Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.
Prosperujący sektor chemii
Segment chemiczny to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Według danych z GUS, w 2018 r. obroty branży wyniosły ok. 265 mld zł, co oznacza 15-procentowy wzrost w odniesieniu do wcześniejszego roku. Dynamiczny rozwój sektora chemicznego wiąże się także z dużym popytem na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy, co może potwierdzić Dachser. W 2019 r. Dachser Chem-Logistics w Polsce zwiększył liczbę przewiezionych przesyłek o 45% r/r, a ich łączny tonaż wzrósł o 54%. Wśród transportowanych produktów, dużą część, bo aż ponad 30%, stanowiły towary niebezpieczne, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.
„Jesteśmy bardzo dumni z rozwoju Dachser Chem-Logistics w Polsce. Przemysł chemiczny jest jedną z głównych gałęzi gospodarki w kraju, a my cieszymy się, że coraz częściej to Dachser staje się pierwszym wyborem tych firm jeśli chodzi o partnerstwo w zakresie logistyki. Dokładamy wszelkich starań, aby ciągle ulepszać nasze rozwiązanie. Pomaga nam w tym bliski kontakt z branżą chemiczną – między innymi w ramach udziału w różnego rodzaju targach i konferencjach czy współpracy z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego oraz Stowarzyszeniem DGSA”, komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.
Transport chemii pod ścisłą kontrolą
Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser Chem-Logistics oferuje przedsiębiorstwom z sektora chemicznego kompleksową obsługę logistyczną oraz sprawny dostęp do kluczowych globalnych rynków. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń i oddziałów na całym świecie, a także stosowaniu pełnych środków ochrony na każdym etapie łańcucha dostaw, firma zapewnia bezpieczny oraz terminowy transport przesyłek chemicznych. Przewóz takich towarów jest zawsze realizowany przez wykwalifikowanych kierowców oraz przy użyciu odpowiednio wyposażonych pojazdów. Przeszkoleni w zakresie obsługi produktów chemicznych są także wszyscy pracownicy biurowi. Nad prawidłowym przebiegiem dostaw grupy Dachser czuwa zespół liczący ponad 200 doradców DGSA z międzynarodowym certyfikatem ADR.
Stała współpraca z branżą chemiczną
Dachser Chem-Logistics Polska bacznie obserwuje rozwój rynku chemii, dbając przy tym o współpracę z kluczowymi instytucjami z tego sektora. Operator od ponad dwóch lat należy do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego – organizacji wspierającej działania na rzecz rozwoju branży chemicznej. W 2019 r. Dachser przystąpił także do Stowarzyszenia ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, które aktywnie wspiera rozwój zawodu DGSA w Polsce.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.