STILL RXE - najmłodszy i najmniejszy wózek widłowy w swojej klasie
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Podczas targów LogiMAT 2022 firma STILL po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała RXE, nowy elektryczny wózek widłowy z przeciwwagą o udźwigu nominalnym do 1,6 tony. To następca kompaktowego bestsellera firmy, modelu RX 50.
Targowa premiera STILL, elektryczny wózek widłowy RXE, stanowi nową odsłonę najmniejszych czołowych pojazdów z przeciwwagą w ofercie firmy. Kompaktowa maszyna o udźwigu nominalnym od 1,0 do 1,6 t jest z założenia zwrotna, bezpieczna i komfortowa. Ma dobrze służyć w ciasnych przestrzeniach, w tym w rozładunku kontenerów i naczep.
Szerokość całkowita wózka wynosi zaledwie 990 mm, a promień skrętu – w zależności od modelu – od 1229 do 1480 mm. Projektanci wyposażyli pojazd w precyzyjny i bezobsługowy hydrauliczny układ kierowniczy oraz trójfazowy silnik 24 V dający możliwość jazdy z prędkością do 12 km/h. Wózek jest kompatybilny z produkowanymi z myślą o jego poprzednikach bateriami kwasowo-ołowiowymi, ale oczywiście można go wyposażyć także w akumulator Li-Ion.
Jako część rodziny produktowej RX nowy model jest wyposażony w szereg znanych z pojazdów STILL usprawnień, m.in.: system oszczędzania energii STILL Blue-Q, automatyczny układ wsparcia jazdy na zakrętach Curve Speed Control czy komputer pokładowy STILL Easy Control. Operatorzy mający wcześniej styczność z „RX-ami” poczują się w RXE jak u siebie. Tym bardziej, że mimo kompaktowych rozmiarów wózka zadbano o wygodę kabiny. Wózek w standardzie jest wyposażony w siedzisko MSG 65 Grammer, a przestrzeń na stopy liczy 44 centymetry długości.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.