Komunikaty PR

MPK w walce z pandemią. Darmowy transport na szczepienia

2021-01-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Bartosz Naskręski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu

Bolesława Prusa 75-79
50-316 Wrocław
rzecznik|mpk.wroc.pl| |rzecznik|mpk.wroc.pl
+48 71 325 08 07
mpk.wroc.pl
Do pobrania Info_pras ( 0.03 MB )

#WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19. MPK dowiezie do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym oraz seniorów mających problem w dotarciu tam we własnym zakresie. Usługa będzie bezpłatna.

Chciałbym i myślę, że wszyscy chcielibyśmy, by nasze życie wróciło wreszcie do normy. Byśmy mogli bezpiecznie pracować, odpoczywać, spotykać się. Dlatego proszę naszych seniorów, aby zaszczepili się, a do młodszych mieszkańców także ma prośbę: umożliwcie zaszczepienie się waszym rodzicom, dziadkom, bliskim. Ich zdrowie jest dla Was i dla nas najważniejsze. Pomóżcie w zapisaniu się do przychodni i w transporcie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Szczepienia wrocławskich seniorów mają się rozpocząć 25 stycznia, a ich tempo będzie zależało od rządowych dostaw szczepionek. Sukces programu – a więc to, jak szybko zapewnimy bezpieczeństwo osobom szczególnie narażonym na ciężki przebieg choroby – zależy od liczby wyszczepionych osób. Dlatego wrocławski przewoźnik wspiera Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i włącza się w akcję, mającą na celu ułatwianie mieszkańcom z ograniczoną mobilnością w dotarciu do odpowiedniego punktu. Aby skorzystać z dojazdu trzeba, podczas rejestracji na szczepienie, zgłosić potrzebę skorzystania z transportu organizowanego przez Miasto.

–  Z naszej pomocy w dowiezieniu do punktów szczepień mogą skorzystać zarówno osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, jak i seniorzy od 70. roku życia, którzy nie są w stanie we własnym zakresie dotrzeć w te miejsca – wyjaśnia prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Pomoc seniorom i innym mieszkańcom z ograniczoną mobilnością to jedna z naszych najważniejszych misji podczas tej pandemii.

Miejski przewoźnik ma już doświadczenie w dowozie osób z ograniczoną mobilnością. Rok i dwa lata temu zapewnił on transport m.in. seniorom do punktów wyborczych podczas wyborów do Europarlamentu oraz wyborów prezydenckich.

Ponad milion złotych na walkę z Covid

Pomoc w dowozie do punktów szczepień to jedno z wielu działań, które wrocławski przewoźnik podejmuje w odpowiedzi na panującą pandemię. Gdy tylko koronawirus pojawił się w Polsce kontrolerzy MPK zostali pomagali w dostarczaniu paczek żywnościowych seniorom. Później spółka, w porozumieniu z Uniwersytetem Medycznym, uruchomiła regularny przewóz białego personelu pomiędzy kampusem uczelni a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej. Spółka wydłużyła też czas czyszczenia taboru, wprowadziła częstsze ozonowanie i dezynfekcję metodą elektrostatyczną swoich pojazdów. Na trasach pojawiły się też dodatkowe pojazdy (tzw. bisy), których zadaniem jest zmniejszenie zapełnienia na najbardziej uczęszczanych liniach. Na wszystkie działania związane z przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii przewoźnik wydał do końca listopada 2020 roku ponad milion złotych.

Do przejazdów organizowanych przez Miasto uprawnione są osoby spełniające następujące kryteria:

• osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie 05-R lub 10-N, albo odpowiednio I grupę w związku z w/w schorzeniami,

• osoby w wieku 70 lat i więcej (70+), mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejscu zamieszkania - nie mające możliwości dotarcia do punktu szczepień bez udziału transportu gminnego, a posiadające możliwość samodzielnego poruszania się po powierzchniach płaskich oraz wchodzenia i schodzenia po schodach, którym rodzina lub bliscy z przyczyn losowych nie mogą zapewnić pomocy w dotarciu do punktu szczepień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.