Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.
Prosperujący sektor chemii
Segment chemiczny to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Według danych z GUS, w 2018 r. obroty branży wyniosły ok. 265 mld zł, co oznacza 15-procentowy wzrost w odniesieniu do wcześniejszego roku. Dynamiczny rozwój sektora chemicznego wiąże się także z dużym popytem na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy, co może potwierdzić Dachser. W 2019 r. Dachser Chem-Logistics w Polsce zwiększył liczbę przewiezionych przesyłek o 45% r/r, a ich łączny tonaż wzrósł o 54%. Wśród transportowanych produktów, dużą część, bo aż ponad 30%, stanowiły towary niebezpieczne, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.
„Jesteśmy bardzo dumni z rozwoju Dachser Chem-Logistics w Polsce. Przemysł chemiczny jest jedną z głównych gałęzi gospodarki w kraju, a my cieszymy się, że coraz częściej to Dachser staje się pierwszym wyborem tych firm jeśli chodzi o partnerstwo w zakresie logistyki. Dokładamy wszelkich starań, aby ciągle ulepszać nasze rozwiązanie. Pomaga nam w tym bliski kontakt z branżą chemiczną – między innymi w ramach udziału w różnego rodzaju targach i konferencjach czy współpracy z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego oraz Stowarzyszeniem DGSA”, komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.
Transport chemii pod ścisłą kontrolą
Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser Chem-Logistics oferuje przedsiębiorstwom z sektora chemicznego kompleksową obsługę logistyczną oraz sprawny dostęp do kluczowych globalnych rynków. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń i oddziałów na całym świecie, a także stosowaniu pełnych środków ochrony na każdym etapie łańcucha dostaw, firma zapewnia bezpieczny oraz terminowy transport przesyłek chemicznych. Przewóz takich towarów jest zawsze realizowany przez wykwalifikowanych kierowców oraz przy użyciu odpowiednio wyposażonych pojazdów. Przeszkoleni w zakresie obsługi produktów chemicznych są także wszyscy pracownicy biurowi. Nad prawidłowym przebiegiem dostaw grupy Dachser czuwa zespół liczący ponad 200 doradców DGSA z międzynarodowym certyfikatem ADR.
Stała współpraca z branżą chemiczną
Dachser Chem-Logistics Polska bacznie obserwuje rozwój rynku chemii, dbając przy tym o współpracę z kluczowymi instytucjami z tego sektora. Operator od ponad dwóch lat należy do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego – organizacji wspierającej działania na rzecz rozwoju branży chemicznej. W 2019 r. Dachser przystąpił także do Stowarzyszenia ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, które aktywnie wspiera rozwój zawodu DGSA w Polsce.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.