Komunikaty PR

Nowoczesny magazyn w Tarnowie Podgórnym oraz kompleksowa obsługa łańcucha dostaw

2023-10-19  |  12:30
Biuro prasowe

Nasz kraj jest atrakcyjnym rynkiem dla firm z Niemiec, Francji czy Beneluksu, z kolei polskie przedsiębiorstwa odgrywają coraz większą rolę we wspominanym regionie. Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny wspiera w tych działaniach swoich klientów, oferując m.in. kompleksowe usługi magazynowe w nowoczesnym oddziale w Tarnowie Podgórnym, transport międzynarodowy, dystrybucję krajową czy usługi celne.

Najważniejszym partner handlowym naszego kraju są Niemcy. Zarówno w polskim imporcie, jak i eksporcie udział zachodniego sąsiada przekracza 20%. Duże znaczenie mają także Francja, Wielka Brytania, Belgia czy Holandia. Położenie geograficzne, infrastruktura, zaplecze naukowo-akademickie czy wsparcie nowoczesnych usług dla biznesu sprawiają, że zachodnie firmy lokują swoje centra logistyczne w Poznaniu, a region jest naturalnym hubem pomiędzy Polską a krajami Europy Zachodniej.

– W Poznaniu jesteśmy już obecni ponad 20 lat (najpierw w samej stolicy Wielkopolski, a teraz w położonym nieopodal Tarnowie Podgórnym) i cały czas dostrzegamy rosnące znaczenie regionu jako hubu logistycznego zarówno dla firm z Zachodu oferujących produkty na polskim rynku, a także dalej do krajów CEE czy Ukrainy, jaki i dla naszych przedsiębiorców, rozwijających swój biznes w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy krajach Beneluksu – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics. – Co wpływa na atrakcyjność Poznania? Odpowiednia infrastruktura drogowa – miasto leży na przecięciu dwóch transeuropejskich korytarzy transportowych sieci TEN-T: Morze Północne-Bałtyk oraz Bałtyk-Adriatyk, rozwinięta infrastruktura intermodalna, która zyskuje na znaczeniu, ponieważ nasi klienci z przyczyn środowiskowych coraz częściej stawiają na transport intermodalny, a także zaplecze naukowo-badawcze i dostęp do wykwalifikowanej kadry – dodaje.

Z poznańskiego oddziału firma oferuje stałe połączenie w drobnicowym transporcie drogowym do Niemiec (gdzie transit time wynosi 24 godziny), Francji, Belgii czy Holandii (w tym przypadku czas przewozu to 1-2 dni), a także transport całopojazdowy czy sieć dystrybucji krajowej, gdzie towar na terenie Polski dostarczany jest w 24 godziny. Z kolei, z terminali intermodalnych zlokalizowanych w regionie Poznania (w Gądkach, Swarzędzu oraz Poznań Franowo) SUUS organizuje stałe połączenia m.in. do Wielkiej Brytanii, Niemiec czy krajów Beneluksu, a także odwozy kontenerowe do portów w Europie Zachodniej oraz w Polsce.

W łańcuchu dostaw zarządzanym dla klientów z Zachodu dużą rolę odgrywa oddział w Tarnowie Podgórnym. Obiekt o powierzchni operacyjnej ponad 40 tys. mkw. łączy funkcję magazynu logistycznego (ponad 32 tys. mkw.) oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego (ponad 8 tys. mkw.). Nowy magazyn to także ponad 77 tys. miejsc paletowych, składowanie regałowe i blokowe, a także rozbudowana instalacja tryskaczowa na regałach, pozwalająca na wertykalne przechowywanie towarów ADR (towarów niebezpiecznych). Jest to także jeden z nielicznych magazynów w Wielkopolsce spełniających wymogi Inspekcji Sanitarnej pod kątem kontroli celnej towarów (TRACES-NT).

W oddziale SUUS świadczy również szereg usług dodanych (takich jak kompletacja zamówień, banderolowanie czy tworzenie zestawów produktowych), obsługę celną – która ma duże znaczenie dla klientów o zasięgu globalnym – czy usługę VMI (Vendor Managed Inventory), zapewniającą firmom produkcyjnym efektywne zarządzanie zapasami komponentów.

Nasz oddział to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne w regionie. Połączenie magazynu wysokiego składowania typu multi customer oraz terminala przeładunkowego znacznie przyspiesza procesy logistycznie. Każdego dnia w naszym oddziale obsługujemy 20-25 linii drobnicowych w transporcie międzynarodowym i ok. 100 w dystrybucji krajowej – mówi Justyna Stróżyk, dyrektorka oddziału Poznań w Rohlig SUUS Logistics. Nowoczesny, wielofunkcyjny magazyn wpisuję się także w strategię rozwoju firmy w obszarze dostaw paletowych na tzw. ostatniej mili. Polski operator w styczniu tego roku dokonał akwizycji spółki EXPERT specjalizującej się w tego typu serwisie, a także zapewniającej usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż mebli czy sprzętu RTV i AGD. Zakupiona firma posiada także oddział w Poznaniu.

Nowy oddział SUUSa to również wiele rozwiązań ekologicznych. Obiekt jest w trakcie certyfikacji BREEAM Excellent, świadczącej o tym, że projekt powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a budynek jest przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. Szeroko rozbudowana sieć świetlików dachowych sprawia, że w ciągu dnia nie ma potrzeby korzystania z sztucznego światła.
W obiekcie znajduje się również m.in. instalacja fotowoltaiczna, strefy ładowania elektrycznych samochodów osobowych oraz oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI). Nowoczesne biuro w stylu Office of the future zapewnia komfort w wykonywaniu codziennych obowiązków pracownikom, a strefa odpoczynku dla kierowców możliwość odprężania kluczowym partnerom biznesowym SUUSa. Strefa jest czynna całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Znajdują się w niej m.in. kuchnia czy prysznice.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport ID Logistics podsumowuje przychody za IV kwartał i 2023 rok Biuro prasowe
2024-02-19 | 16:00

ID Logistics podsumowuje przychody za IV kwartał i 2023 rok

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, podsumował przychody za IV kwartał i 2023 rok. Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny Grupy ID Logistics, komentuje:
Transport Z Polski dalej w świat. Gdzie najczęściej wysyłamy paczki?
2024-02-19 | 09:05

Z Polski dalej w świat. Gdzie najczęściej wysyłamy paczki?

W szczycie sezonu spółki GLS Group dostarczają blisko 5 mln paczek dziennie w całej Europie, USA i Kanadzie. GLS Poland, jedna z największych firm na polskim rynku logistycznym, w
Transport CEVA Logistics organizuje dostawy leków ratujących życie w Afryce
2024-02-15 | 16:00

CEVA Logistics organizuje dostawy leków ratujących życie w Afryce

CEVA Logistics, w imieniu międzynarodowej organizacji humanitarnej, odpowiada za transport ratujących życie leków przeciwmalarycznych do punktów medycznych w najodleglejszych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.