Komunikaty PR

Rohlig SUUS Logistics rozwija połączenie na linii Polska-Ukraina

2023-10-11  |  13:00
Biuro prasowe

Znaczenie Polski w międzynarodowej wymianie handlowej Ukrainy ciągle rośnie. Dlatego Rohlig SUUS Logistics rozwija ofertę dla klientów zainteresowanych tym kierunkiem. Największy polski operator logistyczny oferuje stałe połączenie w drobnicowym transporcie drogowym, a także obsługę celną w oddziale w Rzeszowie czy dalszą dystrybucję na zachód Europy.

 

W ostatnim czasie obserwujemy wzrost zapytań komercyjnych dotyczących transportu na linii Polska-Ukraina. To wyraźny sygnał dotyczący potencjału wzrostu biznesowego, który niesie ze sobą rynek ukraiński. Dlatego rozwijamy drobnicowy transport drogowy na tym kierunku. Nasz serwis wyróżniają  szybkie i terminowe dostawy – mówi Piotr Szałkiewicz, dyrektor drobnicy międzynarodowej w Rohlig SUUS Logistics. Dzięki rozbudowanej sieci zapewniamy także zasięg na całą Europę, a poza tym obsługę celną produktów w magazynie czasowego składowania w rzeszowskim oddziale, wsparcie i doradztwo zespołu profesjonalnych spedytorów i agentów celnych (również w języku ukraińskim) czy ubezpieczenie przesyłek – dodaje.

 

SUUS oferuje regularne wyjazdy, dwa razy w tygodniu na kierunku Polska-Ukraina z oddziału w Rzeszowie. Operator dostarcza towary z i do Lwowa, gdzie transit time wynosi 24-48 godz., a dalej z i do Łucka, Kijowa, Zaporoża, Poltavy, Mikołajowa oraz Krzywego Rogu. Poza transportem komercyjnym firma organizuje także przewozy związane z pomocą humanitarną.

 

Polska bramą na Ukrainę

Wojna w Ukrainie diametralnie zmieniła szlaki wymiany handlowej na wschodzie Europy. Zamknięcie ruchu na Morzu Czarnym czy wyłączenie przestrzeni powietrznej sprawiły, że Polska stała się bramą dla Ukrainy do światowego rynku oraz jej głównym partnerem handlowym. Polskie obroty w handlu międzynarodowym z Ukrainą wzrosły w 2022 r. o 56 proc., w tym eksport o 59%, a import o 52%.

 

Polska jest naturalnym hubem logistycznym pomiędzy Ukrainą a Zachodem Europy. Już teraz obserwujemy rozwój biznesu na tym kierunku, a wierzę, że nasz kraj będzie także ważnym graczem przy odbudowie Ukrainy. Niewątpliwie kluczową rolę w łańcuchu dostaw stanowią i będą stanowić Rzeszów – skąd oferujemy nasze drobnicowe połączenie na wspomnianym kierunku – oraz Lublin, gdzie także mamy nasz oddział – mówi Krzysztof Gąsiewski, dyrektor regionalny w Rohlig SUUS Logistics. Polski operator niedawno otworzył nowy magazyn w stolicy województwa lubelskiego, zwiększając swoją zdolność operacyjną w regionie o 30%. – Korzystna lokalizacja i cały czas rozwijająca się infrastruktura czynią Lubelszczyznę i Podkarpacie atrakcyjnym hubem dla firm, które chcą rozwijać swoją działalność w Ukrainie, a także dla ukraińskich przedsiębiorców, którzy stawiają na ekspansję w Środkowej czy Zachodniej Europie – dodaje.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR Biuro prasowe
2024-04-26 | 12:00

Wyzwania i warunki przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie ADR

W dynamicznie rozwijającej się branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), kluczowym wyzwaniem jest nieustająca gotowość do przewozu nawet najbardziej wymagających ładunków.
Transport Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion
2024-04-24 | 16:00

Gotowi na różne scenariusze - ID Logistics o branży fashion

Branża fashion uznawana jest za jedną z tych najbardziej wymagających branż, z dynamiką wyznaczaną przez trendy, sezonowe i kompleksowe wymiany kolekcji, tak jak obecnie z zimowej na
Transport PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)
2024-04-24 | 13:12

PostNL i Spring wprowadzają cztery miliony litrów biopaliwa (HVO100)

Od tego tygodnia holenderskie przedsiębiorstwo pocztowe PostNL i Spring, jego międzynarodowa spółka zależna, wprowadzą do europejskiej sieci transportu drogowego około czterech

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.