Zmiany w kierownictwie DACHSER Air & Sea Logistics w regionie EMEA i obu Ameryk
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
W DACHSER Air & Sea Logistics (ASL) powołano nowych szefów regionów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz Ameryki Północnej i Południowej (Americas). Dr Tobias Burger stanął na czele ASL EMEA, a Ralph Riehl przejął ASL Americas.
Stanowisko Managing Director ASL EMEA objął dr Tobias Burger (43 lata). Awansował ze stanowiska zastępcy dyrektora Air & Sea Logistics, na którym odpowiadał za strategiczny rozwój tego obszaru biznesowego. Poprzednio był szefem działu Corporate Governance & CEO Office w DACHSER. Na nowo objętym stanowisku Dr Burger zastąpił Thomasa Krügera, który kierował ASL EMEA od 2016 roku.
Ponadto na czele DACHSER ASL Americas stanął Ralph Riehl (55 lat). Przed dołączeniem do DACHSER, przez ponad 30 lat pracował w grupie logistycznej Panalpina (obecnie DSV Panalpina), gdzie zajmował stanowiska kierownicze w oddziałach firmy we Francji, Singapurze i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio, jako Senior Vice President of Sales, był odpowiedzialny za całą sprzedaż DSV Panalpina w Ameryce Północnej i Łacińskiej. Riehl na stanowisku Managing Director ASL Americas zastąpił Guido Griesie, który pełnił tę funkcję od 2012 roku.
Nowy impuls dla zrównoważonego rozwoju
„Dziękujemy Thomasowi Krügerowi i Guido Griesowi za ich wieloletnią, pełną poświęcenia pracę na rzecz rozwoju biznesu oraz integracji naszej sieci frachtu lotniczego i morskiego. Życzymy im wszystkiego co najlepsze, zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej” powiedział Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics w DACHSER. „Dr Tobias Burger oraz Ralph Riehl dają nowy impuls do zrównoważonego i rentownego rozwoju DACHSER Air & Sea Logistics w zarządzanych regionach, dzięki optymalnemu połączeniu kompetencji i doświadczenia zdobytego zarówno w strukturach firmy, jak i poza nią. W rezultacie będą konsekwentnie napędzać rozwój globalnie zintegrowanych rozwiązań tworzących wartość dodaną dla naszych klientów” – dodał Podestà.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.