Plomby zabezpieczające - ciekawe i nietypowe zastosowania
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Plomby kojarzone są głównie z zabezpieczaniem produktów, pomieszczeń i transportu. Ich znaczenie może być jednak kluczowe w niespodziewanych okolicznościach, co potwierdzają nietypowe zastosowania u klientów Silny&Salamon. Jak się okazuje zabezpieczenia plombowe, sprawdzają się w zakładach karnych czy inspektoratach weterynaryjnych, a nawet na plaży. Pełnią one różne role, w zależności od potrzeb klienta.
Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem łańcucha dostaw zazwyczaj dokładnie wiedzą, gdzie i jak wykorzystać dany rodzaj plomby. Te niewielkie produkty chronią przed kradzieżą, przemytem, nieuprawnionym wejściem, naruszeniem czy zabrudzeniem zawartości, stanowią też nośnik danych lub elementów identyfikacyjnych.
Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu firmy Silny&Salamon podkreśla, że często zdarzają się sytuacje problematyczne bez skutecznych rozwiązań i właśnie wtedy warto rozważyć użycie plomb zabezpieczających.
– Uniwersalność i elastyczność zabezpieczeń plombowych sprawia , że znajdują one dodatkowe, często nieoczywiste zastosowania w wielu branżach. Nasze doświadczenie, otwarte podejście do klienta i zrozumienie jego potrzeb pozwalają spełniać także nietypowe życzenia. Poza tym, dzięki własnej drukarni możemy od razu nadawać indywidualne oznaczenia bezpośrednio na plombach – mówi Katarzyna Bieńkowska.
Bezpieczeństwo sprzętu i informacji
Ciekawym zastosowaniem plomby była realizacja dla Parlamentu Europejskiego, gdzie poufność obrad wymaga zabezpieczeń dla urządzeń elektronicznych. Zaprojektowano szyte na miarę, ekranowane etui zamykane plombą, które zabezpiecza przed nieuprawnionym dostępem. Dzięki rozwiązaniu nie ma konieczności każdorazowego deponowania telefonów, a przy tym niemożliwe jest ich używanie bez naruszenia zabezpieczenia.
Kolejny przykład, klient z branży IT poszukiwał opakowania, które zabezpieczy serwisowany sprzęt i pozwoli na jego wielokrotne wykorzystanie w transporcie pomiędzy klientem a serwisem. Odpowiedzią był projekt etui wielorazowego użytku zabezpieczanego plombą. W efekcie, poza ochroną sprzętu, zostały spełnione ekologiczne oczekiwania klienta, by nie stosować jednorazowych opakowań.
Odpowiedź na potrzeby instytucji publicznych
W portfolio klientów firmy Silny&Salamon znajduje się m.in. Inspekcja Weterynaryjna, której podstawowym zadaniem jest ochrona zdrowia publicznego poprzez nadzór nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego. Instytucja poszukiwała skutecznego rozwiązania zapewniającego identyfikację numeru partii mięsa. Eksperci z firmy zaproponowali wprowadzenie plomb umożliwiających indywidualne numerowanie partii towaru. Co ważne, numery na plombach są nadrukowane podwójnie, gdzie jedna część trafia do klienta, a druga, z tym samym numerem, pozostaje u producenta.
Z kolei dla zakładów karnych poszukiwano sposobów na oznaczenie i identyfikację przesyłek do osadzonych po kontroli dokonanej przez służbę więzienną. Specjaliści z Silny&Salamon zaproponowali wprowadzenie etykiet plombujących, które dają pewność, że nikt niepowołany nie naruszył zawartości, gdyż każda próba otwarcia pozostawia widoczny ślad ingerencji.
Widoczny komunikat nawet w wakacje
Jak się okazuje, plomby plastikowe z dużą flagą, na których można nadrukować lub nakleić etykietę z reklamowymi informacjami, tj. logo, kod QR, adres strony internetowej czy kanałów social media, świetnie sprawdzą się na plażach czy w innych miejscach wypoczynku. Mogą być umieszczone na trzonkach parasoli przeciwsłonecznych, leżakach czy ławkach, nie naruszając tych elementów, a turysta ma w zasięgu wzroku wybrane komunikaty reklamowe.
Rozwiązania szyte na miarę
Pewny łańcuch dostaw wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i optymalizację procesów. Plomby, łatwe w użyciu i atrakcyjne cenowo, skutecznie zabezpieczają i są wizualnym nośnikiem informacji. Gdy gotowe produkty na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełniają wszystkich wymagań, potrzebne jest otwarte podejście, by rozwiązanie uszyć na miarę. Zabezpieczenia plombowe mają kilka wymiarów, a poza wsparciem procesów logistycznych, wykraczają poza podstawową funkcję i skutecznie rozwiązują dany problem.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.