Procter&Gamble powierza ID Logistics zarządzanie operacjami magazynowymi w Chile
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej, wzmocnił w Chile partnerstwo z Procter&Gamble, jednym ze światowych liderów branży kosmetycznej i środków higieny osobistej. Operator rozszerzył dotychczasowy zakres współpracy w zakresie usług co-packingu o zarządzanie obsługą magazynową i kompletowanie zamówień.
Zespół ID Logistics odpowiadał za zarządzanie procesami co-packingu Procter&Gamble w Chile od 2020 roku. W związku z dynamicznym rozwojem działalności, w ramach outsourcingu, lider branży kosmetycznej i środków higieny osobistej zdecydował się przekazać operatorowi także obsługę procesów magazynowych. Zespół 86 pracowników magazynu w Macul (region Santiago) zapewnia odbiór i magazynowanie palet, kompletowanie zamówień oraz wysyłkę towarów do firm z sektora handlu detalicznego w całym kraju. W obiekcie o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. składowanych jest ponad 20 tys. palet, a obsługiwany asortyment obejmuje 1200 referencji produktów szybko zbywalnych (FMCG). Każdego dnia wyjeżdża stąd średnio 15 samochodów ciężarowych.
Rozwiązania ID Logistics optymalizują przepływy i zwiększają bezpieczeństwo
Rozszerzając zakres usług ID Logistics Chile jednocześnie zapewnił nowe wyposażenie i wdrożył w magazynie liczne rozwiązania oraz technologie wspierające procesy operacyjne. Wśród nich wymienić można:
- Przenośnik teleskopowy. To rozwiązanie pomaga pracownikom szybko i sprawnie załadować i/lub rozładować każdy rodzaj towarów masowych, bez konieczności przenoszenia ciężkich ładunków.
- ID Smart. System kamer zainstalowanych na wózkach kompletacyjnych umożliwia rejestrację procesu kompletowania zamówień. Nagrania wykorzystywane są głównie w przypadku reklamacji. System połączony jest z modułem „Put to light", który ma wspierać pracę magazynierów przygotowujących zamówienia.
- Moduł „Put to light", dzięki alarmom świetlnym, pozwala na scentralizowanie realizacji kilku zamówień przygotowywanych w tym samym czasie do wysyłki. Szybko i automatycznie wskazuje on pracownikom miejsce na regałach i ilość towaru, która musi być pobrana, tym samym znacznie ułatwiając im pracę.
ID Logistics w Chile
ID Logistics, obecny w Chile od 2017 roku, dynamicznie rozwija tu swoją działalność. Ceniony jest za wysoką jakość usług, innowacyjne rozwiązania i doskonałość operacyjną. Tym, co wyróżnia ID Logistics na chilijskim rynku, jest koncentracja na satysfakcji klientów i dążenie do ciągłego doskonalenia procesów. Obecnie zespół 760 pracowników odpowiada za zarządzanie 3 magazynami, zapewniając klientom z branży FMCG także usługi o wartości dodanej, tj. co-packing, cross-docking, zarządzanie zapasami czy kompletowanie zamówień (na paletach jednorodnych, do sprzedaży detalicznej).
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.