Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.
Prosperujący sektor chemii
Segment chemiczny to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Według danych z GUS, w 2018 r. obroty branży wyniosły ok. 265 mld zł, co oznacza 15-procentowy wzrost w odniesieniu do wcześniejszego roku. Dynamiczny rozwój sektora chemicznego wiąże się także z dużym popytem na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy, co może potwierdzić Dachser. W 2019 r. Dachser Chem-Logistics w Polsce zwiększył liczbę przewiezionych przesyłek o 45% r/r, a ich łączny tonaż wzrósł o 54%. Wśród transportowanych produktów, dużą część, bo aż ponad 30%, stanowiły towary niebezpieczne, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.
„Jesteśmy bardzo dumni z rozwoju Dachser Chem-Logistics w Polsce. Przemysł chemiczny jest jedną z głównych gałęzi gospodarki w kraju, a my cieszymy się, że coraz częściej to Dachser staje się pierwszym wyborem tych firm jeśli chodzi o partnerstwo w zakresie logistyki. Dokładamy wszelkich starań, aby ciągle ulepszać nasze rozwiązanie. Pomaga nam w tym bliski kontakt z branżą chemiczną – między innymi w ramach udziału w różnego rodzaju targach i konferencjach czy współpracy z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego oraz Stowarzyszeniem DGSA”, komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.
Transport chemii pod ścisłą kontrolą
Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser Chem-Logistics oferuje przedsiębiorstwom z sektora chemicznego kompleksową obsługę logistyczną oraz sprawny dostęp do kluczowych globalnych rynków. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń i oddziałów na całym świecie, a także stosowaniu pełnych środków ochrony na każdym etapie łańcucha dostaw, firma zapewnia bezpieczny oraz terminowy transport przesyłek chemicznych. Przewóz takich towarów jest zawsze realizowany przez wykwalifikowanych kierowców oraz przy użyciu odpowiednio wyposażonych pojazdów. Przeszkoleni w zakresie obsługi produktów chemicznych są także wszyscy pracownicy biurowi. Nad prawidłowym przebiegiem dostaw grupy Dachser czuwa zespół liczący ponad 200 doradców DGSA z międzynarodowym certyfikatem ADR.
Stała współpraca z branżą chemiczną
Dachser Chem-Logistics Polska bacznie obserwuje rozwój rynku chemii, dbając przy tym o współpracę z kluczowymi instytucjami z tego sektora. Operator od ponad dwóch lat należy do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego – organizacji wspierającej działania na rzecz rozwoju branży chemicznej. W 2019 r. Dachser przystąpił także do Stowarzyszenia ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, które aktywnie wspiera rozwój zawodu DGSA w Polsce.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.