Komunikaty PR

Ulga dla krwiodawców w Kolejach Dolnośląskich

2021-01-29  |  16:00
Biuro prasowe

Koleje Dolnośląskie wprowadziły do oferty nową ulgę umożliwiającą zakup biletów jednorazowych z ustawową ulgą 33%. Zniżka skierowana jest do krwiodawców oraz ozdrowieńców – dawców osocza po chorobie Covid-19.

Wprowadzenie nowej ulgi ustawowej do oferty to efekt wejścia w życie nowelizacji tzw. ustawy antycovidowej. Projekt, który zakładał przyznanie nowych zniżek na transport miejski i kolejowy wszedł w życie 26 stycznia po przyjęciu przez sejm i podpisaniu przez prezydenta.

Jak kupić bilet z ulgą?

W pociągach Kolei Dolnośląskich bilety od 26 stycznia są dostępne u konduktorów. Szybkie wprowadzenie do oferty nowych biletów było możliwe dzięki nowym terminalom konduktorskich, które spółka wprowadziła w grudniu 2020 roku. Bilety będą oznaczone symbolem HDK-C, potwierdzającym korzystanie przez pasażera z ulgi dla krwiodawców.

– Dzięki systemowi informatycznemu, w który wyposażone są nowe terminale mogliśmy z dnia na dzień wprowadzić nową ulgę do oferty. To jedna z korzyści, którą kierowaliśmy się decydując o wprowadzeniu nowych zestawów konduktorskich – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Nowe terminale są też szybsze i oszczędzają czas pasażerów kupujących bilety – dodał Rodak.

Z przyczyn technicznych zakup biletów z nową ulgą będzie możliwy w kasach biletowych od 1 lutego 2021 r. – do tego dnia PKP Informatyka, odpowiedzialna za informatyczny system rezerwacji i sprzedaży, ma zaktualizować ofertę o nowy rodzaj zniżki. W międzyczasie drużyny konduktorskie nie będą naliczać dodatkowych opłat za wystawienie biletów z nową zniżką.

Kto może skorzystać?

Ulga dotyczy krwiodawców, którzy oddali co najmniej trzy razy krew lub jej składniki, w tym osocze po przechorowaniu Covid-19. Zniżka dotyczy biletów jednorazowych i będzie obowiązywała w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Aby móc skorzystać ze zniżki uprawniony musi posiadać zaświadczenie potwierdzające co najmniej trzykrotną donację wydane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny Biuro prasowe
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana
Transport Koszty transportu morskiego rosną!
2024-07-23 | 08:00

Koszty transportu morskiego rosną!

Napięcia geopolityczne sprawiają, że stawki frachtowe kontenerowców powracają do szczytów obserwowanych ostatnio w połowie 2022 roku. Oprócz zakłóceń na Morzu
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.