Komunikaty PR

Niezawodny łańcuch dostaw to bezpieczeństwo i ciągłość informacji

2022-04-01  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Pewny łańcuch dostaw wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i optymalizację procesów w firmach. Poza rozwiązaniami logistyki 4.0, warto sięgnąć po plomby, łatwe w użyciu i atrakcyjne cenowo, które skutecznie zabezpieczają, a dodatkowo są wizualnym nośnikiem informacji.

Wdrażanie rozwiązań logistyki 4.0 łączy się z wyzwaniami obejmującymi konieczność analizy ogromnej ilości danych. Choć ich płynna i szybka interpretacja przynosi wymierne korzyści, to implementacja wymaga zaangażowania wielu zasobów. Powstaje pytanie jak postępować, gdy pojawiają się zawirowania w otoczeniu zewnętrznym, takie jak trwająca wojna czy pandemia, a niepewne czasy skłaniają do myślenia o oszczędnościach, zabezpieczeniu się na wypadek niespodziewanych zdarzeń np. absencji pracowników. Te okoliczności, które niewiele osób sobie wyobrażało, wywierają realny wpływ na gospodarkę, biznes, logistykę, nie raz przerywając łańcuchy dostaw.

Dlatego wyzwaniem dziś jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości informacji w całym łańcuchu dostaw - począwszy od złożenia zamówienia na produkt, przez zaopatrzenie produkcji w niezbędne surowce, kontrolę jakości, aż po etap dostarczenia towaru do odbiorcy. Warto pamiętać, że poza zaawansowanymi rozwiązaniami logistyki 4.0, takimi jak np. plomby elektroniczne z wbudowanymi modułami GPS, GSM, RFID, BT, które zapewniają dokładny monitoring transportu, dostępny jest cały wachlarz zabezpieczeń plombowych, które dodatkowo dostarczają kompleksowych informacji o produkcie.

DNA produktu zapisane w plombie

Na pierwszym etapie łańcucha dostaw, a więc produkcji, kluczowe są informacje, takie jak: kod, numer, seria, pochodzenie, data i godzina wytworzenia. Można je zakodować w plombach RFID, klasycznych plombach z nadrukami, nadanymi kolorami, etykietami z kodami kreskowych czy QR. Co istotne, informacje zaszyte w fizycznych oznaczeniach wspierają procesy posprzedażowe, np. reklamacyjne.

Z kolei na etapie pakowania produktów, dzięki zastosowaniu zabezpieczeń i oznaczeń, ważna jest wiedza o produkcie, jego pochodzeniu, a po zamknięciu w zbiorcze opakowania, nadanie kolejnych oznaczeń np. finalna kompletacja. Tu poza tradycyjnymi plastikowymi plombami, sprawdzają się plomby naklejkowe, z kodami kreskowymi, QR i plomby gwarancyjne. Do rozwiązań, które znacznie ułatwiają oznakowanie produktów, należą też etykiety bazowe umieszczane na pojemnikach wielorazowego użytku. Pozwalają zachować ich estetykę i są wygodne w użyciu.

Wkraczając w kolejny etap łańcucha dostaw, magazynowanie, dzięki właściwemu znakowaniu produktów pojedynczych czy już skonfekcjonowanych, łatwo da się zrobić inwentaryzację, potwierdzić nienaruszalność towaru i zabezpieczyć pojemniki, a także oznaczyć poszczególne strefy w obiekcie. Co ważne, w magazynach niezbędne są rozwiązania, które umożliwiają wizualną identyfikację rozmieszczenia produktów, ale także kontrolę dostępu do pomieszczeń lub wybranych stref, np. zamykane po zakończeniu zmiany magazyny czy plombowane na noc chłodnie.

Gdy produkt wyrusza w drogę

Na ostatnim etapie łańcucha dostaw, czyli w transporcie niezbędne jest monitorowanie towaru, a także identyfikacja i zabezpieczenie, by zapewnić nienaruszalność ładunku. Tu do dyspozycji jest system TrackLock 2.0, a więc plomby elektroniczne, plomby z tagami RFID, plomby kontenerowe i linkowe. Na etapie transportu często stosowane są podwójne zabezpieczenia, które pełnią funkcję identyfikacyjną i zabezpieczającą, a dodatkowo w zależności od polityki firm transportowych mogą być widoczne lub dyskretne.

Konsultacja doświadczonego partnera

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i produktów do odpowiedniego zabezpieczenia łańcucha dostaw, które są pewne, a zarazem dostosowane do specyfiki i budżetów firm. Warto skorzystać z wiedzy ekspertów firmy Silny&Salamon, która dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, by porozmawiać o dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach. Zachęcamy do kontaktu z Dagmarą Puścikowską, pisząc pod adres dagmara.puscikowska@plomby.biz.  Praktyczny zestaw porad dla tych, którzy stoją przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa w firmie, stanowi też pierwszy na rynku przewodnik po plombach pt. „Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie - przewodnik po plombach 2021/2022”, opracowany przez ekspertów z Silny&Salamon.

Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.