Rohlig SUUS Logistics przejmuje w Czechach i planuje dalszą ekspansję
Rohlig SUUS Logistics przejmuje w Czechach i planuje dalszą ekspansję
Rohlig SUUS Logistics objął 100 proc. udziałów w Joppa Logistics, czeskiej firmie specjalizującej się w usługach magazynowych i drobnicowym transporcie drogowym. Dzięki inwestycji SUUS niemal podwoi swój udział na czeskim rynku i umocni pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to pierwsza zagraniczna akwizycja firmy i druga w ciągu zaledwie kilku miesięcy, po przejęciu polskiej firmy Expert, która specjalizuje się w dostawach na tzw. ostatniej mili i usługach dodanych. Umowa została podpisana 6 czerwca 2023 r., a cała transakcja ma zostać sfinalizowana w kolejnych tygodniach.
Rohlig SUUS Logistics jest obecny w Czechach od 2018 r., rozwijając usługi w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Jesienią 2022 r. firma otworzyła swój pierwszy magazyn w Brnie. Z kolei Joppa Logistics to prywatna czeska firma z oddziałami w Pradze, Brnie, Zlinie, Ołomuńcu i Ostrawie. Transakcja wpisuje się w jeden ze strategicznych celów SUUS-a, jakim jest wzmocnienie pozycji operatora w Europie Środkowo-Wschodniej.
– Biorąc pod uwagę zawirowania rynkowe i sytuację geopolityczną, odporność łańcuchów dostaw naszych klientów jest jednym z naszych priorytetów – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes Rohlig SUUS Logistics. – Doskonale to rozumiemy i jesteśmy w stanie zapewnić zdywersyfikowane usługi oraz globalny zasięg. Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój zagraniczny, także poprzez przejęcia małych i średnich firm, które chcą dołączyć do naszej globalnej sieci. Czechy są dla nas szczególnie ważnym rynkiem i cieszę się, że nasza pierwsza międzynarodowa akwizycja ma miejsce właśnie tutaj. Nasza silniejsza obecność w tym kraju pozwoli zaoferować jeszcze szerszy zakres usług czeskim, polskim i międzynarodowym klientom, którzy często traktują cały region jako jeden obszar biznesowy – dodaje.
– Od lat specjalizujemy się w usługach spedycyjnych, 4PL, doradztwie i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Joppa pozwoli nam zwiększyć skalę działalności i wzmocnić naszą pozycję w zakresie międzynarodowego drobnicowego transportu drogowego, logistyki kontraktowej i dystrybucji krajowej w Czechach. Po fuzji skupimy się na dalszym rozwoju tych obszarów – planujemy zwiększenie powierzchni magazynowych, rozwój morskiej i drogowej spedycji drobnicowej, dzięki współpracy z innymi oddziałami SUUSa w regionie, naszymi europejskimi partnerami transportowymi oraz globalną siecią naszego niemieckiego partnera, firmy Röhlig – mówi Jiri Chladek, dyrektor zarządzający Rohlig SUUS Logistics w Czechach.
– Dołączając do międzynarodowej rodziny Rohlig SUUS Logistics zyskamy nowe możliwości rozwoju, a nasi klienci dostęp do zaawansowanych technologii, nowych usług logistycznych i szerszych możliwości działania – globalnie i w całym regionie. Wierzę, że dzięki kulturze organizacyjnej Rohlig SUUS skoncentrowanej na relacjach i współpracy, transakcja ta przyniesie wiele korzyści również wszystkim naszym pracownikom – dodaje Josef Drozdik, prezes Joppa Logistics.
Spółka planuje dalszy rozwój usług logistyki kontraktowej, spedycji intermodalnej, kolejowej, morskiej (drobnicowej i całokontenerowej) oraz drogowej (drobnicowej i całopojazdowej) na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez systematyczny rozwój, w tym akwizycje, firma chce stać się operatorem logistycznym pierwszego wyboru w regionie dla firm poszukujących partnera na lokalnym rynku i kompleksowych rozwiązań w zakresie globalnych łańcuchów dostaw.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.