Rohlig SUUS Logistics nawiązuje współpracę z Wordline
Worldline, globalny lider branży płatności elektronicznych, rozpoczął współpracę z Rohlig SUUS Logistics, największym polskim operatorem logistycznym, specjalizującym się w zarządzaniu logistyką i międzynarodowymi łańcuchami dostaw.
Największy polski operator logistyczny i jeden z największych w Europie Centralnej, Rohlig SUUS Logistics, zajmuje się zarządzaniem logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw, w ramach których zapewnia transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy, a także usługi magazynowe, Project Cargo i obsługę celną. Firma współpracuje z licznymi sklepami internetowymi i sieciami handlowymi, prowadząc dla swoich klientów projekty z zakresu logistyki magazynowej oraz dostaw sprzętu AGD, RTV oraz mebli do odbiorców końcowych.
Nawiązanie partnerstwa z Grupą Worldline, specjalizującą się w sektorze płatności elektronicznych, umożliwia firmie Rohlig SUUS Logistics wprowadzenie innowacyjnych i przede wszystkim wygodnych rozwiązań dla odbiorców końcowych, którzy otrzymują usługi odpowiednio dopasowane do własnych potrzeb. Dzięki współpracy z Worldline, firma wprowadziła możliwość płatności za dostawę kartą, bezpośrednio u kierowcy, którzy na swoich urządzeniach posiadają aplikację Worldline Tap on Mobile.
- Nadrzędną wartością Worldline jest poprawa komfortu użytkowników i usprawnienie ich codziennej pracy, poprzez wsparcie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań. Nasza propozycja dla Rohlig SUUS Logistics z pewnością zapewni znaczną wygodę klientom firmy, którzy zyskali możliwość płatności bezgotówkowej bezpośrednio przy odbiorze produktu. Cieszymy się z rozpoczęcia nowej współpracy i jesteśmy przekonani, że nasze partnerstwo z Rohlig SUUS Logistics zapewni im najwyższą jakość usług w sektorze płatności elektronicznych – mówi Artur Żymańczyk, Country Manager Poland Worldline.
Aplikacja Worldline Tap on Mobile, zainstalowana na urządzeniach kierowców, jest niezwykle prosta i intuicyjna w obsłudze – wystarczy wprowadzić kwotę na urządzeniu, a następnie ją potwierdzić. Klient dokonuje płatności przykładając swój telefon lub kartę płatniczą do urządzenia. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund.
- Współpracujemy z wieloma dużymi sklepami internetowymi i sieciami handlowymi, a dla nich wygoda odbiorcy końcowego jest szczególnie ważna. Już wcześniej wprowadziliśmy możliwość płacenia BLIKiem, a teraz skorzystaliśmy z rozwiązania Worldline, aby umożliwić płatność za dostawę kartą, bezpośrednio u kierowcy. Aplikacja Tap on Mobile jest prosta i intuicyjna w obsłudze dla kierowców, a naszym odbiorcom zapewnia komfort płatności bezgotówkowej przy odbiorze - dodaje Szymon Barczewski, Road Operations Development Director Rohlig SUUS Logistics.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.