Nagrody dla ID Logistics za dynamiczny rozwój usług magazynowych
ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, dołączył do grona liderów i najlepszych firm nagrodzonych w 27. Rankingu Firm TSL. Firma została również laureatem Diamentów Forbesa 2022 woj. śląskiego.
NAGRODY W 27. RANKINGU FIRM TSL
W 27. edycji Rankingu Firm TSL, ID Logistics otrzymał dwie nagrody. Operator został laureatem II miejsca w kategorii „Przychody z deklarowanej głównej działalności - usługi magazynowe” i otrzymał wyróżnienie w kategorii „Dynamika przychodów z działalności TSL 2021”.
Ranking Firm TSL jest organizowany już od 27 lat, a jego autorką jest prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Od kilku lat patronem raportu jest „Dziennik Gazeta Prawna”. W tym roku do rankingu przystąpiły 74 firmy reprezentujące różne sektory usług TSL. Warunkiem uczestnictwa było uzyskanie w 2021 roku przychodu z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln złotych, stanowiącego nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem.
Nagrody w imieniu ID Logistics odebrała Sylwia Dunn, business development director, podczas uroczystej gali 23 czerwca w Warszawie.
ID LOGISTICS W GRONIE LAUREATÓW DLAMENTÓW FORBESA
W tym roku ID Logistics zajął również III miejsce w rankingu miesięcznika Forbes – Diamenty Forbesa 2022 woj. śląskiego. Operator został nagrodzony w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych. Laureatami rankingu są firmy działające na Śląsku (siedziba główna ID Logistics mieści się w Katowicach), reprezentujące różne branże, które wykazały się dużą dynamiką rozwoju.
„Jesteśmy dumni, że nasza firma została doceniona i wyróżniona w rankingach ważnych dla rynku i branży TSL. Dziękujemy naszym klientom, partnerom i zespołom. Ubiegły rok był dla nas czasem intensywnej pracy i bardzo szybkiego rozwoju, uruchomiliśmy nowe centra dystrybucji dla e-commerce oraz retail i zwiększyliśmy zatrudnienie. Inwestowaliśmy też w innowacyjne rozwiązania, co zapewniło nam wzrost wydajności procesów i pozwoliło na szybkie dostosowanie już działających magazynów do efektywniejszej obsługi nowych kanałów sprzedaży. Teraz chcemy nie tylko utrzymać dynamiczne tempo rozwoju, ale znacznie je przyspieszyć” – Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.