Komunikaty PR

Wózki na nocną zmianę

2020-09-10  |  11:16
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
More&More Marketing

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5/13
52-204 Wrocław
wojciech|getmorepr.pl| |wojciech|getmorepr.pl
+48571246669
www.moreandmore.pl

Giełdy owoców i warzyw obsługują interesantów w godzinach porannych. By przygotować obiekt i towar na ich przybycie, prace trwają zazwyczaj nocą. Jak wyposażane są wózki funkcjonujące w takich warunkach? Sprawdziliśmy na przykładzie hurtowni Total Produce w Southampton.

Total Produce to największy na świece wytwórca owoców i warzyw z ponad setką oddziałów w 30 krajach. W ramach działalności spółki funkcjonują kompletne łańcuchy przepływu materiałów z farm do zakładów przetwórstwa, chłodni, magazynów i pakowni – aż po dystrybucję do handlu hurtowego, detalicznego i branży HoReCa. – Jako jeden z największych w świecie producentów i dostawców świeżych owoców jesteśmy dumni z jakości oferowanych towarów, pełnej transparentności łańcuchów dostaw oraz usług dostosowanych do potrzeb naszych klientów – mówi Colin Jauncey, menadżer oddziału Total Produce w Southampton. Flotę transportu wewnętrznego chłodni przy tamtejszej hurtowni zasiliły ostatnio nowe wózki widłowe.

Charakterystyka obiektu

W oddziale Total Produce w Southampton znajduje się funkcjonujący siedem dni w tygodniu w godzinach od 21 do 11 magazyn z chłodniami. Obsługiwana przez niego hurtownia specjalizuje się w handlu owocami (w tym egzotycznymi), warzywami, grzybami, ziołami i sałatami. Firma prowadzi działania zgodnie z GLOBALG.A.P. – najpopularniejszym w świecie systemem certyfikacji dobrych praktyk rolniczych. Zapewnia on bezpieczeństwo produkcji żywności i dąży do zmniejszenia jej niekorzystnego wpływu na środowisko i zdrowie konsumenta, uwzględniając przy tym względy etyczne oraz zalecenia dla kreowania przyjaznych warunków pracy. Między innymi w związku z tym ważnym kryterium doboru rozwiązań transportu wewnętrznego są w Total Produce kwestie ekologii oraz BHP. Z uwagi na sposób aranżacji obiektu w Southampton i specyfikę pracy w nocy wózki musiały także charakteryzować się kompaktową konstrukcją i dobrą widocznością niezależnie od warunków zewnętrznych. Tempo pracy bywa duże, istotne było więc także to, by pojazdy były solidne, proste w obsłudze i by można było na nich polegać.

Zastosowane rozwiązanie

W ramach ostatniej rozbudowy floty oddziału Total Produce w Southampton firma odebrała pozyskane z myślą o załadunku ciężarówek oraz obsłudze magazynu hurtowni 4 czołowe wózki elektryczne STILL RX 20. – Nowe RX 20 zostały rekomendowane klientowi w związku z najwyższą wydajnością, najdłuższym czasem pracy na jednej baterii i najmniejszym promieniem skrętu w swojej klasie – mówi Krzysztof Pigla, specjalista ds. produktu STILL Polska. – Nie bez znaczenia był także niski pobór mocy oraz względy ergonomiczne. Z zastosowanym wyposażeniem wózki umożliwiają komfortową i bezpieczną pracę w godzinach nocnych – dodaje. – Rozwiązania wykorzystane w STILL RX 20 zapewniają operatorom dobrą widoczność i wygodę. Przykładowo, ze względu na wąskie korytarze robocze oraz pracę na nocną zmianę zamontowaliśmy w nich system Blue Safety Light – mówi Kevin Willis, H&S Operations Manager w Total Produce. Niebieskie światło sygnalizuje innym uczestnikom ruchu kierunek, w którym przemieszcza sią pojazd. Panoramiczny maszt EasyView minimalizuje z kolei ryzyko, że to operator kogoś lub czegoś nie zauważy.

Efekt wdrożenia

– Operatorzy pokochali wózki od pierwszego wejrzenia. Dzięki właściwościom jezdnym tych maszyn przepracowanie całej zmiany jest bezbolesne. Dostajemy od pracowników w tym temacie jedynie pozytywną informację zwrotną. – mówi Kevin Willis. – Z rozwiązań STILL korzystamy już od 9 lat, ale w procesie decyzyjnym zawsze kluczowe są opinie operatorów. Przetestowali wózki wielu innych dostawców, ale szczególnie upodobali sobie te maszyny. Z drugiej strony, jako kierownictwo, mamy poczucie, że ich konstrukcja nie ma sobie na rynku równych, nie musimy więc martwić się o ich niezawodność – relacjonuje menadżer Total Produce do spraw zdrowia i bezpieczeństwa pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics wyróżnione w najnowszym raporcie Forum Odpo Biuro prasowe
2024-05-09 | 14:00

DSV – Global Transport and Logistics wyróżnione w najnowszym raporcie Forum Odpo

Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy polski przegląd inicjatyw CSR i
Transport Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie
2024-04-29 | 15:00

Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie

Warszawa, 29 kwietnia 2024 roku PepsiCo zaopatruje punkty sprzedaży w ścisłym centrum Warszawy rozwożąc napoje i przekąski w bezemisyjnych ciężarówkach. Działanie to wpisuje
Transport Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?
2024-04-29 | 09:00

Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?

Podczas rutynowej kontroli drogowej na terenie Słowenii jeden z kierowców firmy Adecon został ukarany mandatem za rzekome nieprawidłowości w działaniu nowoczesnego tachografu. Pomimo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.