, przyznawanej przez magazyn „Supply & Demand Chain Executive”.
Nagroda „Women in Supply Chain 2023” jest wyrazem uznania dla liderek i menedżerek, których osiągnięcia, zaangażowanie w mentoring i postawa liderska są przykładem rozwoju kariery kobiet na wszystkich poziomach łańcucha dostaw. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyły dwie liderki CEVA, które doceniono za talent menedżerski oraz wkład w rozwój branży logistycznej.
Doug Smith, wiceprezes ds. zasobów ludzkich CEVA Logistics, Ameryka Północna, podkreśla: „Jesteśmy dumni, że nie jedna, ale dwie liderki z naszego zespołu zostały uhonorowane tym wyróżnieniem. Kobiety pełnią niezwykle ważne role w naszej organizacji, a Alejandra i Maja udowodniły, jak wiele mogą osiągnąć jeśli tylko są zainteresowane rozwojem swojej kariery w logistyce. Dzięki ich ciężkiej pracy nasza organizacja jest silniejsza”.
ALEJANDRA LOPEZ
Alejandra rozpoczęła pracę w CEVA 10 lat temu jako koordynatorka ds. logistyki. Awansowała na stanowiska menedżerskie, jako menedżerka ds. operacji, menedżerka oddziału i dyrektorka generalna regionu. Następnym krokiem w jej karierze było objęcie funkcji dyrektorki ds. sprzedaży w Meksyku. Pod jej kierownictwem w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano wzrost na poziomie 100%.
Zapytana o to, co było największym wyzwaniem i z czego jest najbardziej dumna w pracy, Alejandra Lopez odpowiedziała: „Podczas pandemii zbudowałam i kierowałam multidyscyplinarnym zespołem, jednocześnie zapewniając doskonałą obsługę klienta i znakomite wyniki biznesowe. Wymagało to koordynacji działań, zarządzania sprzecznymi priorytetami i upewnienia się, że wszyscy są zgodni co do celów rozwoju. Przekraczanie oczekiwań i obserwowanie, jak zespół wspólnie pokonuje przeszkody, wzmocniło znaczenie współpracy, komunikacji oraz wytrwałości w osiąganiu i przekraczaniu naszych celów. To doświadczenie nauczyło mnie, że dzięki zaangażowaniu i silnemu zespołowi można pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania”.
MAJA KONRAD
Maja dołączyła do CEVA po przejęciu Ingram Micro CLS na początku 2022 r. W czasie pracy w Ingram Micro odpowiadała za zarządzanie strategiami cenowymi i uruchamiała nowe biznesy, dzięki którym wartość linii produktowej Shipwire wzrosła z 20 mln do 250 mln USD w ciągu ośmiu lat. Maja pracowała też jako wolontariuszka i mentorka organizacji non-profit Girls Inc., a jej talent, zaangażowanie i determinację potwierdza imponująca ścieżka kariery.
Na pytanie, co chciałaby przekazać kobietom pracującym w branży logistycznej i łańcucha dostaw, Maja Konrad podkreśla: „Cytując Sheryl Sandberg - musimy sprawić, aby kobiety zasiadały przy stole”. Ważne jest to, aby kobiety odkrywały możliwości kariery, które tradycyjnie były zdominowane przez mężczyzn. Tylko dzięki różnorodności, nowym perspektywom i różnym doświadczeniom możemy wznieść tę branżę na wyższy poziom".
O NAGRODZIE
Marina Mayer, redaktorka naczelna magazynu „Supply & Demand Chain Executive", wyjaśnia: „W tym roku otrzymaliśmy ponad 400 zgłoszeń, co jest największą liczbą zgłoszeń, nie tylko do tej nagrody, ale też do wszystkich innych, przyznawanych przez nas nagród. Co więcej, 118 z nich zostało przesłanych przez kolegów, którzy nominowali swoje przełożone, współpracowniczki lub partnerki biznesowe. Rok wcześniej było ich zaledwie 75. W tym roku swoje nominacje przysłało nam 39 kobiet, to ogromny wzrost w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, gdzie było tylko 12. To pokazuje postęp. To pozwala mieć nadzieję, że pewnego dnia nagroda nie będzie już potrzebna, ponieważ mężczyźni i kobiety w łańcuchu dostaw będą równi".
Pełna lista laureatek jest dostępna na stronie: https://foodl.me/fdx1zi
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.