Międzynarodowa logistyka przesyłek w czasie epidemii koronawirusa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Sieć GLS funkcjonuje sprawnie i stabilnie
- Sieć GLS nieprzerwanie funkcjonuje zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej
- Międzynarodowy transport liniowy nadal łączy Europę
- Wprowadzone zostały nowe procedury umożliwiające bezkontaktowe doręczenia paczek
Amsterdam, 20 kwietnia 2020. Dostawcy usług kurierskich mają do odegrania kluczową rolę podczas epidemii koronawirusa, zapewniając niezbędne usługi logistyczne umożliwiające przepływ towarów. GLS nieprzerwanie świadczy usługi transportu paczek we wszystkich krajach, w których działa Grupa, wspierając lokalne społeczności w całej Europie i Ameryce Północnej w tym krytycznym czasie.
“Jako dostawca usług kurierskich w dalszym ciągu dostarczamy towary pomiędzy społecznościami w Europie i Ameryce Północnej. Obecnie zamknięcia granic w Europie mają zastosowanie jedynie do przepływu osób w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. Nie ma to wpływu na swobodny transport towarów w Europie, chociaż zwiększone kontrole na przejściach granicznych mogą powodować opóźnienia i dłuższy czas tranzytu ”, wyjaśnia Saadi Al-Soudani, Group International MD w GLS.
Wszystkie spółki GLS niezawodnie doręczają przesyłki – nawet w krajach poważnie dotkniętych pandemią. Niektóre regiony mogą być jednak objęte ograniczeniami wynikającymi z lokalnych rozporządzeń. Najnowsze aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych GLS.
„Utworzyliśmy grupy zadaniowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Grupa zajmująca się transportem międzynarodowym nieustannie dostosowuje trasy do najnowszych okoliczności na granicach i w poszczególnych krajach - mówi Al-Soudani. „Usługi transgraniczne są dostępne w całej europejskiej sieci, a nasze międzynarodowe połączenia dalekobieżne są stabilne”, dodaje.
W związku z tym, że wiele firm pozostaje obecnie zamkniętych, GLS prosi nadawców o weryfikowanie z wyprzedzeniem czy adres doręczenia ich paczki będzie dostępny. Jeśli dostawa nie będzie możliwa, GLS zwróci przesyłkę.
Bezpieczne doręczenia bezkontaktowe
Krajowe spółki GLS wdrożyły procedury mające na celu ochronę zdrowia swoich klientów, pracowników, partnerów i odbiorców. Obejmują one oferowanie odbiorcom opcji bezpiecznej dostawy we wszystkich krajach. Więcej informacji na temat opcji dostępnych w GLS Poland można znaleźć tutaj.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.