Komunikaty PR

STILL RX 60-35/50 - Nowy poziom elektrotechnologii

2020-10-16  |  10:33
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
Get More Services

ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl

W roku swojego setnego jubileuszu STILL prezentuje rozwiązanie, które ma stać się nowym rozdziałem w historii wózków elektrycznych. Kompaktowy pojazd 80 V umożliwia realizację zadań wykonywanych dotychczas przez maszyny spalinowe taniej, wydajniej i bez emisji CO2.

Choć z punktu widzenia technologii w ciągu 100 lat zmieniło się niemal wszystko, optymalne wykorzystanie zasobów, wydajność i innowacyjność zawsze były cechami rozpoznawczymi produktów STILL. Czy to powojenne kłopoty z dostępnością paliwa czy rosnące zapotrzebowanie na elektromobilność – pierwsze wózki STILL, EK 2000 i EGS 1000, odpowiadały na bieżące potrzeby rynku. Podobnie jest i dziś, gdy kluczowymi pojęciami stają się efektywność energetyczna i gospodarka bezemisyjna. W tym kontekście premiera RX 60-35/50 ma podniosłe znaczenie.

Dynamiczny mocarz do wszelkich zastosowań

STILL Performance System – to nowe połączenie sprzętu i oprogramowania zapewniające optymalną wydajność układów: jezdnego i podnoszenia. Stanowi standardowe wyposażenie każdego z 7 wózków wchodzących w skład serii RX 60-35/50. Wszystkie one są dostępne zarówno z bateriami litowo-jonowymi i kwasowo-ołowiowymi, jak i w wariancie wysokiej wydajności, charakteryzującym się ponadprzeciętną mocą, przyspieszeniem i efektywnością pracy – w sam raz do najbardziej wymagających zastosowań.

Niezależne testy z 2019 roku wykazały, że RX 60-25 – wózek tej samej rodziny produktowej o udźwigu 2,5 tony – ma rekordowe w swojej kategorii osiągi i jest w stanie konkurować pod względem efektywności z porównywalnymi pojazdami z napędem Diesla. Zastosowana tam koncepcja systemu napędowego została przeniesiona do RX 60 w klasie udźwigu do 5 ton. Dwa 3-fazowe silniki jazdy z aktywnym chłodzeniem przedniej osi – w wersji wysokowydajnej po 11 kW – gwarantują moc napędową większą o 46 proc. niż w wózkach poprzedniej generacji. Uruchamiane w zależności od bieżących potrzeb, bezobsługowe wentylatory pozwalają zachować stabilność termiczną podczas pracy na najwyższych obrotach – i to bez żadnych filtrów.

Kompaktowy król zasięgu i dostępności

Nowy RX 60 nie tylko potrafi gnać z prędkością 20 km/h, ale ma do tego świetną kondycję. Tryb szybkiego uruchamiania, automatyczny hamulec postojowy i intuicyjny komputer pokładowy STILL Easy Control – wszystko to przyczynia się do pełnej dostępności mocy od pierwszych sekund pracy i sprawia, że na wózku można polegać w każdym zastosowaniu. Dzięki niskim poborom energii i dostępności akumulatorów o pojemności 118,4 kWh (w wersji Li-Ion), RX 60-50 może działać przez dwie zmiany pod rząd bez ładowania w międzyczasie. Kiedy przyjdzie czas ładowania, boczna wymiana baterii z klapą odchylaną nawet o 180 stopni pozwoli łatwo wymienić akumulator jednej osobie. Alternatywnie dostępny jest wariant ze zintegrowaną ładowarką – jak znalazł do szybkich ładowań częściowych.

Ulubieniec operatorów – ergonomia, widoczność i radość jazdy

Ergonomiczny projekt stanowiska może być dziś sposobem na kreowanie wartości dodanej. W sytuacji permanentnych kłopotów z wykwalifikowanymi kadrami zadowolony i zdrowy pracownik to w końcu prawdziwy skarb. RX 60-35/50 podejmuje wyzwanie ergonomii, gwarantując ponadprzeciętny komfort i bezpieczeństwo. Kabina wyższa o 16 mm, o szerokość dłoni większa przestrzeń w nogach – pozwalająca na wygodne ułożenie i ruchy stóp o rozmiarze do 50 pozwalają pracować przez całą zmianę bez zmęczenia. Przemyślane ułożenie pedałów zapobiega nadmiernemu napięciu mięśni nóg i umożliwia swobodne manewrowanie. Do tego szeroki, antypoślizgowy stopień do wchodzenia i opuszczania wózka. Mając świadomość, że duże ładunki zasłaniają więcej, pracujący nad RX 60-35/50 inżynierowie STILL szczególną wagę przyłożyli także do kwestii widoczności. Niski przedni korpus, mądrze rozmieszczone elementy sterujące i wyświetlacze, ale nade wszystko profile masztu zaprojektowane pod kątem maksymalnej widoczności przez maszt i na ładunek – wszystko to sprawia, że operator widzi więcej i w efekcie pracuje mu się lepiej i bezpieczniej.

Energetyczny wybór na przyszłość

Dobranie „dobrego” wózka widłowego to dziś proces daleko wykraczający poza kwestie marki i udźwigu. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych każde zakupy stają zadaniem z obszaru optymalnej organizacji transportu wewnętrznego i dostosowania rozwiązań do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Kluczową rolę odgrywa tu system zasilania floty. To, który sposób będzie najlepszy, w dużej mierze zależy od indywidualnych priorytetów. Wszystkie firmy działające w Unii już wkrótce będą jednak podlegać zaleceniom o radykalnej redukcji CO2, oszczędzaniu zasobów i zwiększaniu ogólnej efektywności energetycznej całego systemu. Z wysoką dostępnością, kompatybilnością z bateriami Li-Ion i możliwością szybkich ładowań częściowych wózek RX 60-35/50 został pomyślany tak, by już dziś sprostać przyszłym wymaganiom i dać firmom obsługującym ładunki do 5 ton efektywną elektryczną alternatywę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Get More Services
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.