W służbie dla zdrowia. MPK dowozi lekarzy do szpitala tymczasowego

Bartosz Naskręski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu
Bolesława Prusa 75-79
50-316 Wrocław
rzecznik|mpk.wroc.pl| |rzecznik|mpk.wroc.pl
+48 71 325 08 07
mpk.wroc.pl
Wrocławski przewoźnik uruchomił dziś (tj. 9.03) nowy specjalny przewóz dla medyków. Autobusy MPK Wrocław dowiozą biały personel do szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej, który właśnie zaczął przyjmować pacjentów.
Dowozy odbywają się na prośbę i we współpracy z Uniwersytetem Medycznym i Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Autobusy połączą polowy szpital covidowy z centrum miasta – a konkretniej z placem Dominikańskim i placem Jana Pawła II.
– Będą to jedyne przystanki na trasie, więc śmiało można nazwać to połączenie „ekspresowym” – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zapewnienie im takiego specjalnego dowozu odejmie im zmartwienie w postaci dostania się do szpitala przy ulicy Rakietowej.
„Linia dla medyków” będzie kursowała od poniedziałku do niedzieli. Przejazdy ruszają się o godzinach 6:00 i 18:00 z placu Dominikańskiego (przystanek na placu Jana Pawła o 6:10 i 18:10). Powrót ze szpitala tymczasowego do centrum planowany jest o godzinach 7:15 i 19:15.
– Wśród pracowników szpitala tymczasowego znajdzie się wiele osób z naszej załogi, które dotąd pracowały przy ul. Borowskiej lub na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej, a więc stosunkowo blisko centrum miasta. Dojazd do pracy w odległej placówce przy ul. Rakietowej byłby dla nich zapewne kłopotliwy, dlatego cieszymy się, że MPK przyszło nam z pomocą – mówi Barbara Korzeniowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
Dowóz lekarzy do szpitala przy ulicy Rakietowej jest drugim specjalnym połączeniem MPK, które powstało z myślą o wrocławskich medykach walczących z epidemią koronawirusa. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęły kursowanie autobusy dowożące biały personel i studentów Uniwersytetu Medycznego z kampusu przy ul. Pasteura do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej.
– Gwarantując bezpieczny i szybki dowóz medyków do szpitali, zapewniamy też bezpieczeństwo pacjentom, których będą oni mieć pod swoją opieką – podkreśla prezes Balawejder.
Obie linie będą kursowały tak długo, jak długo będzie na nie zapotrzebowanie ze strony szpitalnego personelu.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.