Projekt STILL w Danfoss nagrodzony IFOY 2021!
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Wdrożenie systemu automatyzacji STILL w firmie Danfoss zostało wyróżnione nagrodą IFOY 2021 w dziedzinie całościowych rozwiązań magazynowych. Jury doceniło przede wszystkim efektywność i skalowalność zastosowanych koncepcji.
IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year Award – międzynarodowa nagroda dla najlepszego wózka widłowego i rozwiązania logistycznego roku) to niezależna organizacja tworząca ramy obiektywnej oceny produktów i usług intralogistycznych. Ze względu na transparentną i dopracowaną metodologię przyznawana przez nią nagroda uchodzi za najbardziej wiarygodne i prestiżowe wyróżnienie branżowe. Ogłoszenie wyników edycji 2021 odbyło się 5 lipca w Dortmundzie. Wśród laureatów znalazło się wdrożenie systemu automatyzacji w firmie Danfoss. W ciągu niespełna pięciu miesięcy w zakładzie zaplanowano i zrealizowano zautomatyzowany system transportu wewnętrznego iGo systems. Wózki AGV – pojazdy STILL MX-X klasy VNA oraz wózki podnośnikowe typu EXV – połączono w jego ramach z przenośnikami, co pozwoliło uzyskać dużą przepustowość magazynu, obniżyć koszty operacyjne o około 20 proc. w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań oraz zapewnić skalowalność procesów na okoliczność przyszłego rozwoju działalności obiektu. – To kolejny rok z rzędu, w którym rozwiązanie firmy STILL zostaje wyróżnione najwyższym laurem w branży transportu wewnętrznego. To świadectwo nieustającej innowacyjności, doskonałego wyczucia przez naszych inżynierów potrzeb rynku oraz skutecznej realizacji ambitnych koncepcji – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się także z polskiej perspektywy – widzimy bowiem, że skraca się czas od światowych premier i pionierskich wdrożeń do transferu nowoczesnych technologii na nasz grunt. Klienci coraz częściej przyjmują perspektywę długofalowych korzyści i zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że firma STILL znajduje uznanie ekspertów i klientów jako partner w tego typu realizacjach – dodaje Włuka.
Organizacja IFOY zapowiedziała już kolejną edycję konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 października 2021 r. Nominowani zostaną wyłonieni do końca grudnia – tak, by wczesną wiosną można było przeprowadzić serię testów, na podstawie których podjęty zostanie werdykt w sprawie najlepszych wózków widłowych i rozwiązań logistycznych 2022 roku.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.