"Zostań Liderem Innowacji ID Logistics"
ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, rozwija programy, które mają wspierać zaangażowanie i kreatywność swoich zespołów. Już po raz drugi firma zaprosiła pracowników z centrów dystrybucyjnych do udziału w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” na najbardziej innowacyjny projekt w zakresie zarządzania magazynami. Zwycięzcy zostali już wybrani, a ich projekty mogą usprawnić pracę w magazynach.
ID Logistics po raz pierwszy zorganizował konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics” w 2020 roku. Jego celem jest promowanie wśród pracowników ID Logistics innowacyjnego podejścia, pomysłowości i zaangażowania w realizację różnych projektów z zakresu logistyki kontraktowej.
W pierwszej edycji konkursu oceniono 31 projektów. W tym roku było ich już dwa razy więcej. W konkursie wzięło udział 58 pracowników z różnych centrów dystrybucyjnych, którzy przygotowali 64 projekty z obszaru innowacji i optymalizacji już działających procesów logistycznych.
Piotr Krasoń, project manager, ID Logistics Polska, mówi: „Po raz kolejny zachęciliśmy pracowników do wspólnego poszukiwania rozwiązań, które zwiększą efektywność procesów logistycznych, podniosą jakość, poprawią ergonomię pracy i zoptymalizują koszty. Konkurs jest doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk między magazynami. Pokazuje też, co jest ważne dla pracowników i co możemy zmienić, aby poprawić czy usprawnić procesy zarządzania i operacji. Druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nasi pracownicy przedstawili wiele bardzo ciekawych rozwiązań i autorskich pomysłów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, za ich zaangażowanie, otwartość na zmiany i niezwykle kreatywne podejście”.
NAJLEPSI INNOWATORZY NA PODIUM
Pierwsze miejsce w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” zajęły ex aequo dwa projekty:
- „iNteligentne szafki”. Projekt ma usprawniać system zarządzania szafkami pracowniczymi, w oparciu o wykorzystanie kart magnetycznych i aplikacji do zarządzania dostępem. Jego wdrożenie zwiększy komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty.
- „Dynamiczna inwentaryzacja sprzętu”. Projekt opiera się na wykorzystaniu technologii RFID UHF do scentralizowanego zarządzania środkami trwałymi, sprzętem, narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi. Rozwiązanie może być stosowane przez działy IT, operacji, BHP, techniczny oraz ochrony.
Drugie miejsce zdobyło rozwiązanie „Zmniejszenie zużycie energii elektrycznej w strefie wysokiego składowania”. Pomysł dotyczy inteligentnego sterowania oświetleniem magazynu, z uwzględnieniem natężenia światła dziennego i potrzeb operacji. Wyróżniono też dwa projekty. To „Sprawdzam” zakładający wyposażenie owijarek w system do pomiary wagi, co ma wprowadzić dodatkową kontrolę jakości nośników oraz „Platforma e-learningowa do szkoleń”.
Wszystkie autorskie projekty zgłoszone przez pracowników, były oceniane przez Komisję, tworzoną przez menadżerów operacji, innowacji i projektów oraz dyrektorów magazynów. Kluczowe znaczenie dla oceny miały: innowacyjność i kompleksowość rozwiązania, wpływ na procesy oraz zyskowność.
ZAANGAŻOWANIE I MOTYWACJA ZESPOŁU
Obecnie w Polsce ID Logistics zarządza 15 centrami logistycznymi, gdzie pracuje ponad 5 tys. osób. Firma jest jednym z największych pracodawców w logistyce kontraktowej i jednocześnie jednym z najlepszych pracodawców w branży logistycznej.
Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska, podkreśla: „Bardzo dynamicznie się rozwijamy, co roku uruchamiamy kolejne, duże centra dystrybucyjne i rozszerzamy zakres współpracy z klientami, proponując im nowe rozwiązania zwiększające efektywność obsługi. Dla odniesienia sukcesu na konkurencyjnym rynku logistyki kontraktowej z pewnością decydujące znaczenie ma profesjonalizm, talent i doświadczenie pracowników . Zależy więc nam na tym, aby zapewnić nie tylko jak najlepsze warunki pracy, ale też motywować, wspierać rozwój zawodowy i kreatywność. Konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” doskonale wpisuje się w naszą strategię i wartości Grupy ID Logistics, czyli przedsiębiorczość, doskonałość operacyjna, ambicje i dzielenie się wiedzą”.
INNOWACJE W DNA
Innowacje wpisane są w DNA i strategię rozwoju Grupy ID Logistics już od samego początku jej działalności. To dlatego dziś na rynku firma znana jest z zastosowania nowatorskich i autorskich rozwiązań wspierających wzrost efektywności i wydajności procesów operacyjnych w magazynach. Od kilku lat ID Logistics realizuje też wewnętrzny program Innovation Booster, który ma promować idee innowacyjności wśród jej pracowników.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.