Poruszaj się bezpiecznie rowerami miejskimi!
Nextbike Polska SA
ul. Przasnyska 6B
01-756 Warszawa
media|nextbike.pl| |media|nextbike.pl
696 003 711
https://nextbike.pl
Bezpieczeństwo użytkowników i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Ze względu na rozwój koronawirusa (SARS-CoV-2) w Polsce, Nextbike nieustannie podejmuje kroki mające na celu zapewnienie im ochrony, a także przypomina, że w razie przemieszczania się po mieście, rower jest rozsądnym i bezpiecznym wyborem przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny.
Od wiosny br. Nextbike Polska wdrożył szereg procedur, które mają za zadanie zapewnienie, w czasach epidemii, bezpieczeństwa w korzystaniu z systemów rowerowych.
Już od marca została wprowadzona obowiązkowa dezynfekcja newralgicznych elementów rowerów jak kierownice, dzwonki, manetki, siodła i komputery terminali. Dezynfekcja odbywa się cały czas, zarówno na stacjach rowerowych oraz w momencie kiedy sprzęt trafia do serwisu.
Ściśle przestrzegamy wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Od marca dzielimy się z naszymi użytkownikami i pracownikami szczegółowymi wytycznymi, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Przypominamy instrukcje dotyczące konieczności częstego mycia rąk z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody.
Przestrzegamy przed kontaktem z osobami z objawami choroby oraz dotykaniem rękami oczu, nosa i ust by nie przenieść patogenu na siebie. Przypominamy o rozwadze i ostrożności oraz, aby wszyscy użytkownicy stosowali się do oficjalnych wytycznych higieny koronawirusowej.
— Rower to najlepszy środek transportu – korzystanie z niego zapewnia lepszą kondycję, a w konsekwencji i odporność organizmu — mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. — W razie potrzeby przemieszczania się po mieście, rower to rozsądny i bezpieczny wybór przy zachowaniu ostrożności i właściwej higieny. Obserwujemy, że osoby które muszą przemieszczać się po mieście korzystają chętnie właśnie z rowerów. Potwierdza to prawidłowość, którą obserwujemy od maja tego roku – znaczne wydłużenie średniego czasu wypożyczenia, w największych miastach o blisko 40%. Oznacza to, że ludzie wybierają rower już nie jako środek dojazdu do innej formy transportu, ale traktują często jako główny środek lokomocji, albo wręcz korzystają z niego na całej trasie podróży.
Rower w czasach epidemii spełnia doskonale swoją funkcję środka codziennego transportu indywidualnego. W czasie pandemii koronawirusa, nie wszyscy mogli sobie pozwolić na pracę zdalną. Mogą oni uniknąć komunikacji zbiorowej i zdecydować się na bezpieczniejsze, zdrowsze poruszanie się po mieście i dotarcie do pracy, wybierając rower miejski. Wiele osób polega na rowerach miejskich Nextbike jako na zdrowym i bezpiecznym sposobie codziennego transportu.
Codziennie monitorujemy sytuację i odpowiednio reagujemy w przypadku zmiany wytycznych.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.