Komunikaty PR

Nowy wymiar współdzielonych przejazdów

2021-10-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Grzyb
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
marta.grzyb|prinspiration.pl| |marta.grzyb|prinspiration.pl
730 190 230
prinspiration.pl/

BlaBlaCar, największa światowa platforma współdzielonych przejazdów, licząca już 100 mln użytkowników, poszerzyła ofertę o przejazdy autokarowe. Mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą teraz skorzystać z oferty ponad 130 lokalnych i ogólnopolskich przewoźników. W dobie konieczności ograniczenia emisji CO2, idea zrównoważonego transportu i współdzielenia przejazdów zyskuje coraz większą popularność i nowe możliwości.

Małopolska może pochwalić się jedną z największych w Polsce sieci połączeń autobusowych. W ten sposób krakowianie najchętniej podróżują do Zakopanego i Warszawy. Dużą popularnością cieszą się również połączenia do Lwowa, Wrocławia i Rzeszowa. Nieprzypadkowo Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie na szerszą skalę informujemy o możliwości zakupu biletów autobusowych przez naszą platformę – mówi Olgierd Szyłejko, country manager w BlablaCar. Po pierwsze, ten sposób podróżowania jest tutaj bardzo popularny, po drugie – w dobie walki ze smogiem, zwłaszcza w Małopolsce, zrównoważony transport jest bardzo ważny w kontekście dbania o środowisko naturalne. Dlatego nasza platforma oferuje nie tylko współdzielenie samochodów osobowych, ale również łatwy zakup biletów autobusowych ponad 130 przewoźników.

Kraków jest jednym z największych w Polsce węzłów komunikacyjnych. Z dalekobieżnego transportu zbiorowego oraz współdzielonych przejazdów chętnie korzystają mieszkańcy Małopolski, studenci, turyści oraz coraz częściej osoby przyjeżdzające lub podróżujące w celach biznesowych. W Krakowie sprzedajemy dwa razy więcej biletów autobusowych niż np. w Katowicach – tłumaczy Olgierd Szyłejko. Obok Warszawy, Kraków jest miastem z największą ich sprzedażą w Polsce – podkreśla. Do końca listopada na krakowian, którzy zamówią bilety w naszej aplikacji czekają specjalne rabaty – dodaje Szyłejko.

Ogólnoświatowym trendem jest projektowanie zrównoważonego transportu, w tym promowanie transportu zbiorowego oraz tzw. współdzielenia auta. Nasz platforma pozwala wypełnić puste miejsca w przejazdach, zarówno w samochodach osobowych, jak i transportem zbiorowym, co realnie przekłada się na korzyści środowiskowe. Przeciętny autokar ma 49 miejsc i emituje o 13 razy mniej CO2 w  przeliczeniu na osobę niż samochód osobowy - tłumaczy Olgierd Szyłejko z BlablaCar.

Na całym świecie już 100 milionów osób korzysta z możliwości współdzielenia przejazdów przez BlablaCar, co pozwala rocznie zaoszczędzić 1,6 mln ton CO2 – to tyle samo, co przez rok emituje cały transport drogowy w Paryżu. W Polsce ponad 5 milionów korzysta z tej możliwości, co daje nam czołową pozycję w krajach Europy Środkowej.

Oprócz korzyści środowiskowych oraz ekonomicznych użytkownicy współdzielonych przejazdów zyskują również korzyści społeczne. Wspólna podróż sprzyja otwartości, często z nieznajomymi rozmawiamy na tematy, których nie poruszamy z nikim innym. Wg badania przeprowadzonego w 9 krajach (w tym również w Polsce) przez francuską firmę badawczą Le BIPE, 84% osób korzystających z BlaBlaCar zdobyło wiedzę na intersujące tematy, a 61% otrzymało dobre rady życiowe. Wg wspomnianego badania szansa, że podczas jazdy porozmawiamy o sytuacji, o której nikomu nie wspominaliśmy jest 5 razy większa niż zazwyczaj. Przejazdy takie pozwalają również zawiązać nowe i trwałe znajomości. Ponad 37% użytkowników korzysta ponownie z tych samych wspólnych przejazdów ponad 5 razy w roku. Jak widać korzyści ze współdzielonych przejazdów są wielowymiarowe – nie tylko w wymiarze ekologicznym, ale również społecznym.

 

O firmie

BlaBlaCar to największa na świecie sieć transportowa oparta na społeczności, umożliwiająca ponad 100 milionom użytkowników korzystanie z carpoolingu w 22 krajach. BlaBlaCar wykorzystuje technologię, aby zapełnić puste miejsca w samochodach, łącząc członków społeczności poszukujących wspólnego przejazdu samochodem lub autobusem i sprawiając, że podróżowanie staje się bardziej przystępne, towarzyskie i wygodne. Przyjazna dla środowiska i ludzi sieć BlaBlaCar pozwala co roku ograniczyć emisję CO2 o 1,6 miliona ton.

 

Więcej informacji udziela:

Olgierd Szyłejko
Country Manager - Poland @BlaBlaCar
Kom: +48 728 491 616
olgierd.szylejko@blablacar.com

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Inspiration
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych Biuro prasowe
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.