Pierwsza partnerska stacja rowerowa w Warszawie ma już 8 lat!
Nextbike Polska SA
ul. Przasnyska 6B
01-756 Warszawa
media|nextbike.pl| |media|nextbike.pl
696 003 711
https://nextbike.pl
Stacja roweru miejskiego Westfield Arkadia działa nieprzerwanie od 2012 r. Przez 9 sezonów skorzystało z niej setki tysięcy osób, a rowery były wypożyczane nawet kilkaset razy dziennie. Wypożyczalnia ma już osiem lat.
Od 1 października 2012 entuzjaści Veturilo oraz klienci Westfield Arkadia mogą korzystać z pierwszego partnerskiego punktu wypożyczeń roweru publicznego w Warszawie. W dniu startu stacja była 58. lokalizacją w systemie Warszawskiego Roweru Publicznego. Dzięki zaangażowaniu inwestora system wzbogacił się o 25 dodatkowych jednośladów. Stacja utworzona w ramach warszawskiego Veturilo zlokalizowana jest przed wejściem do największego centrum handlowo-usługowego znajdującego się w tej części Warszawy. Dzięki funkcjonującej stacji już przez osiem lat okoliczni mieszkańcy, klienci i pracownicy placówki mogą w łatwy, tani i przyjemny sposób dojechać na zakupy, do kina i restauracji lub do pracy.
— Cieszy nas fakt, że możemy być częścią tej ekologicznej inicjatywy. Tym bardziej, że świetnie wpisuje się ona w naszą strategię „Better Places 2030”. Dbamy o to, żeby nasi klienci mogli do nas docierać na wiele sposobów, zwłaszcza tych ekologicznych — mówi Emilia Załuska Dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
— Pierwsza partnerska stacja w Warszawie powstała w pierwszym sezonie funkcjonowania rowerów miejskich w stolicy. Szybko stała się wzorem dla innych zarządców warszawskich centrów handlowych, kompleksów biurowych i deweloperów, którzy inwestycję we własną stację rowerową połączoną z systemem miejskim i dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji – podobnie jak zarządca centrum handlowego Westfield Arkadia – zaczęli postrzegać jako znaczącą wartość która niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki społecznej odpowiedzialności — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Cieszy nas wieloletnia partnerska współpraca z zarządcą centrum handlowego Westfield Arkadia. Wszędzie, gdzie Nextbike uruchamia systemy rowerowe i jest jego operatorem, zachęcamy lokalny biznes do zaangażowania w rozwój systemu. Posiadanie stacji roweru miejskiego jest już standardem dla wielu zarządców, właścicieli i najemców najważniejszych kompleksów w dynamicznie rozwijających się polskich miastach. Pozwala nie tylko na wzmocnienie pozytywnego obrazu firmy, ale w pierwszej kolejności pokazuje, że zależy jej na jakości otoczenia oraz zdrowiu mieszkańców i pracowników.
Liczba wypożyczeń na stacji Westfield Arkadia, sięgająca kilkudziesięciu tysięcy rocznie, pokazuje jak wielką popularnością sieć miejskich rowerów i lokalizacja cieszą się wśród mieszkańców miasta.
W ubiegłym roku stacja przy centrum handlowym była drugą najczęściej odwiedzaną stacją rowerową w mieście. Dokonano na niej ponad stu tysięcy wypożyczeń i zwrotów, a dokładnie 49 897 wypożyczeń i 50 938 zwrotów.
Stacje partnerskie to wsparcie ekologicznego bezemisyjnego, zdrowego i taniego transportu publicznego. To także świetna odpowiedź na potrzeby deweloperów i pracodawców, dzięki którym system rowerów miejskich prężnie się rozwija – przybywa stacji i rowerów.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.