Komunikaty PR

Liderki CEVA Logistics nagrodzone tytułem “Women in Supply Chain 2023”

2023-09-27  |  15:00
Biuro prasowe

CEVA Logistics z dumą informuje, że Alejandra Lopez Orantes, dyrektorka ds. sprzedaży w Meksyku, oraz Maja Konrad, dyrektorka ds. doskonalenia transportu i operacji, zostały laureatkami nagrody Women in Supply Chain 2023, przyznawanej przez magazyn „Supply & Demand Chain Executive”.

Nagroda „Women in Supply Chain 2023” jest wyrazem uznania dla liderek i menedżerek, których osiągnięcia, zaangażowanie w mentoring i postawa liderska są przykładem rozwoju kariery kobiet na wszystkich poziomach łańcucha dostaw. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyły dwie liderki CEVA, które doceniono za talent menedżerski oraz wkład w rozwój branży logistycznej.  

Doug Smith, wiceprezes ds. zasobów ludzkich CEVA Logistics, Ameryka Północna, podkreśla: „Jesteśmy dumni, że nie jedna, ale dwie liderki z naszego zespołu zostały uhonorowane tym wyróżnieniem. Kobiety pełnią niezwykle ważne role w naszej organizacji, a Alejandra i Maja udowodniły, jak wiele mogą osiągnąć jeśli tylko są zainteresowane rozwojem swojej kariery w logistyce. Dzięki ich ciężkiej pracy nasza organizacja jest silniejsza”.

ALEJANDRA LOPEZ 

Alejandra rozpoczęła pracę w CEVA 10 lat temu jako koordynatorka ds. logistyki. Awansowała na stanowiska menedżerskie, jako menedżerka ds. operacji, menedżerka oddziału i dyrektorka generalna regionu. Następnym krokiem w jej karierze było objęcie funkcji dyrektorki ds. sprzedaży w Meksyku. Pod jej kierownictwem w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano wzrost na poziomie 100%.

Zapytana o to, co było największym wyzwaniem i z czego jest najbardziej dumna w pracy,  Alejandra Lopez odpowiedziała: „Podczas pandemii zbudowałam i kierowałam multidyscyplinarnym zespołem, jednocześnie zapewniając doskonałą obsługę klienta i znakomite wyniki biznesowe. Wymagało to koordynacji działań, zarządzania sprzecznymi priorytetami i upewnienia się, że wszyscy są zgodni co do celów rozwoju. Przekraczanie oczekiwań i obserwowanie, jak zespół wspólnie pokonuje przeszkody, wzmocniło znaczenie współpracy, komunikacji oraz wytrwałości w osiąganiu i przekraczaniu naszych celów. To doświadczenie nauczyło mnie, że dzięki zaangażowaniu i silnemu zespołowi można pokonać nawet najtrudniejsze wyzwania”.

MAJA KONRAD

Maja dołączyła do CEVA po przejęciu Ingram Micro CLS na początku 2022 r. W czasie pracy w Ingram Micro odpowiadała za zarządzanie strategiami cenowymi i uruchamiała nowe biznesy, dzięki którym wartość linii produktowej Shipwire wzrosła z 20 mln do 250 mln USD w ciągu ośmiu lat. Maja pracowała też jako wolontariuszka i mentorka organizacji non-profit Girls Inc., a jej talent, zaangażowanie i determinację potwierdza imponująca ścieżka kariery.

Na pytanie, co chciałaby przekazać kobietom pracującym w branży logistycznej i łańcucha dostaw, Maja Konrad podkreśla: „Cytując Sheryl Sandberg - musimy sprawić, aby kobiety zasiadały przy stole”. Ważne jest to, aby kobiety odkrywały możliwości kariery, które tradycyjnie były zdominowane przez mężczyzn. Tylko dzięki różnorodności, nowym perspektywom i różnym doświadczeniom możemy wznieść tę branżę na wyższy poziom".

O NAGRODZIE

Marina Mayer, redaktorka naczelna magazynu „Supply & Demand Chain Executive", wyjaśnia: „W tym roku otrzymaliśmy ponad 400 zgłoszeń, co jest największą liczbą zgłoszeń, nie tylko do tej nagrody, ale też do wszystkich innych, przyznawanych przez nas nagród. Co więcej, 118 z nich zostało przesłanych przez kolegów, którzy nominowali swoje przełożone, współpracowniczki lub partnerki biznesowe. Rok wcześniej było ich zaledwie 75. W tym roku swoje nominacje przysłało nam 39 kobiet, to ogromny wzrost w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, gdzie było tylko 12. To pokazuje postęp. To pozwala mieć nadzieję, że pewnego dnia nagroda nie będzie już potrzebna, ponieważ mężczyźni i kobiety w łańcuchu dostaw będą równi".

Pełna lista laureatek jest dostępna na stronie: https://foodl.me/fdx1zi

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.