Komunikaty PR

Rohlig SUUS Logistics stawia na ekspansję zagraniczną i powiększa zarząd

2023-05-05  |  12:00
Biuro prasowe

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, powołał nowego członka zarządu, Artura Malarskiego, który będzie odpowiadał za rozwój spółek zagranicznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma posiada swoje oddziały poza Polską w Czechach, Rumunii, Słowenii, na Węgrzech oraz na Słowacji. Wzmocnienie zarządu ma pomóc w osiągnięciu strategicznego celu rozwoju SUUSa w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w planowanych przez firmę akwizycjach.

 

Artur Malarski jest związany z Rohlig SUUS Logistics od 12 lat. Swoją karierę w firmie rozpoczął na stanowisku Dyrektora Oddziału w Łodzi, a przez ostatnie 5 lat odpowiadał za rozwój logistyki kontraktowej. W tym czasie firma otworzyła 10 magazynów logistycznych, w tym pierwszy zagraniczny – w czeskim Brnie, zwiększając swoją powierzchnię magazynową ze 190 tys. m2 do ponad 330 tys. m2.

 

– Jednym z naszych strategicznych celów biznesowych jest rozwój firmy na rynkach zagranicznych, w tym również poprzez przejęcia. Aby zapewnić większy wzrost organiczny i wesprzeć planowane przez nas na tych rynkach akwizycje, do zarządu dołącza Artur Malarski, który będzie dbał o ten obszar naszej działalności­. Artur już do tej pory miał wpływ na ekspansję firmy w regionie CEE, m.in. biorąc udział w procesie otwarcia naszego pierwszego zagranicznego magazynu w Brnie – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig SUUS Logistics. Stawiamy na Europę Środkowo-Wschodnią. Wielu naszych klientów traktuje ten region jako jeden obszar biznesowy – nie tylko jako wspólny rynek, ale również pomost między Zachodem Europy a Azją, czy między południem a krajami skandynawskimi. Jako największy polski operator logistyczny mamy doświadczenie na rodzimym rynku i chcemy je przełożyć na ekspansję w regionie CEE, aby i tam stać się liderem – dodaje.

 

– Chcemy być kluczowym graczem w regionie i partnerem pierwszego wyboru dla klientów poszukujących kompleksowej obsługi logistycznej, zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i przy obsłudze globalnych łańcuchów dostaw. Cieszę się z nowej misji. Moim zadaniem będzie zapewnienie synergii pomiędzy poszczególnymi rynkami – kompetencyjnej, ale też organizacyjnej. Dzięki rozwojowi współpracy i wymiany wiedzy będziemy mogli zapewnić jeszcze lepsze wsparcie wymiany handlowej w ramach CEE i – co jeszcze istotniejsze – lepsze możliwości ekspansji zagranicznej spółkom polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim, słowackim czy słoweńskim – mówi Artur Malarski, nowy członek zarządu.

 

Rohlig SUUS Logistics rozpoczął rozwój na nowych rynkach CEE w 2018 roku, otwierając trzy placówki w Czechach (m.in. w Pradze i Ostrawie) oraz jedną na Węgrzech (w Budapeszcie), a rok później oddział portowy w Słowenii, w mieście Koper, gdzie firma specjalizuje się w m.in. transporcie morskim LCL. Najnowsze inwestycje SUUSa znajdują się na Słowacji (w Bratysławie), w Rumunii (w Bukareszcie) oraz, wspominana wcześniej, w czeskim Brnie, w którym firma posiada własny magazyn. W planach rozwoju zagranicznego firmy są m.in. otwarcia kolejnych magazynów, rozwój logistyki kontraktowej, krajowych sieci drobnicowych w transporcie drogowym połączonych w jeden system dystrybucji środkowoeuropejskiej, dostaw na tzw. ostatniej mili. Istotnym elementem przyszłego rozwoju będą też przewozy kolejowe oraz drobnicowy transport morski, a także rozwój usług doradczych, projektowania łańcuchów dostaw i zarządzania nimi w ramach Logistics Solution Design.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za
Transport CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!
2024-07-17 | 15:00

CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!

CEVA Logistics otrzymała tytuł Mistrza ESG w Logistyce 2024 w kategorii: ład korporacyjny (Governance), przyznawany przez Forum Kobiet w Logistyce. Nagroda podkreśla osiągnięcia i
Transport Nowość na rynku kurierskim w Polsce
2024-07-17 | 11:40

Nowość na rynku kurierskim w Polsce

GLS Poland i ORLEN rozpoczynają współpracę i tworzą pierwszą w Polsce sieć współdzieloną. To oznacza, że już wkrótce przesyłki krajowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.