Rohlig Suus Logistics stawia na rozwój międzynarodowy
Największy polski operator logistyczny otwiera w czwartym kwartale br. pierwszy magazyn w Czechach. Na rynku czeskim rośnie zapotrzebowanie na kompleksową obsługę logistyczną, dlatego spółka na swoją nową lokalizację wybrała południowo-wschodnią część kraju. Brno to piąty oddział Rohlig Suus Logistics
w Czechach.
Rohlig Suus Logistics to kompleksowy operator logistyczny, który w swojej strategii kładzie nacisk na dywersyfikację i rozwój biznesu międzynarodowego. Jednym z wiodących biznesów zagranicznych Grupy jest czeska spółka, która zanotowała w zeszłym roku wzrost sprzedaży o 56%. Jej zakres usług to transport drogowy, lotniczy, morski, kolejowy i 4PL. Nowa inwestycja pozwoli rozszerzyć portfolio o kompleksowe usługi logistyki kontraktowej, w tym na przykład w przypadku klientów e-commerce – fulfillment, Value Added Services, przeładunek przesyłek drobnicowych oraz dystrybucję przesyłek do Czech i krajów sąsiedzkich.
– Pozycja Czech, jako istotnego ośrodka logistycznego stale rośnie. Czechy są również drugim kluczowym partnerem Polski pod względem eksportu i osiąganych obrotów towarowych. Oddział w Brnie zwiększy nasze możliwości operacyjne i pozwoli rozszerzyć zakres usług, co wpłynie w przyszłości na istotny rozwój naszej sieci transportu drobnicowego międzynarodowego i krajowego oraz logistyki kontraktowej w tym regionie – powiedział Jiri Chladek, Dyrektor Zarządzający Rohlig Suus Logistics na Czechy i Słowację.
Firma obecna jest na rynku czeskim od 2018 roku. Nowy oddział będzie zlokalizowany w GLP Park Brno Holubice. Brno charakteryzuje strategiczne położenie – to duże lokalne centrum biznesowe, doskonale skomunikowane z Polską, Słowacją, Węgrami i Austrią. Obiekt zostanie uruchomiony w IV kwartale 2022 roku. Powierzchnia magazynu Rohlig Suus Logistics wyniesie ponad 8 000 m2.
Każdy z nowych obiektów magazynowych Rohlig Suus Logistics spełnia najwyższe normy ochrony środowiska i posiada certyfikat BREEAM. Na dachach magazynu w Brnie zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne,
a specjalny system zbierania wody deszczowej pozwoli na ponowne jej wykorzystanie m.in. przy dbaniu
o otaczającą obiekt zieleń. Na terenie obiektu dostępne będą ładowarki do samochodów elektrycznych. Dodatkowo, firma wprowadzi wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi, a nie kwasowymi, co
w istotny sposób zwiększa bezpieczeństwo dla pracowników i środowiska.
Obiekt w Brnie stworzy nowe miejsca pracy dla ok. 30 pracowników.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.