Nagrody dla ID Logistics za dynamiczny rozwój usług magazynowych
ID Logistics, operator logistyczny specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, dołączył do grona liderów i najlepszych firm nagrodzonych w 27. Rankingu Firm TSL. Firma została również laureatem Diamentów Forbesa 2022 woj. śląskiego.
NAGRODY W 27. RANKINGU FIRM TSL
W 27. edycji Rankingu Firm TSL, ID Logistics otrzymał dwie nagrody. Operator został laureatem II miejsca w kategorii „Przychody z deklarowanej głównej działalności - usługi magazynowe” i otrzymał wyróżnienie w kategorii „Dynamika przychodów z działalności TSL 2021”.
Ranking Firm TSL jest organizowany już od 27 lat, a jego autorką jest prof. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej. Od kilku lat patronem raportu jest „Dziennik Gazeta Prawna”. W tym roku do rankingu przystąpiły 74 firmy reprezentujące różne sektory usług TSL. Warunkiem uczestnictwa było uzyskanie w 2021 roku przychodu z działalności podstawowej TSL na poziomie co najmniej 2 mln złotych, stanowiącego nie mniej niż 51% wartości przychodu ogółem.
Nagrody w imieniu ID Logistics odebrała Sylwia Dunn, business development director, podczas uroczystej gali 23 czerwca w Warszawie.
ID LOGISTICS W GRONIE LAUREATÓW DLAMENTÓW FORBESA
W tym roku ID Logistics zajął również III miejsce w rankingu miesięcznika Forbes – Diamenty Forbesa 2022 woj. śląskiego. Operator został nagrodzony w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln złotych. Laureatami rankingu są firmy działające na Śląsku (siedziba główna ID Logistics mieści się w Katowicach), reprezentujące różne branże, które wykazały się dużą dynamiką rozwoju.
„Jesteśmy dumni, że nasza firma została doceniona i wyróżniona w rankingach ważnych dla rynku i branży TSL. Dziękujemy naszym klientom, partnerom i zespołom. Ubiegły rok był dla nas czasem intensywnej pracy i bardzo szybkiego rozwoju, uruchomiliśmy nowe centra dystrybucji dla e-commerce oraz retail i zwiększyliśmy zatrudnienie. Inwestowaliśmy też w innowacyjne rozwiązania, co zapewniło nam wzrost wydajności procesów i pozwoliło na szybkie dostosowanie już działających magazynów do efektywniejszej obsługi nowych kanałów sprzedaży. Teraz chcemy nie tylko utrzymać dynamiczne tempo rozwoju, ale znacznie je przyspieszyć” – Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.