Rohlig SUUS Logistics rozwija połączenie na linii Polska-Ukraina
Znaczenie Polski w międzynarodowej wymianie handlowej Ukrainy ciągle rośnie. Dlatego Rohlig SUUS Logistics rozwija ofertę dla klientów zainteresowanych tym kierunkiem. Największy polski operator logistyczny oferuje stałe połączenie w drobnicowym transporcie drogowym, a także obsługę celną w oddziale w Rzeszowie czy dalszą dystrybucję na zachód Europy.
– W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zapytań komercyjnych dotyczących transportu na linii Polska-Ukraina. To wyraźny sygnał dotyczący potencjału wzrostu biznesowego, który niesie ze sobą rynek ukraiński. Dlatego rozwijamy drobnicowy transport drogowy na tym kierunku. Nasz serwis wyróżniają szybkie i terminowe dostawy – mówi Piotr Szałkiewicz, dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig SUUS Logistics. Dzięki rozbudowanej sieci zapewniamy także zasięg na całą Europę, a poza tym obsługę celną produktów w magazynie czasowego składowania w rzeszowskim oddziale, wsparcie i doradztwo zespołu profesjonalnych spedytorów i agentów celnych (również w języku ukraińskim) czy ubezpieczenie przesyłek – dodaje.
SUUS oferuje regularne wyjazdy, dwa razy w tygodniu na kierunku Polska-Ukraina z oddziału w Rzeszowie. Operator dostarcza towary z i do Lwowa, gdzie transit time wynosi 24-48 godz., a dalej z i do Łucka, Kijowa, Zaporoża, Poltavy, Mikołajowa oraz Krzywego Rogu. Poza transportem komercyjnym firma organizuje także przewozy związane z pomocą humanitarną.
Polska bramą na Ukrainę
Wojna w Ukrainie diametralnie zmieniła szlaki wymiany handlowej na wschodzie Europy. Zamknięcie ruchu na Morzu Czarnym czy wyłączenie przestrzeni powietrznej sprawiły, że Polska stała się bramą dla Ukrainy do światowego rynku oraz jej głównym partnerem handlowym. Polskie obroty w handlu międzynarodowym z Ukrainą wzrosły w 2022 r. o 56 proc., w tym eksport o 59%, a import o 52%.
– Polska jest naturalnym hubem logistycznym pomiędzy Ukrainą a Zachodem Europy. Już teraz obserwujemy rozwój biznesu na tym kierunku, a wierzę, że nasz kraj będzie także ważnym graczem przy odbudowie Ukrainy. Niewątpliwie kluczową rolę w łańcuchu dostaw stanowią i będą stanowić Rzeszów – skąd oferujemy nasze drobnicowe połączenie na wspomnianym kierunku – oraz Lublin, gdzie także mamy nasz oddział – mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor regionalny w Rohlig SUUS Logistics. Polski operator niedawno otworzył nowy magazyn w stolicy województwa lubelskiego, zwiększając swoją zdolność operacyjną w regionie o 30%. – Korzystna lokalizacja i cały czas rozwijająca się infrastruktura czynią Lubelszczyznę i Podkarpacie atrakcyjnym hubem dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w Ukrainie, a także dla ukraińskich przedsiębiorców, którzy stawiają na ekspansję w Środkowej czy Zachodniej Europie – dodaje.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.