Komunikaty PR

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

2021-01-14  |  11:07
Biuro prasowe

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z rynków o największym potencjale gospodarczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka w Rumunii jest piątym – po Słowenii, Czechach, Węgrzech i Słowacji – zagranicznym podmiotem operatora, uruchomionym w ciągu zaledwie ostatnich dwóch lat.

Nowa spółka Rohlig Suus Logistics w Bukareszcie oferuje usługi logistyczne związane z transportem kolejowym, morskim oraz lotniczym, planuje także rozwój w transporcie drogowym. Wśród kluczowych sektorów, do których Rohlig Suus Logistics kieruje ofertę, są m.in. sektor motoryzacyjny, IT, retail, farmaceutyczny czy spożywczy.

Rumunia jest jednym z krajów o najszybciej rosnącym PKB w Unii Europejskiej. W ostatnim kwartale 2019 r. zajęła pod tym względem drugie miejsce, a w pierwszym kwartale 2020 r., pomimo pandemii Covid-19, jako jeden z nielicznych krajów utrzymała wzrost gospodarczy.   Dynamicznie rozwijający się rynek wykazuje również coraz większe zapotrzebowanie na usługi logistyczne. W ciągu ostatnich trzech lat łączna powierzchnia magazynowa w tym kraju wzrosła o blisko połowę, osiągając na koniec czerwca br. poziom 4,7 mln m.kw.
Według szacunków firmy doradczej Colliers International, segment ten w najbliższych latach może wynieść nawet 8 mln m.kw. Tylko do końca tego roku oddanych do użytku ma zostać kolejne 300 tys. m.kw. powierzchni.

Nawet w czasach pandemii koronawirusa nie zatrzymujemy rozwoju i konsekwentnie realizujemy strategię ekspansji międzynarodowej. U jej podstaw leży chęć bycia coraz bliżej naszych klientów. Bukareszt to kolejny krok po Pradze, Bratysławie, Budapeszcie czy słoweńskim Koprze. Decyzje o wejściu na rumuński rynek opieramy przede wszystkim na dogłębnej wieloletniej obserwacji i analizie. Wiążemy z nim duże nadzieje, ponieważ to największa po Polsce gospodarka w regionie CEE, w której chcemy świadczyć kompleksowe usługi naszym klientom –  mówi Piotr Iwo Chmielewski, Członek Zarządu Rohlig Suus Logistics, dodając, że polskie firmy na rynku rumuńskim postrzegane są bardzo pozytywnie. – Ma to swoje źródło w tym, że polska reforma gospodarcza jest tam uważana za bardzo sprawnie przeprowadzoną i stanowi pewien wzór. Liczymy na to, że nasz polski rodowód i międzynarodowa sieć będą przepisem na sukces –  podkreśla Piotr Iwo Chmielewski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.