Komunikaty PR

Ożywienie w przemyśle zwiększa zapotrzebowanie na usługi project cargo

2021-07-27  |  12:00
Biuro prasowe

W pierwszym półroczu produkcja sprzedana przemysłu w Polsce wzrosła o 18, 2 proc. w porównaniu z ub.r. Najnowsze dane GUS wskazują na wyraźne ożywienie w branży po ubiegłorocznym wyhamowaniu, a analitycy podkreślają jej kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarki. To bardzo dobra informacja dla operatorów logistycznych, którzy specjalizują się w organizacji łańcuchów dostaw dla przemysłu, do których należy Fracht FWO Polska. Operator od początku roku utrzymuje dynamiczne tempo rozwoju, pozyskując kolejne kontrakty z zakresu project cargo. W lipcu firma rozpoczęła realizację kolejnych dwóch skomplikowanych logistycznie projektów dostaw dla sektora energetycznego – transport kilkudziesięciu sztuk ciężkich w eksporcie do Kanady i krajów Beneluxu.

W pierwszym półroczu odnotowano w Polsce wzrost produkcji w prawie wszystkich sekcjach przemysłu, największy w przetwórstwie przemysłowym (o 19,3 proc.) oraz wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę (o 15 proc.). Od stycznia do czerwca zwiększyła się też produkcja we wszystkich głównych grupowaniach przemysłowych, szczególnie dóbr konsumpcyjnych trwałych, inwestycyjnych i zaopatrzeniowych, a także związanych z energią. W tym okresie wyższa niż przed rokiem była też produkcja sprzedana w 28 z 34 działów przemysłu, tj. urządzenia elektryczne, komputery, elektronika, pojazdy samochodowe, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych a także metale (źr. GUS). Na dobrą koniunkturę w przemyśle wskazują też najnowsze dane EUROSTAT. W maju w  Europie produkcja przemysłowa wzrosła o 21,2 proc. r/r.  Co szczególnie warto podkreślić, Polska znalazła się w gronie 3 państw, obok Węgier i Słowacji, w których odnotowano najwyższy wzrost,  dla naszego kraju wyniósł on 30,2 proc.

- Po ubiegłorocznym wahaniach, od początku roku widać wyraźne wzrosty w przemyśle, na co wskazują chociażby dane GUS. Utrzymanie trendu wzrostowego to duża szansa na rozwój dla operatorów logistycznych, wyspecjalizowanych w obsłudze łańcuchów dostaw dla przemysłu. Wykorzystując koniunkturę na rynku, przy wsparciu globalnej sieci logistycznej Grupy Fracht i jej partnerów, zamierzamy utrzymać tę wysoką dynamikę rozwoju transportów ładunków ciężkich i ponadnormatywnych dla energetyki i sektora wydobywczego – mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska. 

Kompleksowe łańcuchy dostaw

W lipcu Fracht FWO rozpoczął realizację dwóch skomplikowanych logistycznie dostaw dla energetyki – łącznie przetransportuje kilkadziesiąt transformatorów do Kanady i krajów Beneluxu, ciężar niektórych przekroczy 100 ton. Fracht FWO odpowiada za kompleksową organizację łańcuchów dostaw tych urządzeń, od producentów aż do miejsc ich posadowienia.  

Fracht FWO w realizacji dostaw dla przemysłu, nie tylko project cargo ale też innych ładunków, wykorzystuje wszystkie gałęzie transportowe, tj. morską, drogową, lotniczą, kolejową oraz śródlądową. Dzięki wsparciu silnej, globalnej sieci ponad 115 oddziałów na 6 kontynentach i współpracy ze sprawdzonymi partnerami Grupy Fracht, organizuje transporty do najodleglejszych miejsc na świecie. Firma kompleksowo realizuje łańcuchy dostaw głównie dla takich branż jak  energetyczna, przemysłu ciężkiego, chemiczna czy automotive.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.