Komunikaty PR

MPK w walce z pandemią. Darmowy transport na szczepienia

2021-01-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Bartosz Naskręski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu

Bolesława Prusa 75-79
50-316 Wrocław
rzecznik|mpk.wroc.pl| |rzecznik|mpk.wroc.pl
+48 71 325 08 07
mpk.wroc.pl
Do pobrania Info_pras ( 0.03 MB )

#WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19. MPK dowiezie do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym oraz seniorów mających problem w dotarciu tam we własnym zakresie. Usługa będzie bezpłatna.

Chciałbym i myślę, że wszyscy chcielibyśmy, by nasze życie wróciło wreszcie do normy. Byśmy mogli bezpiecznie pracować, odpoczywać, spotykać się. Dlatego proszę naszych seniorów, aby zaszczepili się, a do młodszych mieszkańców także ma prośbę: umożliwcie zaszczepienie się waszym rodzicom, dziadkom, bliskim. Ich zdrowie jest dla Was i dla nas najważniejsze. Pomóżcie w zapisaniu się do przychodni i w transporcie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Szczepienia wrocławskich seniorów mają się rozpocząć 25 stycznia, a ich tempo będzie zależało od rządowych dostaw szczepionek. Sukces programu – a więc to, jak szybko zapewnimy bezpieczeństwo osobom szczególnie narażonym na ciężki przebieg choroby – zależy od liczby wyszczepionych osób. Dlatego wrocławski przewoźnik wspiera Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i włącza się w akcję, mającą na celu ułatwianie mieszkańcom z ograniczoną mobilnością w dotarciu do odpowiedniego punktu. Aby skorzystać z dojazdu trzeba, podczas rejestracji na szczepienie, zgłosić potrzebę skorzystania z transportu organizowanego przez Miasto.

–  Z naszej pomocy w dowiezieniu do punktów szczepień mogą skorzystać zarówno osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, jak i seniorzy od 70. roku życia, którzy nie są w stanie we własnym zakresie dotrzeć w te miejsca – wyjaśnia prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Pomoc seniorom i innym mieszkańcom z ograniczoną mobilnością to jedna z naszych najważniejszych misji podczas tej pandemii.

Miejski przewoźnik ma już doświadczenie w dowozie osób z ograniczoną mobilnością. Rok i dwa lata temu zapewnił on transport m.in. seniorom do punktów wyborczych podczas wyborów do Europarlamentu oraz wyborów prezydenckich.

Ponad milion złotych na walkę z Covid

Pomoc w dowozie do punktów szczepień to jedno z wielu działań, które wrocławski przewoźnik podejmuje w odpowiedzi na panującą pandemię. Gdy tylko koronawirus pojawił się w Polsce kontrolerzy MPK zostali pomagali w dostarczaniu paczek żywnościowych seniorom. Później spółka, w porozumieniu z Uniwersytetem Medycznym, uruchomiła regularny przewóz białego personelu pomiędzy kampusem uczelni a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej. Spółka wydłużyła też czas czyszczenia taboru, wprowadziła częstsze ozonowanie i dezynfekcję metodą elektrostatyczną swoich pojazdów. Na trasach pojawiły się też dodatkowe pojazdy (tzw. bisy), których zadaniem jest zmniejszenie zapełnienia na najbardziej uczęszczanych liniach. Na wszystkie działania związane z przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii przewoźnik wydał do końca listopada 2020 roku ponad milion złotych.

Do przejazdów organizowanych przez Miasto uprawnione są osoby spełniające następujące kryteria:

• osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie 05-R lub 10-N, albo odpowiednio I grupę w związku z w/w schorzeniami,

• osoby w wieku 70 lat i więcej (70+), mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejscu zamieszkania - nie mające możliwości dotarcia do punktu szczepień bez udziału transportu gminnego, a posiadające możliwość samodzielnego poruszania się po powierzchniach płaskich oraz wchodzenia i schodzenia po schodach, którym rodzina lub bliscy z przyczyn losowych nie mogą zapewnić pomocy w dotarciu do punktu szczepień.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny Biuro prasowe
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana
Transport Koszty transportu morskiego rosną!
2024-07-23 | 08:00

Koszty transportu morskiego rosną!

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.