Komunikaty PR

Szybkie ładowanie i zakupy w Atrium Kasztanowa

2022-07-26  |  13:46
Biuro prasowe

Zmiany klimatyczne postępują w szybkim tempie. Alternatywą dla redukcji emisji szkodliwych spalin jest przesiadka do wydajnych i cichych samochodów elektrycznych. W ramach prowadzonej polityki zrównoważonego rozwoju, Grupa Atrium uruchomiła kolejną stację ładowania samochodów na prąd – tym razem w Atrium Kasztanowa. Punkt znajduje się w ogólnodostępnym miejscu na parkingu centrum i  umożliwia szybkie ładowanie pojazdu. To dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Poznań–Koszalin, którzy mają teraz możliwość doładowania swoich aut.

 

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych dostępna jest w Atrium Kasztanowa od 21 lipca. To druga stacja uruchomiona w Pile, należąca do tego samego operatora, firmy GreenWay Polska. Stacja ładowania w Atrium Kasztanowa położona jest w strategicznym punkcie, na trasie między Poznaniem a Koszalinem. Znajduje się na parkingu galerii, w bliskiej odległości od wejścia bocznego i jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomiona stacja jest częścią projektu zakładającego powstanie sieci składającej się z blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, i mającego zmienić podejście do elektromobilności w naszym kraju.

 

Według danych z końca czerwca 2022 r. w Polsce było zarejestrowanych blisko 51 000 pojazdów elektrycznych  – informują Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Przez pierwsze sześć miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 12 207 sztuk, tj. o 45% więcej niż w analogicznym okresie 2021r. To wciąż jednak dużo mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednym z powodów powstrzymujących kierowców przed decyzją o zakupie auta z elektrycznym napędem jest brak rozwiniętej infrastruktury.

 

 Samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Zaawansowana technologia to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo pasażerów, ale również wkład w ochronę środowiska, obniżenie poziomu zanieczyszczenia i hałasu mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. Atrium Kasztanowa to kolejne centrum należące do Grupy Atrium z dostępem do ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W swoich działaniach kierujemy się zrównoważonym podejściem do prowadzenia biznesu poprzez odpowiedzialne budownictwo z poszanowaniem otoczenia oraz zarządzanie obiektami z uwzględnieniem zasad użyteczności społecznej. Dlatego z chęcią udostępniamy powierzchnię dla ładowarek w Atrium Kasztanowa, przyczyniając się do rozwoju infrastruktury, której potrzebują kierowcy w Pile i okolicy mówi dyrektor Atrium Kasztanowa.

 

Stacja zainstalowana w Atrium Kasztanowa to szybka ładowarka firmy Delta, umożliwiająca ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych z ogólnodostępnymi standardami: CCS, CHAdeMO i AC Typu 2. Wyposażona jest ona w złącze typu CCS Combo2 do ładowania prądem stałym o mocy do 150 kW, złącze CHAdeMO o mocy 63kW oraz gniazdo do ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW. Dzięki temu urządzenie pozwala na ładowanie trzech pojazdów jednocześnie. Korzystanie ze stacji wymaga rejestracji w sieci GreenWay (http://greenwaypolska.pl/).

 

Rozmieszczenie poszczególnych stacji, a także postępy prac, można śledzić na stronie http://greenwaypolska.pl/, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.