Zebra digitalizuje magazyny ID Logistics w Polsce | Case Study
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Zebra Technologies Corporation, wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił dziś, że ID Logistics Polska, lider rynku rozwiązań logistyki kontraktowej, wdrożył właśnie kompleksowe rozwiązania firmy Zebra. Narzędzia służą do automatyzacji procesów magazynowych w celu zwiększenia ich wydajności, wzmocnienia możliwości realizacji zamówień e-commerce i wzrostu produktywności pracowników o około 15% w 18 krajowych magazynach.
ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics. Grupa zatrudnia w Polsce 7 000 pracowników w 35 centrach logistycznych, zajmujących łącznie ponad 950 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Ten dedykowany dostawca rozwiązań logistyki kontraktowej zarządza ponad setką tysięcy ładunków całopojazdowych i siedmioma milionami przesyłek rocznie. ID Logistics Polska rozwija również krajową sieć dystrybucji, która obejmuje 15 oddziałów transportowych. Firma zapewnia pełne wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla detalistów z branży spożywczej i specjalistycznej, e-commerce, branży kosmetycznej, modowej i dóbr luksusowych.
Wcześniej, zespoły magazynowe korzystały ze starszych terminali mobilnych, które działały na systemie operacyjnym Windows® CE i zbliżały się już do końca okresu wsparcia technicznego. W związku z tym pracownicy magazynowi ID Logistics Polska musieli przejść na najnowsze, ergonomiczne, lekkie, wytrzymałe i wydajniejsze urządzenia z systemem Android, jednocześnie zwiększając możliwości drukowania. Aby sprostać rozwojowi jednego ze swoich kluczowych klientów i umożliwić wydajną kompletację towarów w operacjach magazynowych, ID Logistics Polska musiało przenieść się do większej lokalizacji i wzmocnić możliwości realizacji zleceń e-commerce.
„Zebra Technologies dostarczała nam doskonały sprzęt i rozwiązania przez ostatnie 20 lat, więc był to też naturalny wybór dla tego projektu" - powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska. „Nowe rozwiązania stanowią solidną platformę do dodawania nowych technologii i aplikacji w przyszłości, jeszcze bardziej zwiększając wydajność, co zaobserwowaliśmy dzięki wprowadzeniu bardziej intuicyjnych, całkowicie dotykowych urządzeń, z których nasi pracownicy naprawdę lubią korzystać” – dodaje.
ID Logistics Polska wybrała urządzenia Zebra ze względu na ich niezawodne działanie oraz doświadczenie firmy we wsparciu klientów w trakcie migracji z platformy Windows na Android. Ponadto zespoły testujące wyraziły pozytywne opinie na temat jakości, trwałości i użyteczności nowych urządzeń.
Rozwiązania Zebry do automatyzacji magazynów oparte na systemie Android obejmuje terminale mobilne z serii TC52 i MC33xx , zostało wdrożone w 18 polskich magazynach. Urządzenia te współpracują z drukarkami termicznymi Zebra, ręcznymi skanerami kodów kreskowych LS2208 i ultrawytrzymałymi skanerami bezprzewodowymi LI3678. Zintegrowane oprogramowanie Velocity od partnera firmy Zebra, Ivanti Wavelink, przekształca starsze aplikacje w całkowicie dotykowe, graficzne interfejsy użytkownika na urządzeniach, usprawniając przepływy pracy i poprawiając wskazówki dla operatora bez zmiany systemu zarządzania magazynem.
Pracownikom magazynowym ID Logistics Polska podoba się przyjazne dla użytkownika rozwiązanie oparte na systemie Android, które zaowocowało 15% wzrostem produktywności i skróceniem czasu szkolenia od czasu wdrożenia w styczniu 2022 roku. Rozszerzone możliwości tego rozwiązania umożliwiają też wdrażanie dodatkowych procesów, takich jak kompletacja sztukowa do realizacji zamówień e-commerce, a także weryfikacja i walidacja na potrzeby kontroli jakości i pakowania.
„Cieszymy się, że rozwiązanie do automatyzacji procesów magazynowych usprawniło przepływy pracy, zapewniając ID Logistics Polska szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze operacje" - powiedział Jacek Żurowski, dyrektor regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową. „W całej Polsce i Europie, Zebra i jej partnerzy w zakresie oprogramowania tworzą rozwiązania sprzętowe i cyfrowe, które pozwalają klientom z branży transportu i logistyki sprostać rosnącym wymaganiom handlu elektronicznego, zwiększając możliwości pracowników pierwszej linii i tworząc nowe standardy pracy."
KLUCZOWE WNIOSKI
- ID Logistics Polska musiało rozszerzyć swoją działalność magazynową, wzmacniając obsługę handlu elektronicznego i zwiększone możliwości drukowania, aby wesprzeć rozwój sektora kluczowego klienta.
- W celu zwiększenia wydajności i produktywności pracowników, firma ID Logistics Polska przeprowadziła migrację z systemu Windows na platformę Android OS, wdrażając rozwiązanie firmy Zebra obejmujące terminale mobilne, skanery i drukarki.
- Od czasu wdrożenia w styczniu 2022 r. ogólna produktywność magazynu wzrosła o około 15% w 18 lokalizacjach magazynowych.
- Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj studium przypadku.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.