Rohlig Suus Logistics z certyfikatem systemu jakości IFS Logistics
Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim otrzymał międzynarodowy certyfikat IFS Logistics, który potwierdza wysokie standardy w zakresie magazynowania i transportu żywności.
System IFS Logistics obejmuje firmy działające w branży logistycznej oraz podmioty odpowiedzialne za transport i przechowywanie żywności. Jest potwierdzeniem, że przedsiębiorstwo spełniło wszelkie międzynarodowe standardy i regulacje dot. składowania i magazynowania materiałów wykorzystywanych do produkcji żywności, w tym również opakowań oraz produktów niespożywczych.
– Certyfikat IFS potwierdza wysokie standardy usług realizowanych dla producentów żywności. Jej bezpieczeństwo jest bez wątpienia priorytetem dla całej branży i zobowiązaniem wobec klienta końcowego. Przed operatorami logistycznymi stawiane są wysokie wymagania w zakresie magazynowania oraz transportu produktów. Certyfikat potwierdza, że nasze standardy oraz infrastruktura oddziału w Konstantynowie Łódzkim gwarantują najwyższe bezpieczeństwo i przejrzystość realizowanych procesów – mówi Jakub Mikołajczyk Dyrektor oddziału Łódź, ROHLIG SUUS Logistics.
Wdrażanie standardu IFS Logistics wymaga od firm zastosowania wielu rozwiązań w obszarze przede wszystkim magazynowania, a także transportu. Niezbędnym standardem jest wprowadzenie monitoringu w magazynach z żywnością, procedur dot. higieny w obiektach oraz przeszkolenie pracowników w zakresie standardów IFS oraz HACCP. Certyfikowana firma zobowiązana jest do regularnego przeprowadzania audytów weryfikujących, które potwierdzą, że system logistyczny jest zarządzany poprawnie.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.