Komunikaty PR

Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2022”

2022-06-14  |  15:00
Biuro prasowe

Tytuł „Kobieta roku w Logistyce” przyznawany jest od 10 lat podczas Forum Kobiet w Logistyce, które dedykowane jest menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem wyróżnienia jest promowanie różnorodności oraz zaangażowania kobiet w rozwój branży logistycznej, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności. Jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce, wydawca i redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

10. edycja Forum Kobiet w Logistyce odbyła się pod hasłem „Przywództwo w Logistyce”, w dniach 6-7 czerwca 2022 r. w Łodzi.

–  Przywództwo ma wiele twarzy, ale najważniejsza z nich to autentyczność. Tegoroczne Forum właśnie takie było, autentyczne, pełne ciekawych wystąpień, w trakcie których poruszaliśmy trudne tematy dotyczące przywództwa w naszej branży.  I jak zawsze, jego kulminacją było wręczenie wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce” dwóm liderkom, zarówno ze strony dostawcy jak i odbiorcy usług logistycznych. W tym roku otrzymały je Panie, które są wyjątkowym przykładem niesamowitego zaangażowania w rozwój logistyki a także działalności na rzecz innych kobiet   – mówi Beata Trochymiak, twórczyni wyróżnienia „Kobieta roku w Logistyce”, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce.

Kobieta w Logistyce 2022

Wyróżnienia i statuetki „Kobiety w Logistyce 2022” wręczono w pierwszym dniu Forum w trakcie uroczystej gali. Wyróżnienie otrzymały Panie:

Anna Sawicka, menedżerka Działu Transportu i Doskonalenia Procesu Obsługi Konsultantek Avon Distribution Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 - odbiorca usług logistycznych”  

Ellina Lolis, wiceprezes zarządu Hillebrand Polska jako „Kobieta w Logistyce 2022 – dostawca usług logistycznych”

Anna Sawicka

Od wielu lat związana z Avon, międzynarodową firmą kosmetyczną. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Zaczynała pracę w logistyce od zarządzania przepływem towarów pomiędzy magazynami wewnętrznymi i zewnętrznymi a centrum dystrybucyjnym. Zarządzała też procesami pakowania 185 mln produktów rocznie i kierowała pracą ponad 350 osobowego zespołu operacyjnego. Od 2016 r. zarządza procesem dystrybucji ponad 5 mln zamówień rocznie do 320 tys. konsultantek na rynku polskim, czeskim i niemieckim oraz procesami zwrotów. Odpowiada za planowanie i realizację budżetu, analizę i optymalizację kosztów, negocjowanie umów z dostawcami usług logistycznych i podpisywanie kontraktów z firmami transportowymi. Zarządza też działem jakości, sprawuje nadzór nad audytami jakości procesu pakowania i paletyzacji kartonów. W celu zapewnienia optymalnych rozwiązań serwisowych i właściwej jakości produktów współpracuje z Działem Sprzedaży, Obsługi Klienta i Działem Jakości EMEA w Avon.

Ellina Lolis

Od początku swojej kariery zawodowej jest związana z branżą logistyczną. Swoją przygodę z logistyką rozpoczęła w 2008 roku, pracując jako spedytor a następnie jako specjalista do spraw transportu międzynarodowego w dużym zakładzie produkcyjnym. Później pracowała w firmach spedycyjno - logistycznych, zdobywając doświadczenie w organizacji transportów morskich, lotniczych i kolejowych. Przez kilka lat pełniła funkcję kierownika działu logistyki u jednego z największych dystrybutorów kosmetyków na świecie, w tym również w Dubaju, gdzie była odpowiedzialna za logistykę firmy na rynkach Bliskiego Wschodu. Po powrocie zajmowała kierownicze stanowiska w firmach spedycyjnych aż do 2019 roku, kiedy to została wiceprezesem polskiego oddziału globalnego operatora logistycznego obsługującego branżę beverage. Następnie została mianowana dyrektorem regionalnym, odpowiadając za działalność spółki w 12 krajach. To niebywały przykład kariery od spedytora do prezesa zaledwie w 11 lat.

O wyróżnieniu „Kobieta roku w Logistyce”
Wyróżnienie tytułem „Kobieta roku w Logistyce" przyznawane jest od 2011 r. a jego twórczynią jest Beata Trochymiak, autorka i organizatorka Forum Kobiet w Logistyce. Oceny zgłoszeń kandydatek dokonuje kapituła, w skład której wchodzą: prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Ernest Czermański (Uniwersytet Gdański), prof. Danuta Kisperska-Moroń (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), Agnieszka Bilińska (CEO Trusted Up). Zgłoszenia dokonywane są poprzez ankietę udostępnianą na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegają odpowiedzi na 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, work-life balance. Wybór laureatek dokonywany jest na podstawie sumy ocen wystawianych przez kapitułę za każdy z ww. obszarów ankiety.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.