Komunikaty PR

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics już działa

2022-11-25  |  15:00
Biuro prasowe

Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, uruchomił nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając tym samym dwukrotnie swoje dotychczasowe możliwości operacyjne w regionie. Nowy magazyn zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska zajmuje 15 tys. mkw. i będzie służył m.in. do obsługi drobnicy krajowej i całopojazdowej, a także logistyki kontraktowej i e-commerce.

Magazyn przyszłości

Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics przy ul. Wojska Polskiego 66 w Bydgoszczy składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej, zajmującej 950 mkw. Magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jest  przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. W obiekcie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo, w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.

Bydgoszcz miastem inwestycji

Bydgoszcz od kilku lat jest postrzegana na arenie międzynarodowej jako miejsce przyjazne inwestycjom. W tym roku po raz kolejny stolica województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się na tzw. krótkiej liście w kategorii najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce w konkursie CEE Business Services Awards 2022[1]. Co więcej, miasto jest zlokalizowane w atrakcyjnym punkcie komunikacyjnym, z rozbudowanymi drogami, łączącymi miasto zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak również z dużymi ośrodkami biznesowymi, jak Warszawa czy Berlin. Potencjał miasta dostrzega również Rohlig Suus Logistics, który od 20 lat działa w regionie.

W Bydgoszczy firma stawia przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych, ale jest otwarty na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej.

Office of The Future

Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy to także zaaranżowana według najnowszego standardu operatora logistycznego przestrzeń administracyjna. Firma dużo uwagi poświęca ergonomii pracy i dostosowaniu przestrzeni do realnych potrzeb pracowników. Dzięki temu nie tylko zapewnia kadrze bardziej komfortowe warunki, ale również przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania całego oddziału.

 


[1] CEE Business Services Awards to doroczny konkurs organizowany przez European Business Services Association, w którym międzynarodowe jury wybiera najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. Specjalne wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024” Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2024”

Wyróżnienie „Kobieta roku w Logistyce” przyznawane jest od 13 lat przez Forum Kobiet w Logistyce, które skupia społeczność menedżerek pracujących
Transport Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori
2024-07-01 | 15:00

Nowa Country Manager na czele polskiego oddziału Hillebrand Gori

Hillebrand Gori, globalny operator logistyczny dla branży beverage, powołał nowego Country Managera oddziału w Polsce. Z początkiem maja stanowisko to objęła Olga Kołakowska. Olga
Transport Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV
2024-07-01 | 15:00

Trenerzy Akademii Kierowców Girteki o szkoleniach z jazdy BEV

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie, promuje inicjatywy na rzecz dekarbonizacji i zrównoważonego transportu drogowego, w oparciu o elektryczne samochody  ciężarowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.