Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.
We wrześniu br. działalność rozpoczął nowy oddział DACHSER w Finlandii, który może pochwalić się terminalem tranzytowym o powierzchni 4000 mkw. i około 600 mkw. biur. DACHSER Finland wykorzystuje nowy terminal do obsługi importu i eksportu oraz dystrybucji w całym regionie Helsinek. Wiele fińskich firm ma swoje siedziby w największej konurbacji w kraju. Nowa filia znajduje się blisko autostrady E75, portu morskiego Vuosaari i lotniska, dzięki czemu ma dobre połączenia komunikacyjne.
- Nasze nowe możliwości magazynowe wraz z organizacją transportu short distance pozwalają dostarczać naszym klientom w Finlandii wysokiej jakości standardy firmy DACHSER. Jednocześnie obiekt jest doskonale zlokalizowany, aby połączyć kraj z wydajną europejską siecią transportu drogowego DACHSER - mówi Tuomas Leimio, Managing Director, European Logistics, DACHSER Finland Oy.
Nieprzerwany łańcuch dostaw
W Finlandii, podobnie jak w innych krajach, pandemia koronawirusa wzmocniła zainteresowanie publiczne sektorem logistycznym. - Kryzys dał nam możliwość podkreślenia, jak niezawodne są nasze usługi i pokazania, że pomagamy utrzymać bezpieczeństwo dostaw Finlandii - kontynuuje Leimio. - Dzięki bliskiej współpracy z naszymi kolegami na całym świecie, od samego początku wiedzieliśmy, jaki wpływ kryzys może mieć na łańcuchy dostaw. To przyniosło korzyści nam i naszym klientom tutaj w Finlandii, ponieważ byliśmy w stanie szybko dostosować się do nowych wyzwań i utrzymać stabilność naszej działalności przez cały czas – dodaje.
DACHSER Finland Oy powstała w 2014 roku jako spółka joint venture DACHSER i ACE Logistics Group. ACE Logistics Group z siedzibą w Tallinie w Estonii posiada 50% udziałów w spółce joint venture i jest wieloletnim partnerem sieciowym DACHSER w logistyce drogowej w regionie bałtyckim.
Ponadto DACHSER Air & Sea Logistics ma cztery lokalizacje w Finlandii.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.