Plomby zabezpieczające - ciekawe i nietypowe zastosowania
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Plomby kojarzone są głównie z zabezpieczaniem produktów, pomieszczeń i transportu. Ich znaczenie może być jednak kluczowe w niespodziewanych okolicznościach, co potwierdzają nietypowe zastosowania u klientów Silny&Salamon. Jak się okazuje zabezpieczenia plombowe, sprawdzają się w zakładach karnych czy inspektoratach weterynaryjnych, a nawet na plaży. Pełnią one różne role, w zależności od potrzeb klienta.
Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem łańcucha dostaw zazwyczaj dokładnie wiedzą, gdzie i jak wykorzystać dany rodzaj plomby. Te niewielkie produkty chronią przed kradzieżą, przemytem, nieuprawnionym wejściem, naruszeniem czy zabrudzeniem zawartości, stanowią też nośnik danych lub elementów identyfikacyjnych.
Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu firmy Silny&Salamon podkreśla, że często zdarzają się sytuacje problematyczne bez skutecznych rozwiązań i właśnie wtedy warto rozważyć użycie plomb zabezpieczających.
– Uniwersalność i elastyczność zabezpieczeń plombowych sprawia , że znajdują one dodatkowe, często nieoczywiste zastosowania w wielu branżach. Nasze doświadczenie, otwarte podejście do klienta i zrozumienie jego potrzeb pozwalają spełniać także nietypowe życzenia. Poza tym, dzięki własnej drukarni możemy od razu nadawać indywidualne oznaczenia bezpośrednio na plombach – mówi Katarzyna Bieńkowska.
Bezpieczeństwo sprzętu i informacji
Ciekawym zastosowaniem plomby była realizacja dla Parlamentu Europejskiego, gdzie poufność obrad wymaga zabezpieczeń dla urządzeń elektronicznych. Zaprojektowano szyte na miarę, ekranowane etui zamykane plombą, które zabezpiecza przed nieuprawnionym dostępem. Dzięki rozwiązaniu nie ma konieczności każdorazowego deponowania telefonów, a przy tym niemożliwe jest ich używanie bez naruszenia zabezpieczenia.
Kolejny przykład, klient z branży IT poszukiwał opakowania, które zabezpieczy serwisowany sprzęt i pozwoli na jego wielokrotne wykorzystanie w transporcie pomiędzy klientem a serwisem. Odpowiedzią był projekt etui wielorazowego użytku zabezpieczanego plombą. W efekcie, poza ochroną sprzętu, zostały spełnione ekologiczne oczekiwania klienta, by nie stosować jednorazowych opakowań.
Odpowiedź na potrzeby instytucji publicznych
W portfolio klientów firmy Silny&Salamon znajduje się m.in. Inspekcja Weterynaryjna, której podstawowym zadaniem jest ochrona zdrowia publicznego poprzez nadzór nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego. Instytucja poszukiwała skutecznego rozwiązania zapewniającego identyfikację numeru partii mięsa. Eksperci z firmy zaproponowali wprowadzenie plomb umożliwiających indywidualne numerowanie partii towaru. Co ważne, numery na plombach są nadrukowane podwójnie, gdzie jedna część trafia do klienta, a druga, z tym samym numerem, pozostaje u producenta.
Z kolei dla zakładów karnych poszukiwano sposobów na oznaczenie i identyfikację przesyłek do osadzonych po kontroli dokonanej przez służbę więzienną. Specjaliści z Silny&Salamon zaproponowali wprowadzenie etykiet plombujących, które dają pewność, że nikt niepowołany nie naruszył zawartości, gdyż każda próba otwarcia pozostawia widoczny ślad ingerencji.
Widoczny komunikat nawet w wakacje
Jak się okazuje, plomby plastikowe z dużą flagą, na których można nadrukować lub nakleić etykietę z reklamowymi informacjami, tj. logo, kod QR, adres strony internetowej czy kanałów social media, świetnie sprawdzą się na plażach czy w innych miejscach wypoczynku. Mogą być umieszczone na trzonkach parasoli przeciwsłonecznych, leżakach czy ławkach, nie naruszając tych elementów, a turysta ma w zasięgu wzroku wybrane komunikaty reklamowe.
Rozwiązania szyte na miarę
Pewny łańcuch dostaw wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i optymalizację procesów. Plomby, łatwe w użyciu i atrakcyjne cenowo, skutecznie zabezpieczają i są wizualnym nośnikiem informacji. Gdy gotowe produkty na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełniają wszystkich wymagań, potrzebne jest otwarte podejście, by rozwiązanie uszyć na miarę. Zabezpieczenia plombowe mają kilka wymiarów, a poza wsparciem procesów logistycznych, wykraczają poza podstawową funkcję i skutecznie rozwiązują dany problem.
Więcej informacji o firmie znajduje się na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - wyłączny dystrybutor APS Autobag.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.