Komunikaty PR

"Zostań Liderem Innowacji ID Logistics"

2022-05-31  |  16:00
Biuro prasowe

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, rozwija programy, które mają wspierać zaangażowanie i kreatywność swoich zespołów. Już po raz drugi firma zaprosiła pracowników z centrów dystrybucyjnych do udziału w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” na najbardziej innowacyjny projekt w zakresie zarządzania magazynami. Zwycięzcy zostali już wybrani, a ich projekty mogą usprawnić pracę w magazynach.  

ID Logistics po raz pierwszy zorganizował konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics” w 2020 roku.  Jego celem jest promowanie wśród pracowników ID Logistics innowacyjnego podejścia, pomysłowości i zaangażowania w realizację różnych projektów z zakresu logistyki kontraktowej.

W pierwszej edycji konkursu oceniono 31 projektów. W tym roku było ich już dwa razy więcej. W konkursie wzięło udział 58 pracowników z różnych centrów dystrybucyjnych, którzy przygotowali 64 projekty z obszaru innowacji i optymalizacji już działających procesów logistycznych.

Piotr Krasoń, project manager, ID Logistics Polska, mówi: „Po raz kolejny zachęciliśmy pracowników do wspólnego poszukiwania rozwiązań, które zwiększą efektywność procesów logistycznych, podniosą jakość, poprawią ergonomię pracy i zoptymalizują koszty. Konkurs jest doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk między magazynami. Pokazuje też, co jest ważne dla pracowników i co możemy zmienić, aby poprawić czy usprawnić procesy zarządzania i operacji. Druga edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nasi pracownicy przedstawili wiele bardzo ciekawych rozwiązań i autorskich pomysłów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, za ich zaangażowanie, otwartość na zmiany i niezwykle kreatywne podejście”.

 NAJLEPSI INNOWATORZY NA PODIUM

Pierwsze miejsce w konkursie „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” zajęły ex aequo dwa projekty:

  • „iNteligentne szafki”. Projekt ma usprawniać system zarządzania szafkami pracowniczymi, w oparciu o wykorzystanie kart magnetycznych i aplikacji do zarządzania dostępem. Jego wdrożenie zwiększy komfort użytkowania i zoptymalizuje koszty.
  • „Dynamiczna inwentaryzacja sprzętu”. Projekt opiera się na wykorzystaniu technologii RFID UHF do scentralizowanego zarządzania środkami trwałymi, sprzętem, narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi. Rozwiązanie może być stosowane przez działy IT, operacji, BHP, techniczny oraz ochrony.

Drugie miejsce zdobyło rozwiązanie „Zmniejszenie zużycie energii elektrycznej w strefie wysokiego składowania”. Pomysł dotyczy inteligentnego sterowania oświetleniem magazynu, z uwzględnieniem natężenia światła dziennego i potrzeb operacji. Wyróżniono też dwa projekty. To „Sprawdzam” zakładający wyposażenie owijarek w system do pomiary wagi, co ma wprowadzić dodatkową kontrolę jakości nośników oraz „Platforma e-learningowa do szkoleń”.  

 Wszystkie autorskie projekty zgłoszone przez pracowników, były oceniane przez Komisję, tworzoną przez  menadżerów operacji, innowacji i projektów oraz dyrektorów magazynów. Kluczowe znaczenie dla oceny miały: innowacyjność i kompleksowość rozwiązania, wpływ na procesy oraz zyskowność.

 ZAANGAŻOWANIE I MOTYWACJA ZESPOŁU

Obecnie w Polsce ID Logistics zarządza 15 centrami logistycznymi, gdzie pracuje ponad 5 tys. osób. Firma jest jednym z największych pracodawców w logistyce kontraktowej i jednocześnie jednym z najlepszych pracodawców w branży logistycznej.

Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska, podkreśla: „Bardzo dynamicznie się rozwijamy, co roku uruchamiamy kolejne, duże centra dystrybucyjne i rozszerzamy zakres współpracy z klientami, proponując im nowe rozwiązania zwiększające efektywność obsługi. Dla odniesienia sukcesu na konkurencyjnym rynku logistyki kontraktowej z pewnością decydujące znaczenie ma profesjonalizm, talent i doświadczenie pracowników . Zależy więc nam na tym, aby zapewnić nie tylko jak najlepsze warunki pracy, ale też motywować, wspierać rozwój zawodowy i kreatywność. Konkurs „Zostań Liderem Innowacji ID Logistics 2022” doskonale wpisuje się w naszą strategię i wartości Grupy ID Logistics, czyli przedsiębiorczość, doskonałość operacyjna, ambicje i dzielenie się wiedzą”.  

 INNOWACJE W DNA

Innowacje wpisane są w DNA i strategię rozwoju Grupy ID Logistics już od samego początku jej działalności. To dlatego dziś na rynku firma znana jest z zastosowania nowatorskich i autorskich rozwiązań wspierających wzrost efektywności i wydajności procesów operacyjnych w magazynach. Od kilku lat ID Logistics realizuje też wewnętrzny program Innovation Booster, który ma promować idee innowacyjności wśród jej pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych Biuro prasowe
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz
Transport Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
2025-01-29 | 09:10

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Jeszcze 2-3 lata temu trudno było znaleźć właściciela ciężarówki dopuszczającego myśl o zamianie jej na elektryczną. Przez ten czas najwidoczniej wiele się zmieniło. Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.