Międzynarodowa logistyka przesyłek w czasie epidemii koronawirusa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Sieć GLS funkcjonuje sprawnie i stabilnie
- Sieć GLS nieprzerwanie funkcjonuje zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej
- Międzynarodowy transport liniowy nadal łączy Europę
- Wprowadzone zostały nowe procedury umożliwiające bezkontaktowe doręczenia paczek
Amsterdam, 20 kwietnia 2020. Dostawcy usług kurierskich mają do odegrania kluczową rolę podczas epidemii koronawirusa, zapewniając niezbędne usługi logistyczne umożliwiające przepływ towarów. GLS nieprzerwanie świadczy usługi transportu paczek we wszystkich krajach, w których działa Grupa, wspierając lokalne społeczności w całej Europie i Ameryce Północnej w tym krytycznym czasie.
“Jako dostawca usług kurierskich w dalszym ciągu dostarczamy towary pomiędzy społecznościami w Europie i Ameryce Północnej. Obecnie zamknięcia granic w Europie mają zastosowanie jedynie do przepływu osób w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. Nie ma to wpływu na swobodny transport towarów w Europie, chociaż zwiększone kontrole na przejściach granicznych mogą powodować opóźnienia i dłuższy czas tranzytu ”, wyjaśnia Saadi Al-Soudani, Group International MD w GLS.
Wszystkie spółki GLS niezawodnie doręczają przesyłki – nawet w krajach poważnie dotkniętych pandemią. Niektóre regiony mogą być jednak objęte ograniczeniami wynikającymi z lokalnych rozporządzeń. Najnowsze aktualne informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych GLS.
„Utworzyliśmy grupy zadaniowe na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Grupa zajmująca się transportem międzynarodowym nieustannie dostosowuje trasy do najnowszych okoliczności na granicach i w poszczególnych krajach - mówi Al-Soudani. „Usługi transgraniczne są dostępne w całej europejskiej sieci, a nasze międzynarodowe połączenia dalekobieżne są stabilne”, dodaje.
W związku z tym, że wiele firm pozostaje obecnie zamkniętych, GLS prosi nadawców o weryfikowanie z wyprzedzeniem czy adres doręczenia ich paczki będzie dostępny. Jeśli dostawa nie będzie możliwa, GLS zwróci przesyłkę.
Bezpieczne doręczenia bezkontaktowe
Krajowe spółki GLS wdrożyły procedury mające na celu ochronę zdrowia swoich klientów, pracowników, partnerów i odbiorców. Obejmują one oferowanie odbiorcom opcji bezpiecznej dostawy we wszystkich krajach. Więcej informacji na temat opcji dostępnych w GLS Poland można znaleźć tutaj.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.