Komunikaty PR

"Zostań Liderem Innowacji ID Logistics"

2022-05-31  |  16:00
Biuro prasowe

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, rozwija programy, które mają wspierać zaangażowanie i kreatywność swoich zespołów. Już po raz drugi firma zaprosiła pracowników z centrów dystrybucyjnych do udziału w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” na najbardziej innowacyjny projekt w zakresie zarządzania magazynami. Zwycięzcy zostali już wybrani, a ich projekty mogą usprawnić pracę w magazynach.  

ID Logistics po raz pierwszy zorganizował konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics” w 2020 roku.  Jego celem jest promowanie wśród pracowników ID Logistics innowacyjnego podejścia, pomysłowości i zaangażowania w realizację różnych projektów z zakresu logistyki kontraktowej.

W pierwszej edycji konkursu oceniono 31 projektów. W tym roku było ich już dwa razy więcej. W konkursie wzięło udział 58 pracowników z różnych centrów dystrybucyjnych, którzy przygotowali 64 projekty z obszaru innowacji i optymalizacji już działających procesów logistycznych.

Piotr Krasoń, project manager, ID Logistics Polska, mówi: „Po raz kolejny zachęciliśmy pracowników do wspólnego poszukiwania rozwiązań, które zwiększą efektywność procesów logistycznych, podniosą jakość, poprawią ergonomię pracy i zoptymalizują koszty. Konkurs jest doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk między magazynami. Pokazuje też, co jest ważne dla pracowników i co możemy zmienić, aby poprawić czy usprawnić procesy zarządzania i operacji. Druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nasi pracownicy przedstawili wiele bardzo ciekawych rozwiązań i autorskich pomysłów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, za ich zaangażowanie, otwartość na zmiany i niezwykle kreatywne podejście”.

 NAJLEPSI INNOWATORZY NA PODIUM

Pierwsze miejsce w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” zajęły ex aequo dwa projekty:

  • „iNteligentne szafki”. Projekt ma usprawniać system zarządzania szafkami pracowniczymi, w oparciu o wykorzystanie kart magnetycznych i aplikacji do zarządzania dostępem. Jego wdrożenie zwiększy komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty.
  • „Dynamiczna inwentaryzacja sprzętu”. Projekt opiera się na wykorzystaniu technologii RFID UHF do scentralizowanego zarządzania środkami trwałymi, sprzętem, narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi. Rozwiązanie może być stosowane przez działy IT, operacji, BHP, techniczny oraz ochrony.

Drugie miejsce zdobyło rozwiązanie „Zmniejszenie zużycie energii elektrycznej w strefie wysokiego składowania”. Pomysł dotyczy inteligentnego sterowania oświetleniem magazynu, z uwzględnieniem natężenia światła dziennego i potrzeb operacji. Wyróżniono też dwa projekty. To „Sprawdzam” zakładający wyposażenie owijarek w system do pomiary wagi, co ma wprowadzić dodatkową kontrolę jakości nośników oraz „Platforma e-learningowa do szkoleń”.  

 Wszystkie autorskie projekty zgłoszone przez pracowników, były oceniane przez Komisję, tworzoną przez  menadżerów operacji, innowacji i projektów oraz dyrektorów magazynów. Kluczowe znaczenie dla oceny miały: innowacyjność i kompleksowość rozwiązania, wpływ na procesy oraz zyskowność.

 ZAANGAŻOWANIE I MOTYWACJA ZESPOŁU

Obecnie w Polsce ID Logistics zarządza 15 centrami logistycznymi, gdzie pracuje ponad 5 tys. osób. Firma jest jednym z największych pracodawców w logistyce kontraktowej i jednocześnie jednym z najlepszych pracodawców w branży logistycznej.

Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska, podkreśla: „Bardzo dynamicznie się rozwijamy, co roku uruchamiamy kolejne, duże centra dystrybucyjne i rozszerzamy zakres współpracy z klientami, proponując im nowe rozwiązania zwiększające efektywność obsługi. Dla odniesienia sukcesu na konkurencyjnym rynku logistyki kontraktowej z pewnością decydujące znaczenie ma profesjonalizm, talent i doświadczenie pracowników . Zależy więc nam na tym, aby zapewnić nie tylko jak najlepsze warunki pracy, ale też motywować, wspierać rozwój zawodowy i kreatywność. Konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” doskonale wpisuje się w naszą strategię i wartości Grupy ID Logistics, czyli przedsiębiorczość, doskonałość operacyjna, ambicje i dzielenie się wiedzą”.  

 INNOWACJE W DNA

Innowacje wpisane są w DNA i strategię rozwoju Grupy ID Logistics już od samego początku jej działalności. To dlatego dziś na rynku firma znana jest z zastosowania nowatorskich i autorskich rozwiązań wspierających wzrost efektywności i wydajności procesów operacyjnych w magazynach. Od kilku lat ID Logistics realizuje też wewnętrzny program Innovation Booster, który ma promować idee innowacyjności wśród jej pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny Biuro prasowe
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana
Transport Koszty transportu morskiego rosną!
2024-07-23 | 08:00

Koszty transportu morskiego rosną!

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.