Pierwsza partnerska stacja rowerowa w Warszawie ma już 8 lat!
Nextbike Polska SA
ul. Przasnyska 6B
01-756 Warszawa
media|nextbike.pl| |media|nextbike.pl
696 003 711
https://nextbike.pl
Stacja roweru miejskiego Westfield Arkadia działa nieprzerwanie od 2012 r. Przez 9 sezonów skorzystało z niej setki tysięcy osób, a rowery były wypożyczane nawet kilkaset razy dziennie. Wypożyczalnia ma już osiem lat.
Od 1 października 2012 entuzjaści Veturilo oraz klienci Westfield Arkadia mogą korzystać z pierwszego partnerskiego punktu wypożyczeń roweru publicznego w Warszawie. W dniu startu stacja była 58. lokalizacją w systemie Warszawskiego Roweru Publicznego. Dzięki zaangażowaniu inwestora system wzbogacił się o 25 dodatkowych jednośladów. Stacja utworzona w ramach warszawskiego Veturilo zlokalizowana jest przed wejściem do największego centrum handlowo-usługowego znajdującego się w tej części Warszawy. Dzięki funkcjonującej stacji już przez osiem lat okoliczni mieszkańcy, klienci i pracownicy placówki mogą w łatwy, tani i przyjemny sposób dojechać na zakupy, do kina i restauracji lub do pracy.
— Cieszy nas fakt, że możemy być częścią tej ekologicznej inicjatywy. Tym bardziej, że świetnie wpisuje się ona w naszą strategię „Better Places 2030”. Dbamy o to, żeby nasi klienci mogli do nas docierać na wiele sposobów, zwłaszcza tych ekologicznych — mówi Emilia Załuska Dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia.
— Pierwsza partnerska stacja w Warszawie powstała w pierwszym sezonie funkcjonowania rowerów miejskich w stolicy. Szybko stała się wzorem dla innych zarządców warszawskich centrów handlowych, kompleksów biurowych i deweloperów, którzy inwestycję we własną stację rowerową połączoną z systemem miejskim i dostęp do ekologicznej współdzielonej komunikacji – podobnie jak zarządca centrum handlowego Westfield Arkadia – zaczęli postrzegać jako znaczącą wartość która niesie za sobą wymierne korzyści i stanowi istotny element polityki społecznej odpowiedzialności — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — Cieszy nas wieloletnia partnerska współpraca z zarządcą centrum handlowego Westfield Arkadia. Wszędzie, gdzie Nextbike uruchamia systemy rowerowe i jest jego operatorem, zachęcamy lokalny biznes do zaangażowania w rozwój systemu. Posiadanie stacji roweru miejskiego jest już standardem dla wielu zarządców, właścicieli i najemców najważniejszych kompleksów w dynamicznie rozwijających się polskich miastach. Pozwala nie tylko na wzmocnienie pozytywnego obrazu firmy, ale w pierwszej kolejności pokazuje, że zależy jej na jakości otoczenia oraz zdrowiu mieszkańców i pracowników.
Liczba wypożyczeń na stacji Westfield Arkadia, sięgająca kilkudziesięciu tysięcy rocznie, pokazuje jak wielką popularnością sieć miejskich rowerów i lokalizacja cieszą się wśród mieszkańców miasta.
W ubiegłym roku stacja przy centrum handlowym była drugą najczęściej odwiedzaną stacją rowerową w mieście. Dokonano na niej ponad stu tysięcy wypożyczeń i zwrotów, a dokładnie 49 897 wypożyczeń i 50 938 zwrotów.
Stacje partnerskie to wsparcie ekologicznego bezemisyjnego, zdrowego i taniego transportu publicznego. To także świetna odpowiedź na potrzeby deweloperów i pracodawców, dzięki którym system rowerów miejskich prężnie się rozwija – przybywa stacji i rowerów.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.