Komunikaty PR

Wyższy poziom logistyki – technologie chmurowe

2022-01-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Gora
MSL

ul. Wołoska 9
02-583 Warszawa
kinga.gora|mslgroup.com| |kinga.gora|mslgroup.com
+48 690 457 521
https://media.mslgroup.pl/3359/releases

Przewaga informacyjna, szybkie przetwarzanie danych i analizy – to kluczowe elementy, dzięki którym firmy logistyczne mogą reagować na nieprzewidywalne zakłócenia, unikając opóźnień i utraty zysków. Nieocenione są w tym technologie chmurowe, których wykorzystanie zwiększa wydajność łańcuchów dostaw i zapewnia przewagę konkurencyjną. W jaki sposób przewoźnicy mogą je wykorzystywać i jakie korzyści przynoszą logistyce chmury?

Skalowalność, elastyczność, oszczędności i uproszczenie zarządzania – to według raportu „Chmura publiczna w Polsce” najważniejsze korzyści, jakie polskie przedsiębiorstwa widzą w migracji do infrastruktury chmurowej. Te zalety są niezwykle ważne dla firm każdej branży, a zwłaszcza dla firm logistycznych, które muszą dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku. Nie byłoby to możliwe bez technologii opartej na chmurze.

„Nowoczesne, niezawodne łańcuchy dostaw wymagają synchronizacji między ogromną liczbą partnerów i coraz większą ilością danych. Potrzebujemy pełnej widoczności w czasie rzeczywistym, aby lokalizować towary w dowolnym momencie cyklu produkcyjnego, dystrybucyjnego lub wysyłkowego i reagować na zakłócenia. Potrzebujemy odpornych i bezpiecznych rozwiązań technologicznych. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się znaczenie chmury. Systemy zarządzania transportem wdrożone za pośrednictwem chmury mogą znacznie ułatwić te procesy, zapewniając widoczność w czasie rzeczywistym niezbędną do poprawy przepływów pracy i sukcesu biznesowego” – mówi Dave Fraas, director of software engineering w C.H. Robinson Europe.

Chmura dla efektywności kosztowej

Jak wynika ze wspominanego raportu, ponad połowa firm, decydując się na wykorzystanie technologii chmurowych, poszukuje optymalizacji kosztów. Choć wdrożenie nowych technologii na początku wymaga inwestycji finansowych i adaptacji oprogramowania, to w dłuższej perspektywie przynosi to znaczące korzyści. Systemy łańcucha dostaw oparte na chmurze pomagają w zarządzaniu różnymi aspektami transportu w czasie rzeczywistym, oferując możliwość lepszego planowania, realizacji i kompleksowej widoczności przesyłek w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można szybko reagować na potencjalne zakłócenia, a to z kolei skutkuje redukcją kosztów.

Ponadto, dzięki technologiom chmurowym nadawcy zyskują dostęp do raportów i analiz z dużych zbiorów danych. W ten sposób mogą sprawdzić jak wydać mniej, zapewniając jednocześnie terminowe i niezawodne dostawy. Chmury są opłacalne także z punktu widzenia zarządzania systemami danych. Korzystając z systemów zarządzania transportem opartych na chmurze, łańcuchy dostaw nie muszą wydawać dużych nakładów na infrastrukturę i sprzęt do zarządzania operacjami, a także zbierania, analizowania i udostępniania danych. Technologie chmurowe wyposażone są również w automatyczne kontrole, które pomagają ograniczyć błędy ludzkie, które stanowią dużą część kosztów operacyjnych. Przynosi to firmom konkretne, wymierne korzyści finansowe.

Chmura dla widoczności  

Podstawą efektywnych łańcuchów dostaw jest zwiększona widoczność. Mając to na uwadze, C.H. Robinson, lider w zakresie widoczności w czasie rzeczywistym, połączył siły z gigantem technologicznym – Microsoft. Ta współpraca łączy globalną platformę do zarządzania transportem C.H. Robinson, stworzoną przez ekspertów ds. łańcucha dostaw i dla nich, Navisphere® oraz technologie chmurowe Microsoft Azure. Ten technologiczny sojusz zapewnia pełną widoczność i elastyczność w czasie rzeczywistym w łańcuchach dostaw i przyspiesza innowacje w transporcie.

„Navisphere będzie wykorzystywać Azure IoT Central, aby zintegrować monitorowanie urządzeń IoT, które mierzą takie czynniki, jak temperatura, wstrząsy, przechylenie, wilgotność, światło i ciśnienie w przesyłkach. W ten sposób zapewniamy klientom jeszcze bardziej szczegółowy poziom analizy produktów w łańcuchu dostaw dla większej wydajności i sukcesu” – komentuje Dave Fraas.

Chmura dla skalowalności

Nieodłączna skalowalność rozwiązań technologii chmury może okazać się niezwykle korzystna dla firm z obszaru łańcucha dostaw. Mają one do czynienia z dużymi zmianami popytu i muszą radzić sobie z wieloma nieprzewidywalnymi okolicznościami. Takie zakłócenia mogą być trudne do opanowania bez odpowiedniej technologii. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się rozwiązania oparte na technologii chmury, które można skalować bez marnowania znacznych ilości czasu, pieniędzy lub zasobów. Skalowalność chmury ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dynamicznych łańcuchów dostaw, które w dzisiejszych czasach zapewniają przewagę konkurencyjną.

Chmura dla ochrony i bezpieczeństwa danych

Pomimo tak wielu zalet, cyfrowy świat ma również swoje słabe punkty. Jednym z nich jest uzależnienie od prądu i przerwy w jego dostawie. Takie przypadki są poza kontrolą łańcucha dostaw i zwykle prowadzą do przykrych konsekwencji biznesowych – utrata prądu jest równoznaczna z utratą widoczności i możliwości zarządzania łańcuchem dostaw. Po raz kolejny, rozwiązaniem jest przetwarzanie w chmurze, które zapobiega utracie danych.

Rozwiązania chmurowe wykorzystywane do przechowywania i przetwarzania danych mogą służyć jako „kopia zapasowa”. Chmura udostępnia zapasową infrastrukturę, która uzupełnia lokalne środowisko w przypadku awarii lub innych nagłych zmian i zakłóceń.  „Ponadto usługi w chmurze upraszczają ochronę i bezpieczeństwo danych. Ogólnie rzecz biorąc, rozwiązania oparte na chmurze umożliwiają lepsze wykorzystanie narzędzi i rozwiązań do ochrony danych i bezpieczeństwa, przy założeniu podobnego poziomu nakładów i infrastruktury technicznej. Jest to szczególnie ważne dla małych i średnich firm z branży łańcucha dostaw, które nie zawsze są w stanie nadać priorytet najbardziej aktualnym zabezpieczeniom swoich sieci” – komentuje Dave Fraas.

O firmie C.H. Robinson

C.H. Robinson zaspokaja potrzeby logistyczne firm na całym świecie i w różnych branżach, od tych prostych po najbardziej złożone. Zarządzając ładunkami o wartości ponad 21 miliardów dolarów oraz 19 milionami przesyłek rocznie, jesteśmy największą platformą logistyczną na świecie, a dzięki naszej rozwijającej się oraz wielojęzycznej sieci jesteśmy jednym z wiodących przewoźników drogowych i spedytorów w Europie. Nasz multimodalny system zarządzania transportem w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą pozwala nam dostarczać inteligentne rozwiązania dla ponad 105 000 klientów i 73 000 przewoźników kontraktowych oraz zapewnia im przewagę, dzięki której poprawiają swoje wyniki biznesowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź nas na www.chrobinson.pl/pl-pl/ (Nasdaq: CHRW).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MSL
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre Biuro prasowe
2025-05-26 | 15:30

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Corendon Airlines, jeden z wiodących europejskich przewoźników lotniczych, uczcił 20. lecie swojego istnienia podczas wyjątkowej gali zorganizowanej w Antalya Cosmos Theatre.
Transport DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych
2025-05-15 | 15:30

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Polska osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju sieci DPD Pickup. Firma zainstalowała już ponad 10 tys. automatów paczkowych, które razem z punktami tworzą
Transport DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
2025-02-24 | 08:30

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

DPD Polska konsekwentnie rozwija zakres usług w ramach DPD Mobile, zapewniając użytkownikom aplikacji jeszcze większą wygodę w nadawaniu przesyłek międzynarodowych. Od teraz

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.